Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 22:52, 05 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anitko, ławka jest taka i właśnie hortensje w donicach mają jej zrobić "plecy". Jak na razie przed ławką wykopki. Generalnie cały obszar w otoczeniu ławki i za nią jest do zrobienia.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:53, 05 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
O... fontanna?! Super! Wiesz, chyba się na kawę wproszę nie będzie przerostu. W tym roku róże i reszta podrosną i będą ładnym tłem. Bo ciurkadełko koło tarasu stawiasz? Dobrze pamiętam? I takie to wyższe kupiłaś?


Tak. Jeszcze czekam na dostawę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
frezja 22:57, 05 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Zana napisał(a)
Anitko, ławka jest taka i właśnie hortensje w donicach mają jej zrobić "plecy". Jak na razie przed ławką wykopki. Generalnie cały obszar w otoczeniu ławki i za nią jest do zrobienia.




Bardzo przyjemne miejsce. Czy w cieniu hortensje dadzą radę ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
natka098 07:57, 06 kwi 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
O nie! te donice nie mogą być za ławką, są za ładne.
____________________
Natalia - Mój zakątek
jolanka 08:08, 06 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
Też myślę, że za ładne za ławkę, one naprawdę powinny być widoczne w całości.

Hortensje jak kwitną to naprawdę mają ogromną popularnością dla wiatru. Mnie zwiało z tarasu h.ogrodową razem z osłonka żeliwną, w która była wstawiona.
Zabezpieczyć musisz koniecznie przed przewroceniem.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
paulina_ns 08:33, 06 kwi 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Aniu jak wszyscy to wszyscy dasz mi namiary? piękny kolor tych donic oczyma wyobraźni widzę,że będzie pięknie z tą ławeczką donicami i hortensjami
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AgnieszkaW 09:00, 06 kwi 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Anula, donice są przepiękne, dołączam się do zachwytu nad nimi.

Proszę także o namiar, choć wiem, że w najbliższym czasie ich nie kupię, ale źródło warto znać, bo... może kiedyś...

Ten kąt z ławeczką jest niesamowicie klimatyczny, a jeszcze z tymi donicami to już klasa sama w sobie. Gdzie dasz fontannę?

Ps. Ja z donicami (jeśli są za lekkie) robię tak, że na dno wkładam kilka kamieni. A ciężkie wypełniam odwrotnie: na dno wkładam połamany styropian, na to agro i dopiero sypię ziemię.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anitka 09:23, 06 kwi 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Zana napisał(a)
Anitko, ławka jest taka i właśnie hortensje w donicach mają jej zrobić "plecy". Jak na razie przed ławką wykopki. Generalnie cały obszar w otoczeniu ławki i za nią jest do zrobienia.



No na masz babo placek, bo i ławka i donice piękne. Wszystko musi być na pierwszym planie. A może tłem dla ławeczki od tyłu za świerkiem byłby imitujący stary murek. Od góry półokrągły, nawiązujący do ławki, delikatnie schodzący po bokach do dołu. Powstanie klimatyczny zakątek. Ja daje na dno donic z hortensjami kostki brukowe 2-4 sztuki, 2 cm styropian i dopiero ziemię. Mogą być też kamienie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Pszczelarnia 10:10, 06 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zana napisał(a)
Jolanka jak na razie to jak co roku nie mogę uwierzyć, że tak będzie (mam nadzieję)! Starych "kotletów" nie będę wklejać.

Ale z nowości to taka zajawka moich nowych donic:




Na zdjęciu wyglądają niebiesko, ale w rzeczywistości są w kolorze morskiej zieleni


Idealne ale może jednak nie za ławką? (Tak, wiem, że to już wiesz). Jaką mają wysokość? Piękne jak amfory.

I pasują do Rzeźby. I jeszcze woda będzie - piękny wysmakowany ogród!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
lindsay80 17:54, 06 kwi 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Śliczne donice, musza być wyeksponowane!
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies