Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Johanka77 21:11, 08 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)


Cześć
A niech Ci zębiska na tę pstrokaciznę zazgrzytają:




A fuuuuj... ile żółci...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Zana 21:11, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
AgnieszkaW napisał(a)
Jak ja lubię tu zaglądać


A jak ja lubię do Ciebie zaglądać! Zawsze jestem, ale nie zawsze piszę, bo mogłabym za każdym razem to samo: pięknie, pięknie, pięknie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:13, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
anna_t napisał(a)
Anula może gnojowka z wrotyczu podlej to się zniecheca
Pokrzywowej nie polecam bo moje zwierzaki mi ją wręcz podpijają!


Booszsze, nieobliczalne stworzenia! Jak to na nie działa?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:17, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)
Anulka, kochana, siedzę od kilku dni u Ciebie, czytam wszystko, chłonę to co na fotkach i właśnie się zorientowałam, że nie pisnęłam nawet słówka. No to piskam .


No Moja Droga, ale co z tego piśnięcia wynika? Jakieś konkrety by się przydały. Może coś krytycznego? Byłabyś w pewnym sensie wyjątkowa.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MirellaB 21:18, 08 sie 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Anula mi na pstrokato i kolorowo się podoba
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Zana 21:35, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)


Nie wiem, jak te nasadzenia na żywo wyglądają, może rzeczywiście chaos, ale kolorystyka na tym zdjęciu - absolutnie bomba!

Pożyczyłam od Izy mądrą książkę o kolorach i układy do trzech kolorów ogarniałam. Jak były pokazane czterokolorowe, to już przestawałam rozumieć o co chodzi.
(swoją drogą, Anula: czy Ty przypadkiem nie masz moich dwóch książek?)

Perowskia pod moim murkiem ma najgorsze warunki z możliwych. Bardziej ubogo i sucho już się chyba nie da.
A i tak nie dość że się pokłada, to jeszcze listki jakieś takie żółtawe. Podobny objaw ma zresztą kłosowiec na innej rabacie. Nie wiem, o co im chodzi.

W każdym razie, u mnie pokładanie może mieć inną przyczynę - rosną za blisko muru i siłą rzeczy muszą się odchylać na podjazd.


Asiu, i to Ty piszesz? Ta która bibliotekę mądrych ksiąg ogrodniczych mogłaby otworzyć. No wiesz, połechtałaś mnie jak nie wiem co. Bo najlepsze jest w tym wszystkim to, że ja to sobie ot tak posadziłam. To wszystko będzie jednak przesadzane, to chwilowy przechowalnik/rozmnażalnik. Na prawo od tego miejsca jest jeszcze pustynia i kawał darni do zdjęcia. Wzdłuż całego płotu od strony drogi powstanie wielka rabata trawiasto-bylinowa i te rośliny ze zdjęcia z pewnością zmienią lokalizację. Będzie się na tej rabacie działo, będzie bardzo kolorowo. To ma być kwintesencja lata, eksplozja kolorów, jedyne takie miejsce w moim ogrodzie. Bo to jedyne miejsce gdzie jest sporo słońca i mus to wykorzystać na maksa.
Taki jest plan, a co wyjdzie to się okaże. Bo błędów popełnię zapewne bez liku i tetris zapewne nieustający mnie czeka.

Jeżeli Twoja perowskia na takiej nędzy się pokłada to ja do mojej nie mogę mieć pretensji. Bardziej mnie wkurzają rozwalające się liatry. Te miały w założeniu stać pionowo a nie leniuchować na leżąco. Perowskia lubi zasadowo, może dlatego żółkną jej liście? Nie wiem, nie znam się.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:38, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)
Zacytowana powyżej rabata to absolutny majsztersztyk! Kurcze, ja nie umiem, tak asymetrycznie sadzić Dałabyś radę ja na płasko (rzut) rozrysować, co gdzie rośnie?


Ewuś, jaki tam majstersztyk, toż to misz-masz. Ale fajny, taki kolorowy.
Narysować to? No nieeee, Kochana, to przerasta moje umiejętności. Zresztą liatry są tak rozrzucone, że nie sposób ich nanieść na rysunek, absolutnie nie pamiętam jak je sadziłam. Metodą: a tu jest jeszcze trochę miejsca, no to niech będzie ta liatra tutaj.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:40, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)

Od razu mi się skojarzyła właśnie z Danusiną Anglią


No bez dwóch zdań
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:41, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
jolanka napisał(a)
Tak jak Asia napisała, masz cudną drewnianą, drewniany domek.... te ptaszki mi przeszkadzają, a lubię je jak wiesz ogromnie, .
Chyba bym inną metalową dla Ciebie wybrała, bardziej romantyczną


Mnie się wydaje, że ta jest bardzo romantyczna. Ale na razie wstrzymałam się, chociaż cena jest atrakcyjna i kusi.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:41, 08 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gosiek33 napisał(a)
Czarna


Dzięki za głos.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies