Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

anbu 21:26, 21 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wow !!!
____________________
Ania Ogród Ani :)
wrobelki 23:06, 22 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka projekt jest wspaniały. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuje Moje dzieciaki zrobiłyby Ci dzikie buziaki w podzięce Właśnie wróciłam do domu i jutro będę rozrysowywać go w realu. Pisałaś, że mogę zmieniać nasadzenia jedyne co przychodzi mi do głowy to berberys na żurawkę bordową bo berberys kłuje, a mam małe dzieci i dlatego jak rósł wcześniej się go pozbyłam.

Szukam szkółek z roślinami już nie mogę się doczekać sadzenia będę zamawiać potrzebne rzeczy i oczywiście podglądać Wasze postępy w międzyczasie Jak długo jeszcze trzeba czekać z cebulami tulipanów żeby można było wykopać?

Ania też tak zrobiłam jak zobaczyłam ten projekt Toszki bo jest cudny nie myślałam, że można z tym moim przedogródkiem coś takiego zrobić. Lecę do Ciebie zajrzeć pewnie znowu tępo nadajecie muszę nadrobić zaległości weekendowe
Już szukam miejsc gdzie można by w pozostałej części porobić jego kontynuacje. Tak by wszystko tworzyło całość.
Postanowiłam, że kiedyś gazony będą ślicznym suchym murkiem tylko domowników przekonam, ale na dobrej drodze jestem bo w innym miejscu już zaplanowany jak zobaczą to im te gazony wyperswaduje
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 23:07, 22 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka projekt jest wspaniały. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuje Moje dzieciaki zrobiłyby Ci dzikie buziaki w podzięce Właśnie wróciłam do domu i jutro będę rozrysowywać go w realu. Pisałaś, że mogę zmieniać nasadzenia jedyne co przychodzi mi do głowy to berberys na żurawkę bordową bo berberys kłuje, a mam małe dzieci i dlatego jak rósł wcześniej się go pozbyłam.

Szukam szkółek z roślinami już nie mogę się doczekać sadzenia będę zamawiać potrzebne rzeczy i oczywiście podglądać Wasze postępy w międzyczasie Jak długo jeszcze trzeba czekać z cebulami tulipanów żeby można było wykopać?

Ania też tak zrobiłam jak zobaczyłam ten projekt Toszki bo jest cudny nie myślałam, że można z tym moim przedogródkiem coś takiego zrobić. Lecę do Ciebie zajrzeć pewnie znowu tępo nadajecie muszę nadrobić zaległości weekendowe
Już szukam miejsc gdzie można by w pozostałej części porobić jego kontynuacje. Tak by wszystko tworzyło całość.
Postanowiłam, że kiedyś gazony będą ślicznym suchym murkiem tylko domowników przekonam, ale na dobrej drodze jestem bo w innym miejscu już zaplanowany jak zobaczą to im te gazony wyperswaduje
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 23:41, 22 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Możesz żurawką bordową, ale jakąś niewysoką.

W pozostałej części ogrodu moższ nawet pojedynczo powrzucać akcenty z frontu, a to rozplenice (to na prawdę widowiskowe trawy), a to hortki, a to kule z buksa. Na skarpach spokojnie pasy lub po kilka krzaków lawendy. Właśnie takimi powtórzeniami uzyskuje się spójność w ogrodzie. To nie muszą być ciągle te same nasadzenia.

Jak posadzisz rosliny to puste miejsca, pomiedzy nimi, w stopach możesz obsadzić miniaturowymi, lub średnimi hostami, trawkami, etc.

Na wiosnę pomiędzy kule bukszpanów i w poletko lawendy na jesieni posadź krokusy (dużo!, min. 200), czosnki, tulipany. Przy rozplenicach, które późno startują także możesz nasadzić czosnki i inne cebulowe.

Rozplenica zimą może nabrać innego wymiaru - jesli zacznie się w styczniu lub lutym pokładać, to można je obciąć na około 45-50cm w słomiane kule. Potem w kwietniu obcinasz na ok 10-15cm.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 00:22, 23 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Właśnie patrzyłam na drzewka te bordowe i bardzo mi się spodobała śliwa wiśniowa "Nigra" a czy carexy można wymienić na hosty Undulata Mediovariegata?Tylko czy nie będzie za duża? Bardzo mi się podobają

Rozplenica jest śliczna i te jej kwiaty bajka . W sumie to w moim ogrodzie mam tylko kostrzewę siną i jeszcze jedną trawę ozdobną, ale tamta druga nie wiem jak się nazywa wstawię jutro zdjęcie. Bardzo się rozchodzi po ogrodzie, ale po macierzystej to już ślad zanikł. Trawy ozdobne bardzo mi się podobają, ale zawsze się bałam że mi wszystko wymarznie po pierwszej zimie.

Właśnie o takiej dużej ilości cebul myślę na wiosnę będzie pięknie

Pytanko mi się nasunęło takie na najwyższej mojej skarpie (za placem zabaw) wymyśliłam sobie kuliste drzewka. Pierwszym pomysłem były klony, ale jak patrze na Wasze ogrody to pomyślałam o wiśni 'Umbraculifera'. Problem polega na tym, że kiedyś i w moim ogrodzie i u sąsiada rosło dużo wiśni tylko nie ozdobnych, a takich na owoce i one już w sierpniu obrzucały liście. I tu właśnie moje pytanie czy z tymi nie będzie tak samo?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 00:46, 23 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Undulata ma około 45cm, to tyle ile zazwyczaj carexy. Możesz śmiało zastąpić.

Zrzucanie lisci drzew owocowych może być spowodowane suszą lub chorobą, np. grzybową.

Piszesz, ze na najwyższej skarpie chcesz sadzić - jak tam z nawodnieniem/utrzymaniem wilgotności? Nie będzie za sucho? Twoja skarpa i sama musisz zrobić rekonesans

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 20:25, 24 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
O to bardzo się cieszę bo hosty pokochałam

Muszę przemyśleć jeszcze te drzewa oglądałam różne klony Pan ze szkółki mówił mi o takim, który ma system korzeniowy palowy może taki sobie tam lepiej poradzi.

A takie zakupy sobie przy okazji zrobiłam Trzmielinki szczepione na 120 cm




To jest podobno biały irys skalny tak przynajmniej mówili kartki nie było a, ale coś mi się nie wydaje żeby to była prawda. No nic kupiłam ich parę na skalniaki ładnie wyglądają.I jeszcze nowy przynajmniej dla mnie kolor floksa ciemny fiolet, ale już nie kwitnie.
A to jest ta moja trawka nn może Wy wiecie co to jest?


Kiedyś była to wielka kępka a teraz mam sporo małych dookoła tego miejsca gdzie była pierwsza.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 21:27, 24 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
wygląda na Kłosówkę miękką (Holcus mollis) ‚Albovariegatus’
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 23:34, 27 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Hej dziewczyny mam takie pytanie czy klony szczepione też dorastają do dużych rozmiarów? Powędrowałam dziś po szkółkach i oglądałam drzewa, bardzo podobały nam się właśnie klony szczepione o bordowych liściach, ale obawiam się że urosną bardzo duże. Toszka w projekcie dała dwa bordowolistne drzewa w rogu ogródka i teraz się zastanawiam czy to mogłyby być klony, a jeśli tak to w jakiej odległości od ściany trzeba by je posadzić? Brałam pod uwagę jeszcze śliwę wiśniową 'Nigra' bo dodatkowo pięknie kwitnie. Nie chce tam bardzo dużego drzewa bo tam miejsca najwięcej to nie ma.

Klony o żółtych liściach już też zaplanowałam na najwyższą skarpę będą ładnie wyglądać na tle bordowo-brązowego płotu i 'dżungli' sąsiada
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
anbu 06:35, 28 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wrobelku super trzmielinka, ja tam je uwielbiam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies