Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 21:40, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
UrsaMaior napisał(a)
Ale widoki! Ty to potrafisz człowieka zdołować o poranku...;D


Wiesz co? Weź nie bluźnij, Twój ogród nieustannie mnie dołuje

Mam "nowe" Green Jewel, które jak wiecie uwielbiam. Poprzednie nie przeżyły niespodziewanego zmasowanego ataku żurawek, poziomek i carex montana. Ileż ja tego rozdałam a i tak masa na kompost poszła. Po prostu nie wiem skąd one się wyłoniły w takich ilościach. Poziomki były tam kiedyś, kiedyś w pobliżu no ale "zmartwychwstać" po latach?

No ja po prostu muszę mieć te jeżówki, kupiłam pięć kępek
Pierwsza pokazała już kwiatek, reszta jeszcze w obiecujących pąkach






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kordina 22:00, 01 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Zana napisał(a)






Przepiękne zdjęcia, nie mogę wszystkich cytować, ale to jakieś optymistyczne i takie wesołe
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 22:10, 01 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Podzielam upodobanie do krwawnicy. Czy ją można bezproblemowo podzielić? Od kilku lat ma jeden egzemplarz na studziennej i podziwiam jej wolę życia prawie w całkowitym cieniu.
Ten chaos z rudbekii, czyśćca i krwawnicy z perovskią w tle, kipi energią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 22:43, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Martka napisał(a)
Ja też nie potrafię pokochać liliowców. Trudno. Hortensje na tle drewna i w otaczającej je zieleni - miodzio!


Po przerwie na ugotowanie zupy kurkowej, kolacji, ogarnięcie czegoś tam jeszcze wracam do odpowiedzi

Ta zieleń winobluszczowa na domku to nas niedługo pożre Już był cięty w tym roku i znowu okno łazienkowe zarośnięte. Ale mimo to bardzo go lubię.




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:46, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gosiek33 napisał(a)
czuję się usatysfakcjonowana fotami, jak zwykle niezwykłe


Jak zwykle niezwykle dziękuję

Mam nową jeżówkę Sunseekers Rainbow. Dwie sadzoneczki, na razie po jednym kwiatku, ale jak widać tłoczą kolejne



A tu "zwykłe", które się wysiały i mam kilka kępek


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:51, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kordina napisał(a)


Przepiękne zdjęcia, nie mogę wszystkich cytować, ale to jakieś optymistyczne i takie wesołe


Ach, zdjęcia bardzo podobne, tak mi się cykało I nie mogłam się zdecydować, które odrzucić więc wstawiam jak leci Myślę, że to te słoneczka rudbekii tworzą taki wesoły nastrój, one zupełnie jakby się do nas śmiały.

"Zwykłe" jeszcze raz


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 23:02, 01 sie 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Podzielam upodobanie do krwawnicy. Czy ją można bezproblemowo podzielić? Od kilku lat ma jeden egzemplarz na studziennej i podziwiam jej wolę życia prawie w całkowitym cieniu.
Ten chaos z rudbekii, czyśćca i krwawnicy z perovskią w tle, kipi energią.


Haniu, nie dzieliłam jeszcze krwawnicy. Wiosną o mało co ich nie wyrzuciłam czyszcząc rabatę z siewek firletki. Strasznie były zabiedzone, myślałam że nic z nich nie będzie, ale wykazały ogromną wolę życia
Czyściec powinnam już wyciąć, ale jeszcze tyle bzyków się tam uwijało, że zostawiłam. Rudbekie skorzystały z mojej nieobecności i rozpleniły się niemiłosiernie, zagłuszyły też perowskię. Część rozdałam, ale i tak muszę je jeszcze przetrzebić. One nie dały się firletce


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Agatorek 23:38, 01 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zana napisał(a)


Hmmm, jakoś tak niezbyt spektakularnie. Aktualna fotka cyknięta mocno wieczorową porą, więc taka jakaś







Haha, „niezbyt spektakularnie”…. Piękne są ❤️

Dzięki za nazwę azalii
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:45, 01 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Anula - pięknie I jak kolorowo się robi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 02:00, 02 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Zana napisał(a)



A pod nimi jak zwykle:





Śliczna delikatna trawka
Co to jest?

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies