Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

myszorek 23:33, 14 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Zbysiu Ty się z ugoru nie śmiej, bo dostaniesz czerwoną kartkę Dziękuję za komplementy i zapraszam do mnie z pomysłami
Aniu, gorzej jeśli tylko od pompy się zacznie i na marnym wodoleju skończy

Meldunek z dzis:
-kolejny kawałek ziemi odzyskany- trawka zasiana przy jabłonce
-wreszcie wschodzi siana tydzień temu trawka w innym miejscu
A teraz najważniejsze-skarpa w miarę po ludzku ogarnięta, byliny przepielone-wszak Danusia mówiła piel, piel, piel. Tył skarpy odgliniony, odchwaszczony, przekopany i rozgrabiony, swierki w liczbie 4 "rosną"

Trochę posłuchałam Szefowej, a trochę nie w sprawie świerków No więc, od rana juz myśleliśmy z męzem o napadzie na szkółke-dlatego pielenie nam tak dobrze szło. Oczami wyobraźni widziałam swoje serby metr pięćdziesiąt po jakies 60 zeta(mąż się krzywił, bo to fajnie jak się patrzy gdy coś rośnie itp itd, a ja chciałam dość duże). No dobra skoczyliśmy do szkółki, a tam moje świerki dużo, dużo droższe(w grudniu przed Bożym Narodzeniem nawet tyle nie kosztowały).No dobra jedziem jeszcze zobaczyć do innej szkółki. No są, ale tylko takie małe, nie zagęszczone bidaki jeszcze 80-90cm. Męzowi zabłysneło oko(wszak będzie mógł patrzeć jak rosną, u mnie synchronicznie pojawił się lekki grymas). No dobra, to co jeszcze mają w tym lesie....
Wyłaziłam w końcu 2 jarząby mączne(a jednak wlazły mi do głowy na dobre)szczepione na 2-ch metrach i tak samo wysoko szczepiony klon Drummondii....no i 4 małe świerczki serbskie. No i za całość zapłaciłam tyle co zakładałam na 4 świerki. Nie powiem, mam trochę niesmak, bo juz w głowie widziałam duże świerki na skarpie, ale trzeba znaleźć pozytyw. Małe swierczki łatwiej się przystosują do niesprzyjających warunków no (nie mówcie, ze nie nawet jeśli to bzdura) i będzie je można juz teraz próbować zagęszczać.będzie można też patrzeć jak rosną i rosną i rosną, całymi latami.

Klon idzie na tył działki, jarząbki zaś będą tworzyć bramę do ogrodu obtoczone kwadratami z bukszpanu. Ustawiliśmy je i świetnie spasowały się z kolorem mozgi, która rośnie szpalerem przy ścieżce do domu. Teraz trzeba coś do tego dokomponować i juz chyba wiem co. Będzie dość geometrycznie w moim przedogródku
____________________
ogród zmyślony
Sebek 23:39, 14 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
w tydzień Ci trawa wzeszła - szczęściara z Ciebie!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 23:56, 14 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
czekaj, czekaj to dopiero pojedyncze kłoski, jeszcze po całości nawet meszku nie widać, za to juz dokladnie widać, gdzie przoczyłam mleczyk, albo perzyk.
Moja trawa wie, że ma szybko rosnąc, bo powiedziałm jej, ze wody nie dostanie.Spróbuj Sebek, zobaczysz, ze działa
____________________
ogród zmyślony
Ewa 06:10, 15 maj 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Zaglądam do Twojego ogródka i widzę ogromny zapał i wielka pracę !
Z mężem mam tak samo , ale najważniejsze, ze dzieli zainteresowanie prawda.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Sebek 10:14, 15 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mógłbym powiedzieć jej takie słowa, ale mi nie uwierzy bo dziś u mnie deszcz pada
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 10:25, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Ewcia, wczoraj się trochę poobijaliśmy, co w moim tłumaczeniu znaczy, ze zrobiliśmy tylko 100% normy, nie 150%, ale ja jestem wręcz chora na punkcie ogrodu,tylko ciągle zapominam, ze to nie takie hop siup i że trzeba założyć plan pięcioletni. Jednak dom się buduje znacznie, znacznie szybciej i prościej.Ogród- to dla mnie czarna magia, zwłaszcza, że tu nic nie jest stałe.
Sebciu to pewnie m.in. kwestia odmian trawy jaką siejesz.Ja mam taką mieszankę, która nadaje się do spartańskich warunków
____________________
ogród zmyślony
Sebek 10:31, 15 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja wybrałem sobie mieszankę sportową, bo cały czas trawnik jest deptany. Jednak latem jak siałem to wzeszła mi tak jak Tobie w tydzień, a na tą czekałem o wiele dłużej. Jednak jest ona dosiewana i już widzę, że różni się odcieniem od poprzedniej.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Michael 10:35, 15 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Magdo ukaż nam swoje urocze zakupy w szczególności świerki...
Pracy włożone mnóstwo więc i wygląd już pewnie zupełnie inny niż jak byliśmy u Ciebie z szefową...
A świerczki to w jakim lesie "kradłaś" ... bo może i ja na grandę się wybiorę...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
myszorek 11:26, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Sebku u mnie jest mieszanka herkules i wembley. Siana w czterech ratach. Najładniej wschodziła siana w deszczowym i wilgotnym październiku zeszłego roku. Wschodziła równomiernie, szybko i gęsto. Ma ładny zielony kolor, jest mocna. To była druga trawa jaką siałam i podejrzewam, że wzeszła tak, także z tego powodu, że po wierzchu była podsypana dobrą torfowo-próchniczą ziemią, w której łatwiej się zaczepialy mikrokorzonki. Przejdę się z aparatem i pokażę jak to teraz zrobiłam.Jeśli ta trawka wzejdzie ładnie to znaczy, ze znam przepis na swoje beznadziejne warunki glebowe.
Michał, żebys sie nie zaskoczył tymi świerkami. Pokaże je, już nie ciągnij za język
____________________
ogród zmyślony
myszorek 12:16, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
dobrze, dodaję co mam:
zasiana trawka

jarząb mączny

klon- będzie co ciachać

żurawki zaczynają wojować
zeszłoroczne w slońcu mają juz wiechy kwiatowe

zeszło i tegoroczne z tiarrelką i zawilcami

i jeszcze jedno ujęcie z cudem naprostowaną tsugą

____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies