Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

mrokasia 10:51, 01 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Ulalala, jaka piękna porcyjka zdjęć!!!! Super, że odpoczęłaś i się wyspałaś .
A te molinie z rozchodnikami to co za jedne? Bo u mnie Transparenty (mam je trzeci rok) całkiem zjadły zawilce i rutewki... I też mnie przesadzanie czeka...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 11:56, 01 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Ale widoki! Ty to potrafisz człowieka zdołować o poranku...;D
____________________
ogród pod lasem
Martka 12:55, 01 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja też nie potrafię pokochać liliowców. Trudno. Hortensje na tle drewna i w otaczającej je zieleni - miodzio!
Gosiek33 16:44, 01 sie 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
czuję się usatysfakcjonowana fotami, jak zwykle niezwykłe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zana 21:40, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tryskasz energią, znaczy się urlop się udał.
Jak Ty to robisz, że Twoje hosty wyglądają tak świeżo. Ślimaków nie masz?
Moje Stella d'oro też zastrajkowały w tym roku. Rosną pod magnolką i mam obawy, czy ich ewentualna eksmisja jej nie zaszkodzi.


Ha, ha wystarczył mi dzisiaj pierwszy pourlopowy dzień w pracy, żeby już tęsknić za kolejnym urlopem, eeehhh...
Co do ślimaków, to zawsze miałam te małe skorupkowe, one host nie ruszały, w zasadzie w ogóle szkód nie robiły. Niestety w ubiegłym roku pojawiły się tzw. golasy, brrr... Nie wiem skąd one przywędrowały, przez tyle lat nigdy ich nie było. No i zaczęło robić się nieco problematycznie, zeżarły do cna jarzmianki i kilka rutewek kiusjańskich. Na szczęście mam na działce żaby i one się chyba nimi karmią, przynajmniej taką mam nadzieję. Nie sypię niczego przeciw ślimakom, żeby przy okazji żab nie ukatrupić. Hosty na hostowej to takie z grubymi liśćmi, tych nie ruszają.
Przypomnij sobie moją opowieść o magnolii dziadkowej, której wycięłam prawie wszystkie korzenie, a ona nagle nabrała życiowego wigoru i wypuszcza nowe pędy jak szalona. Ale nie namawiam. Za efekt grzebania w korzeniach magnolii u Ciebie nie biorę żadnej odpowiedzialności

Mam gaurę Odmiana Rosy Jane, jakoś jeszcze słabo kwitnie, ale cieszę się jak gooopia





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:40, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magara napisał(a)
Anula, Ty to potrafisz zaskoczyć Niby Cię w ogrodzie nie ma a rośnie jak szalone i jest pięknie Mgdusska - druga taka
Ja drugi rok zasadniczo mieszkam tam gdzie mój "ogródek", staram się czas nie niego wygospodarować, żeby chociaż dzień w dzień obchód zrobić, a efektów takich nie mam


Maga, a dajże spokój! Na zdjęciach nie widać bałaganu bo go nie pokazuję. Ogród strasznie zaniedbany, cały czas odgruzowuję z chwastów wyłażących nie wiadomo skąd. Już nawet nie zliczę ile worów wyjechało. I tak jakiś cud, że w tzw. międzyczasie udało mi się około setki roślin posadzić w tym sezonie, ale to byliny i trawy, nic "konstruktywnego".

Chaotyczny busz wieczorową porą na słonecznej




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:40, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
antracyt napisał(a)

Ta fotka, taka jakaś piękna


Buszu ciąg dalszy




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:40, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mgduska napisał(a)
Ładne te Twoje zieloności - z kroplą koloru. Lubię te faktury u Ciebie. No i kadry, ale to wiadomo


Zieloności zielonościami, ale kolorowo też mam





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:40, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kawa napisał(a)
nooo ja myslę że odpoczęłaś
cudna ta hakone a i reszta no wiesz nie ma sie do czego przyczepić!


Urlop a i owszem, udał się, dziękuję. Jeszcze z tydzień by się przydał na ogród
Oj Kama uwierz, że jest się do czego przyczepić Muszę chyba jednak fotki bajzlów cyknąć




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:40, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)
Ulalala, jaka piękna porcyjka zdjęć!!!! Super, że odpoczęłaś i się wyspałaś .
A te molinie z rozchodnikami to co za jedne? Bo u mnie Transparenty (mam je trzeci rok) całkiem zjadły zawilce i rutewki... I też mnie przesadzanie czeka...

Molinie to niska, zwarta odmiana Heidezwerg. Transparent do bardzo duża odmiana. Też mam takie duże, ale nie pamiętam nazwy, w każdym razie średnica kępy będzie spoko ponad metr (coś jak Twoje wielkie rozplenice). Na szczęście zostawiłam im sporo miejsca.
Tych moinii to zza rozchodników nie widać w tej chwili

Przegorzany już błękitne




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies