Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

dominika_ 20:27, 06 kwi 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Anula to miejsce przy łwce jest megaklimatyczne. Kiedy się mogę wprosić na posiadówkę na niej
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Gruszka_na_w... 21:21, 06 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
A może za ławką zrobić murowaną skrzynię na hortensje, a donice ustawić po bokach?
Piękny jest ten brzozowy zakątek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:51, 06 kwi 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ha, to i ja po cichutku poproszę o namiary na te słynne (i piękne) donice
Oczyma wyobraźni zobaczyłam ten zaokrąglony murek za ławeczką... Ściskam ciepło
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
frezja 12:03, 07 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Ja po prośbie. Czy masz ofertę Finki ??

Ławeczka i cała otoczka..świetny plan
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Zana 19:24, 07 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa/Frezja to jest takie miejsce, w którym po południu jest pełnia słońca, więc hortki spokojnie powinny dać radę. Ewuniu nie mam oferty Finki, nic u niej nie zamawiałam i na razie nie zamawiam.

Natka i Ty też?. O rany muszę teraz koncepcję przemyśleć.

Jolanka obciążę kamieniami tak jak mi dziewczyny radzą. Też mówisz, że nie z tyłu?

Agnieszko dzięki za pomysł z kamieniami do donic. Priva zaraz wysyłam. A fontanna będzie wśród róż przy tarasie.

Pszczółko no kolejny głos, żeby nie stawiać za ławką. Ba... Wysokość mają 62 cm, nie są malutkie. A co do wysmakowania, to ogrodowi jeszcze dużo, dużo brakuje, ale powolutku, pomalutku...


WIOSNA


A to jakaś totalnie monstrualna pszczoła, albo nie pszczoła, może nasza Pszczółka podpowie cóż to jest za stworek:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:37, 07 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anitko tak mnie propozycją tego murka zamurowałaś, że aż nie byłam w stanie wczoraj pisać w swoim wątku. Muszę to przemyśleć, generalnie bardzo mi się podobają takie murki w ogrodach, hmmm...

Edytka no taaaak

Dominika oczywiście zawsze kiedy zechcesz. Ale uwaga, możesz się rozczarować, zawsze piszę, że zdjęcia to jest to co mi nawet się udaje.


Haniu no Anita o murku, a Ty o murowanych donicach. No zamurowałyście mnie dziewczyny. Jest nad czym myśleć.

Agata zaraz wyślę namiar. Murek też do Ciebie przemawia. Oj, oj, zaczynam serio myśleć o murowaniu. Tyle, że w tym roku to się raczej nie uda. Innej roboty mnóstwo mnie czeka.

Cebulice kwitną, mam je pierwszy raz:






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:50, 07 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dzisiaj pierwszy raz w tym roku prawie cały dzień w ogrodzie. Lista zadań była bardzo długa, nie wszystko udało się zrobić. Przede wszystkim myślałam naiwnie, że ciachnięcie róż zajmie mi chwilę moment, a dłubałam się z tym prawie dwie godziny. No jakoś pocięłam, ale mam obawy czy dobrze.
Poza tym zrobione:
- obgolone kulki tujki Miriam
- posprzątana rabata hostowa, świecznice i brunnery już wyłażą z ziemi
- posprzątana rabata z anabelkami, ścięte sporobolusy
- oczyszczone żurawki, a właściwie ścięte bez mała całkowicie, bo wyglądały fatalnie
- posprzątane jako tako przy tarasie
- ścięte ostrokrzewy Golden Gem, niektóre nie przeżyły przesadzania jesiennego
- eM walczył trzy i pół godziny z uruchomieniem wody, znowu popękały jakieś wężyki, przeżyliśmy małe zalanie

Czy kuleczki powinnam jeszcze mocniej przyciąć?




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:52, 07 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Carex Phoenix Green wygląda tak, czy żyje???:





Jeszcze nie ciachnęłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:54, 07 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wszyscy mają krokusy, mam i ja. Tylko kilka ale cieszą:






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anbu 19:59, 07 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No widzę, że w końcu dorwałaś się do ogrodu

Tego Carexa Phoenix Green też chcę kupić, będę obserwować czy u Ciebie przeżył

Kuleczki ślicznie przycięłaś
A donice śliczne, bardzo "klimatyczne"
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies