Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 22:14, 09 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasya, zdjęcie tego tak nie oddaje, ale ona była monstrualnie wielka.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kawa 11:43, 10 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ania wiosna ślicznościowa taka ---soczysta u Ciebie ?!@!! jak to jest

te kulki tujki Miriam ślicznie wyglądają
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anitka 23:03, 10 kwi 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Zana napisał(a)
Anitko tak mnie propozycją tego murka zamurowałaś, że aż nie byłam w stanie wczoraj pisać w swoim wątku. Muszę to przemyśleć, generalnie bardzo mi się podobają takie murki w ogrodach, hmmm...



O matko, aż taka była twoja reakcja na murek. To może go nie robić, bo nam z ogrodowiska znikniesz i będę miała wyrzuty sumienia
Takie elementy architektury fajną atmosferę tajemniczości wprowadzają, a twój ogród ma w sobie coś takiego magicznego. I jeszcze ta gra światła i cienia.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
mrokasia 23:11, 10 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18040
Anula . Dawno u Ciebie nie byłam. Zazdraszczam tych błękitnych irysków. Z moich sadzonych jesienią wylazły chyba tylko ze cztery. I dalej w stadium świeczki są, tylko dwa chyba rozwiną kwiaty .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Bumblebee 21:03, 11 kwi 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 138
Witam, ten wielki owad to trzmiel, dokładnie jest to ich królowa, obudziła się po zimie i szukała pożywienia.

ps. Bardzo podoba mi się Pani ogród.
____________________
Trzmielowy ogród
Zana 22:25, 11 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kamilka jak soczysta? Ja takowej nie widzę, hmmm...

Anitko nie zniknę, a jeżeli już to z pewnością nie przez Twoją murkową koncepcję, która mi się podoba. Mojemu eMowi jeszcze nic nie napomknęłam na ten temat, obawiam się, że jego spojrzenie mnie powali. Będę myśleć

Kasiu Mrokasiu na a jak niby miałaś być skoro się włóczysz po świecie po piwniczkach z winem. To chociaż byś jakąś flaszeczkę dobrego porto podrzuciła. Twoje iryski może zagniły?

Bumblebee serdecznie witam w moim wątku, szczególnie że to Twój pierwszy post na naszym forum właśnie u mnie. Dziękuję za informację. Jeżeli to królowa, to chyba miałam trochę szczęścia, że na nią trafiłam. Czy sądząc po nicku masz coś wspólnego z takowymi owadami?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Milka 06:17, 12 kwi 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To teraz masz zagwozdkę z murem, zawsze o tych eMach trzeba myśleć, jak coś chce się zmienić i zrobić; )
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasja83 07:48, 12 kwi 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Zana napisał(a)
Dzisiaj pierwszy raz w tym roku prawie cały dzień w ogrodzie. Lista zadań była bardzo długa, nie wszystko udało się zrobić. Przede wszystkim myślałam naiwnie, że ciachnięcie róż zajmie mi chwilę moment, a dłubałam się z tym prawie dwie godziny. No jakoś pocięłam, ale mam obawy czy dobrze.
Poza tym zrobione:
- obgolone kulki tujki Miriam
- posprzątana rabata hostowa, świecznice i brunnery już wyłażą z ziemi
- posprzątana rabata z anabelkami, ścięte sporobolusy
- oczyszczone żurawki, a właściwie ścięte bez mała całkowicie, bo wyglądały fatalnie
- posprzątane jako tako przy tarasie
- ścięte ostrokrzewy Golden Gem, niektóre nie przeżyły przesadzania jesiennego
- eM walczył trzy i pół godziny z uruchomieniem wody, znowu popękały jakieś wężyki, przeżyliśmy małe zalanie

Czy kuleczki powinnam jeszcze mocniej przyciąć?





Mróweczko pracowita

Ogród jak zwykle klimatyczny...u Ciebie to czułabym się chyba jak elfica
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Kasia_CS 10:07, 12 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Anula . Dawno u Ciebie nie byłam. Zazdraszczam tych błękitnych irysków. Z moich sadzonych jesienią wylazły chyba tylko ze cztery. I dalej w stadium świeczki są, tylko dwa chyba rozwiną kwiaty .


moje błękitki wyszły granatowe dla odmiany, ale teź ładne Może świeczki się jeszcze otworzą? U mnie te z tak nierowno zaczęły - rozwinęły się chyba 4 albo 5, kilka pozamykanych siedzi.

A pomysł z murkiem zacny bardzo, trzeba męża pourabiać stopniowo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
malgol 10:13, 12 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Piękne iryski!
Anula, jako specjalistka od przesadzania, kopania i od dużych drzew poradzisz mi może czy mogę przesadzić 2m perukowca? Wysoki ,ale chudy...boje się ze go zamorduje..
Może macie dziewczyny jakies doświadczenia?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies