Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

polinka 12:58, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Od dawna masz Silver Sceptre? Na jakim stanowisku u ciebie rośnie?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Juzia 17:15, 28 kwi 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
WOW!
Jaka Pani...jaki ogród!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
jolanka 20:34, 28 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Zana napisał(a)

Koniecznie chcę przysłonić te kamienie, ale ciągle nie mam jakiejś dobrej koncepcji. Teraz na wiosnę powiększyłam przód i zamieszkały tam dwie róże Munstead Wood oraz trzy śmiałki Goldtau. Zdjęć jeszcze nie mam. To dopiero początek metamorfozy.
Może mi podsuniecie jakieś pomysły.

Te kamienie też mają swój urok. My mamy ich sporo i też zastanawiam się jak je zagospodarować. Zdjęcie damy "dla Panów" superaśne
A nie myślałaś dosadzić przy rzeźbie róż?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 21:02, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Sebek napisał(a)


Jeśli chodzi o moją pracę to wyjątki podkręcają regułę... Nieraz mnie tak niektórzy zagadają, że jak po 10 minutach zwykle wychodzę to nieraz godzinę siedzę - i słucham


Podkręcają jak podkręcają, ale z pewnością potwierdzają.
Podziękowania za poradę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 21:06, 28 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kurcze, coś źle zrobiłam cytując Cię Wyszlo wszystko razem
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 21:32, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kerii może źle to sformułowałam, chodzi mi o posadzenie przy tych kamieniach czegoś sensownego, bo teraz to tam taki misz masz jest. Chcę, żeby "spływała" po nich trawa a dołem może jakieś niższe rośliny. I tak myślę nad tym już trzeci rok po drodze zajmując się innymi miejscami. Ale w tym roku muszę to zrobić, bo mnie już ten bałagan tam denerwuje. Coś mi tam już świta w głowie, ale ...

Danusia no właśnie, też myślę uwiódł wszystkich krajobraz zapożyczony

Mirelka widziałam, dziękuję

Agata/Agcia dziękuję za odwiedziny i komplementy. Do perfekcji to mi chyba jednak daleko, ale cały czas się uczę, ciągle coś zmieniam, ciągle targają mną wątpliwości. Często niby już wiem co chcę, a za chwilę zobaczę coś co mnie zafascynuje i znowu proces myślowy uruchomiony. Czasami myślę, że jest jedna dobra strona tego, że mój ogród jest daleko, powstaje naprawdę powoli - mam więcej czasu na przemyślenia. Gdyby był koło domu, pewnie już byłby "zrobiony". Pytanie tylko jak by wyglądał?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:57, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu/makkasia pominęłam Cię, przepraszam:-, ale już to nadrabiam. Dziękuję za dobre słowa. Śledztwo w trakcie

Iwka konwalniki aż do tej wiosny były bardzo ładne po zimie, chciałam je podzielić i przenieść w inne miejsce a tu taki zonk! Ale chyba i tak je kupię, bo mi się podobają a nie znam dla nich alternatywy. Wiem, że tojeść jest ekspansywna. Ona rośnie na górze tego kręgu kamiennego, więc jak się będzie chciała na niższy poziom rozpanoszyć to ja będę ciąć. Mam nadzieję, że uda mi się nad nią zapanować.
A z tym tajemniczym ogrodem to już przesada

Zoja jak już wyżej pisałam, chcę żeby te kamienie prześwitywały przez rośliny a nie były takie "golasy".

Kamila niezmiernie mi miło. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że rzeźba zrobi taką furorę.

Aniu/Anbu Iwka o tajemniczym ogrodzie a Ty o zaczarowanej krainie. No jesteście niemożliwe

Aniu/Makao te zdjęcia są z wiosny ubiegłego roku i wtedy ta kostrzewa wyglądała ok. Przez ubiegły sezon rozrosły się i teraz wyglądają jak kupy siana. Dlatego chcę się ich z tego miejsca pozbyć. Dam im szansę, zetnę je, wyskubię i zobaczymy czy coś z nich jeszcze będzie. Pewnie trzeba by je już było podzielić. A owies wieczniezielony mam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:00, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziewczyny sorki, że Wam w takich skróconych postach odpowiedziałam, ale nie spodziewałam się tak dużej liczby osób odwiedzających w tak krótkim czasie. Jednak bardzo się z tego cieszę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:02, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
iwka napisał(a)
a mi się przypomniała lektura szkolna z ubiegłego roku "Tajemniczy ogród"


A jeszcze Cię tu zgubiłam. Dobrze, że Ci w tym więzieniu dostęp do edukacji zapewnili
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:04, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
polinka napisał(a)
Od dawna masz Silver Sceptre? Na jakim stanowisku u ciebie rośnie?


Polinka nie mam tej trawy. Jeżeli myślisz o tych ściętych kępach to to jest Carex Everest. Ten rośnie w półcieniu (do południa cień, po południu słońce).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies