Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 17:15, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Magleska napisał(a)


świetne połączenie hakonki z hostą do odgapienia
tak poza tym ,to te Twoje hakonki niesamowite są -ile mają lat ? moje to takie biedy przy Twoich


Od kilkunastu lat hakonka gości w moim ogrodzie, od znajomego dostałam kawałek i od tego czasu dzielę i rozsadzam, bardzo ją lubię. Ta na skalniaku ma chyba jakieś 10lat, pozwalam jej się niekontrolowanie rozrastać, czasem tylko uskubię to co za skalniak wyrasta na nowe sadzonki

____________________
Jola Moja glebo terapia
anabuko1 17:26, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
kerii napisał(a)
A teraz trochę fotek z przed armagedonu na szczęście nie uległo zniszczeniu tylko trochę zmoczone i podtopione .

Na kołki nie zwracać uwagi ale są konieczne do siatki przeciw sarnom, pomimo tego że ogrodziliśmy ( już nie aktualne bo woda zniszczyła dużą cześć) to mendy i tak jakoś właziły.
Ale dzięki siatkom od kilku lat mogę się cieszyć kwitnącymi różami








Jolu współczuję tej nawałnicy i zniszczeń w ogrodzie.
A zdjęcia z przed bardzo ładnie.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 17:27, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
kerii napisał(a)


Od kilkunastu lat hakonka gości w moim ogrodzie, od znajomego dostałam kawałek i od tego czasu dzielę i rozsadzam, bardzo ją lubię. Ta na skalniaku ma chyba jakieś 10lat, pozwalam jej się niekontrolowanie rozrastać, czasem tylko uskubię to co za skalniak wyrasta na nowe sadzonki


Ale piękne okazy i hakonki i hosty suuper!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kerii 17:28, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo wam współczuję masakra, ten rok tak wiele osób doświadcza To prawda ludzie sami sobie na to zapracowali....


Sylwia u mnie to nic w porównaniu z twoimi powodziami. To co mi zalało to i tak miałam reorganizować i nic tam cennego nie rosło, jedynie co mnie wkurza to to, że jakoś to wyglądało a teraz plątanina krzaków, gałęzi i mułu. Siatki od ogrodzenia poniszczyło, naznosiło na nią nie wiadomo czego, z sąsiedniej wsi i dziurę mi zrobiło w zejściu do strumyka, nie wspomnę o mostku .

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 17:42, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
anabuko1 napisał(a)

Jolu współczuję tej nawałnicy i zniszczeń w ogrodzie.
A zdjęcia z przed bardzo ładnie.
Pozdrawiam serdecznie


Ania pocieszam się, że posprząta się i roślinki odrosną, trochę inny układ terenu będzie.
To uroki działki przy cieku wodnym z jednej strony fajnie bo szumi i wodę jest skąd do podlewania brać a z drugiej czasami staje się niebezpieczny pomimo, że na co dzień bardzo niepozorny.






____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 17:57, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Czerwone lilie od Kamili







____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:10, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Nowa12 napisał(a)
Przeleciał ci czas ale za to fajnie ogląda się tyle zdjęć z dłuższego okresu.
U mnie anabelki też na pełnym słońcu i całkiem sobie radzą. Za to tawułki chińskie mają chyba alergie na słońce bo mimo że mam je w półcieniu to kwiaty w dużej części pousychane.
Zieloniutko masz mimo pogody.


Tawułki są bardzo wrażliwe na susze i pomimo, że w cieniu to jak mają tylko trochę za sucho to obsychają listki i nie kwitną.
Od jakiegoś czasu to kolejna roślina , która mi się spodobała i marzy mi się taka cała tawułowa rabata, tak skomponowane i dobrane tawuły, żeby cały czas coś kwitło od czerwca do jesieni. Nawet je już mam schowane w koszyku w sklepie, tylko mi wyszła taka trochę zaporowa cena tej aranżacji i muszę środków dozbierać Na razie skupuję po okazyjnych cenach i dzielę to co już mam

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:46, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185






____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:53, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Miskanty Memory , hortensje i rozplenice w tym roku powinien być już efekt.








____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 22:03, 19 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185








____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies