Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Kuba 08:12, 01 maj 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
piękne Nigry upolowałaś, pnie proste jak druty
z tą ruderą to problem bo tuje jej nigdy nie zasłonią, tam trzeba czegoś wysokiego ale nic mi do głowy nie przychodzi, może świerki?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
AsiaK_Z 08:14, 01 maj 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Zakupy udane, posadzone i niech rosną na potęgę U mnie, tzn. za płotkiem tuje mają z 8 metrów. Wielkie są zasłaniają wszystko. Tylko mieć nadzieję, że moi nowi sąsiedzi nie wytną ich Aniu cierpliwości i Twoje też zasłonią szkaradę
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
ANNA1976 08:43, 01 maj 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Kuba napisał(a)
piękne Nigry upolowałaś, pnie proste jak druty
z tą ruderą to problem bo tuje jej nigdy nie zasłonią, tam trzeba czegoś wysokiego ale nic mi do głowy nie przychodzi, może świerki?


Ja też pomyślałam o świerkach. Serby szybciej dadzą radę zasłonić tą szkaradę
Mniej więcej tak... Jak Nigrą powiększą się korony będzie jeszcze lepszy efekt.

____________________
Ogród pod sosnami
elzbieta_g 09:39, 01 maj 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Nigry piękne
a rudera ?dużo z nas ma coś koszmarnego, ja mam słup na środku ogrodu, dużą stodołę na wjeździe i zieloną elewację na fotkach staram się ich nie uwieczniać i wtedy lżej na duszy
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
iwka 10:01, 01 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Piękne drzewa kupiłaś Transport też super

Co do rudery, hmmm na pocieszenie powiem Ci że mam taką samą u siebie starą walącą się stodołę i nie liczyłabym na to, że sama się rozpadnie stare budynki to twarde sztuki. Znasz właścicieli tej działki? może jakoś z nimi by zagadać?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Madzenka 10:23, 01 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zana napisał(a)
I teraz chwila prawdy, czyli miejsce gdzie je ulokowałam: tzw. rabata pod ruderą czyli rudera w całej okazałości!
Widok z tarasu:

Widok na wprost (tuje będę jeszcze dosadzać):

No i czar prysł! No właśnie takie coś mam za płotem i muszę z tym żyć! Jak żyć? Pytam się.
Dlaczego Nigry:
- bo mi się podobają
- bo chciałam drzewa, które nie urosną wysokie, od tej strony pada słońce i wysokie drzewa dawałyby zbyt dużo cienia, a cienia też ci u mnie dostatek.

Wątpliwości jakie mną targają, to czy one tam w ogóle pasują. Pociesza mnie to, że za siatką rosną jeszcze jakieś klony, które tam się dziko wysiały i jak rozwiną liście to będzie trochę bardziej w plecach zielono.

A teraz proszę o komentarze, wszelkie



Uśmiałam sie z transportu Nigry Kochamy tych naszych M ale oni tacy sami nieporadni

Nigry to znakomity pomysł na zasłonięcie rudery. One szybko rosna. Na moim osiedlu jest olbrzymi chyba 5 metrowy zywopłot osłaniający posesje . Nie ma wiecej niz 8 lat , tyle ide dom.
Moje Pissardi ciete co roku ze dwa razy maja juz wysokosć chyba 3-4 M a sadziłam nisko szczepione
Będzie git!!! To znakomity pomysł na ozrsloniecie domu a w nogach mozesz im zrobić piekne nasadzenia

Tylko czy ta po lewej nie bedzie wchodzić na korone magnoli?


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:24, 01 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jeju ale zima nadal będziesz widziała ruderę... Nie mozna nakazać rozbiórki? Przez ta budowla stwarza zagrozenie dla ludzi. Przy silnym wietrze to mnie wyładować w Twoim ogrodzie

A widze thuje kiedys urosna
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zana 10:26, 01 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mirelka,ja zawsze muszę być przygotowana. Kreatywność dla mojego ema to pojęcie nieco abstrakcyjne jest. A nie wiem czy bym tam chciała jakiś nowy dom. Rudera przynajmniej opuszczona jest. I to jest jej jedyna zaleta. W końcu trzeba znaleźć jakieś pozytywy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 10:38, 01 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa, Ania (dzięki za wizualkę) też myślałam o serbach, ale one potrzebują dużo więcej miejsca w szerokości, którego tam za bardzo nie ma z uwagi na drzewko magnolię z rzeźbą. Pomiędzy musi być ciąg komunikacyjny. Ta rabata nie jest szeroka, mogę ją jeszcze jakiś pół metra poszerzyć. Jest po przekątnej od tarasu i wtedy miałabym widok tylko na szpaler serbów, stąd decyzja o wąskich szmaragdach.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 10:40, 01 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asia dziękuję, też mam taką właśnie nadzieję.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies