Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Diamentowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Diamentowy ogród

alinak 20:47, 04 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
jak tam zakończył się sezon przygotowań . starcza zapału ? , bo to bardzo trudne samemu coś opracować że by od razu wszystko grało. witam koleżankę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Pszczelarnia 09:36, 05 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj, wpadłam na chwilę, zaznaczam swą obecność, żeby potem nie stracić tego wątku. Bo bardzo mi się podoba działka i możliwości, i taras. Na razie tyle. Pozdrawiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
weronika77 21:35, 08 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Martusiu z "sąsiedniego" ogrodu, bardzo mi się tutaj podoba. Kaczuszki urocze, wiśniowa hortensja piękna, i te pomysły na zakątek japoński, bardzo ciekawe. Zapamiętam i będę odwiedzać. Pozdrawiam!
i zostawiam coś z mojego ogródka
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
inya 14:02, 31 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Po długiej przerwie w pisaniu chciałam o sobie przypomnieć. Ciągle o was myślę, czytam i szukam inspiracji, póbując szlifować moje koncepcje ogrodu. Praca i dom pochłaniają ogrom mojego czasu, natomiast każdą wolną chwilę popołudniu spędzam w ogrodzie bawiąc się z dzieckiem i przy okazji pieląc, kosząc trawę, podlewając, sadząc Dzięki waszej zaraźliwej miłości do ogrodów - kocham mój i odpoczywam w nim ładując akumulatory na nastepne dni
Pokażę wam co u mnie teraz słychać:

Moje tarasowe donice. Zantedeschie na jesień podzieliłam na 3 i przezimowałam w 3 donicach w garażu. Udało się Podsadziłam je bluszczem i ulubionymi mojego męża "czerwonymi szczoteczkami".





W tyle moje również przezimowane w garażu hortensje - jestem z tego ogromnie dumna, dbałam, chuchałam, pryskałam na grzyby i sie udało tylko jedna zmarzła juz na tarasie stała na dodatek między dwoma innymi... ale i tak dają mi nadzieję, że jeszcze będzie ze mnie ogrodniczka



____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 14:09, 31 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
A teraz moje nowe nasadzenia. Zmieniłam kolor begonii z zeszłego roku, tym razem bardziej elegancko, biało



Hosty posadzone z drobnych sadzonek przywiezionych od mojej mamy z działki w tym roku przeszły moje najśmielsze oczekiwania - chyba im tu dobrze jest.

Moja nowa koncepcja (zmodyfikowana poprzednia wersja) na początku realizacji. Kącik japoński pod moimi dwoma dużymi orzechami włoskimi. Wycieliśmy im dolne gałęzie, doświetlone dolne nasadzenia. W planie dokupienie pagody japońskiej, dosadzenie kosodrzewin, azalii japońskich, dużych rododendronów z tyłu i kępy traw. Z przodu myślę o takiej imitacji strumyka z karmnika ościstego.




____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 13:59, 13 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Postanowiłam w końcu - koniec narzekania na chroniczny brak odpowiednich pieniążków na nasadzenia - biorę się do roboty! Wiem, że przygnębiające jest to jak kupię trochę roślin a one "giną" w tych moich areałach... ale to przecież nie przeszkadza w robieniu porządku na tym co już mam
Zrobię tak jak radzicie - po kawałku, nie chaotycznie - najpierw jedna rabatka, potem druga itd.
Zarys moge robić, prawda?
Mój ogród rozrysowywany na kolejnych kartkach ciągle zmienia swe oblicze, ale czas na działanie Kupiłam nóż do kancików i ruszyłam w tan

Na pierwszy rzut poszła rabata południowa od wyjścia na taras z gabinetu (prawa strona kuchni).
Było:


Jest:


Niestety nie wyszło tak pięknie z kancikami jak bym chciała, okazało się, że większość zielonego tam, to jednak nie trawa a chwaściory... musze dosztukować bądź dosiać w zakola

____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 14:05, 13 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Nastepnie rabata zachodnia od strony tarasu z orzechami włoskimi w roli glównej.
Było:


Jest:


Było:


Jest:


Mój M jakiś czas temu biegał z roundupem...
Muszę dowieźć eko-lignitu I trawa do poprawki
Ale nawet nie wiecie jaka byłam zmęczona i dumna z siebie Trochę darniny wyciętej przydało się na łatanie dziur w trawniku za domem
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 14:08, 13 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Przesadziłam trzy rh białe na tyły kącika japońskiego, dosadziłam kosodrzewinki (które M na zapędy przycinać w miniaturki) i 3 konwalniki na miejsce, przy którym będzie ciurkadełko
W planie Miskanty z tyły po prawej stronie obok rh i azalie japońskie w przodu po prawej stronie....
Marzy mi się jeszcze taki niby strumyk przez środek z karmnika ościstego...

____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Sebek 21:44, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z tym strymukiem bardzo fajny pomysł! A kanciki śliczne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
inya 11:20, 03 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Moje roczne wypasione hosty


____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies