Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 21:35, 13 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Irenko na razie to myślę jak się z bieżącą robotą obrobić. Byliny częściowo pościnałam już jesienią, żeby wiosną mieć mniej pracy a tu i tak huk roboty.

Kasja elfica? No wiesz...

Kasiu iryski były i już po iryskach. Cieszę się, że udało mi się je na żywo zobaczyć, bo dzisiaj już tylko uschnięte wiszące były.

Gosia odpisałam u Ciebie. Dużych drzew nie kopię

W Warszawie właśnie mamy pierwszą wiosenną burzę. I dobrze, bo byłam dzisiaj na działce i susza już spora. Mam nadzieję, że tam też pada.

Zrobiłam sobie dzisiaj dzień wolny od pracy w pracy i pojechałam na działkę podgonić robotę. I nie wiem jak Wy to robicie, że jesteście w stanie czasami tyyyle rzeczy zrobić. Mnie udało się dzisiaj raptem przesadzić dwie róże, ściąć hakone, częściowo nawieźć róże (zabrakło mi nawozu), coś tam posprzątać i czas zleciał nie wiadomo kiedy.

No jeszcze zrobiłam parę fotek wiosennych. Aktualnie na tapecie tulipanki turkiestańskie, chyba się troszeczkę od ubiegłego roku rozmnożyły, takie mam wrażenie:







____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anbu 21:37, 13 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Anulo a czym nawozisz róże?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zana 21:38, 13 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Cebulice rozkwitły po całości



Szafirki szerokolistne, mam je pierwszy raz, trochę za rzadko chyba posadziłam tę rzeczkę



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:41, 13 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu kupiłam długodziałający nawóz Substrala, nawozi się jeden raz wiosną. Potem mam zamiar im jeszcze gnojówkę pokrzywową zaserwować. A no i jeszcze jutro muszę kompostu podsypać, co miałam zrobić dzisiaj przed nawozem, ale zapomniałam.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 21:41, 13 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Anulka, a jak przezimowała Ci Eisvogel? Bo u mnie nieciekawie wygląda
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anbu 21:43, 13 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dzięki a foty jak zwykle czarujące
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zana 21:48, 13 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jolanka no u mnie też niezbyt dobrze. Dobrze trzymała się do tych mrozów marcowych.

Aniu a proszę bardzo


Trawnik został w poniedziałek zwertykulowany, nawieziony i już zaczyna się zielenić.
Hakone startuje też u mnie.

A "gwiazdorzą" teraz tulipanki Johann Strauss:







____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:51, 13 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Bezik uwielbiam o tej porze:



I umbra, mam nadzieję, że będzie kwitła:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:55, 13 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Liczę na sadzone jesienią narcyzy, ale na razie same liście są między żurawkami:



I taki widoczek, a reszta to się nie nadaje do pokazywania.




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
_Martini_ 21:57, 13 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Też za rzadko posadziłm te szafirki, no ale ja nie wiedziałam jakie kupuję
Jak burza to niedobrze. U nas też przeszła i sąsaidce piorun wpadł przez komin do domu na szczęście im się nic nie stało, ale łazienka rozwalona.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies