Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 21:36, 14 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiola witam u mnie. Oby nie burzowo.

Martyna chyba nie byłam świadoma, że piorun może taką demolkę zrobić. Nie wyobrażam sobie tego.

Kasia nie Kasiu, to tak na zdjęciach wydaje się, że spora przestrzeń. W rzeczywistości wcale tak dużo tego miejsca nie jest.
Myślę, że wertykulację możesz jeszcze w kwietniu zrobić.

Aniu/Anbu ja mam jedną Umbrę. Kupiłam w ubiegłym roku, rośnie przy tarasie. Na tych zdjęciach powyżej widać sam pień. Jest wysoko szczepiona i mam nadzieję, że w tym roku zakwitnie.

Iwonka no to mnie pocieszyłaś z tymi szafirkami. Dzisiaj obejrzałam jeszcze raz moje trzy sztuki Eis i tak se wyglądają. Przycinałam je, ale chyba trzeba będzie jeszcze dociąć. No i zapomniałam dzisiaj sypnąć pozostałym różom nawozu, chociaż jadąc na działkę specjalnie zajechaliśmy do sklepu, żeby go kupić. No trudno, dostaną za tydzień.

Juzia te są lepsze, bo przynajmniej je widać. Bordowe na tel kory chyba wcale niewidoczne by były. Ale na zdjęciach fakt, ładniejsze. Zieloności?. Chyba przez zielone okulary.

Asiu nie, to są kulki tujki Miriam. Są mniejsze od Danica, wolniej rosną i są w jaśniejszym, złocistym kolorze. U mnie nie mają pełnego słońca i są takie ładne żywozielone.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 21:39, 14 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Tak dopytuję, bo jak bukszpany mi będą chorować to je wymienię chyba na tujki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Zana 21:45, 14 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asiu no tak przy tych problemach z buksami, o których się człek naczyta na forum to trzeba szukać alternatyw. A za mną chodzą kulki cisowe, mimo że za cisami jakoś szczególnie nie przepadam. Ale kulki cisowe mi się podobają.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 21:49, 14 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Cisowe to już szlachetne roślinki, ale też chyba lubią chorować, czy nie?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Zana 21:52, 14 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nie chyba nie, cisy chyba nie są tak chorowite jak bukszpany.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
bacowa 21:58, 14 kwi 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Anula , ty mi powiedz jak nazywa się trawka taka o cieniutkich listkach. Masz ją chyba albo koło rzeżby , albo koło domu . Teraz nie pamiętam.Mam ją od zeszłego roku i za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć nazwy.
Zana 22:04, 14 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa, dżisas! Koło rzeźby to mam carex montana, ale to chyba nie o tę Ci chodzi. Może Carex Phoenix Green? A nie, chyba Ci chodzi o sporobolus heterolepis!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
bacowa 22:09, 14 kwi 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Sporobulus !!!,właśnie o nią mi chodziło
Bumblebee 13:21, 15 kwi 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 138
Bardzo lubię trzmiele, a zwłaszcza słuchać jak buszują wśród kwiatów
Interesuję się też losem pszczół i im podobnym (owady zapylające).

Tulipany Johann Strauss są śliczne
____________________
Trzmielowy ogród
_Martini_ 13:55, 15 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Bumblebee napisał(a)
Bardzo lubię trzmiele, a zwłaszcza słuchać jak buszują wśród kwiatów

A to nawet nick zdradza Twoje upodobania
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies