Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Magleska 21:02, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
zakupy fajneee niech zdrowo rosną

Kasiu pewnie pisałaś ,a nie doczytałam ….z jakiego cisa te poduchy formujesz? z baccaty ?


Ps. pięknie tulipanowo-te fioletowe czad
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mira 22:11, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Fanka tulipanów się pocieszyła - cudnie jest
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kasia_CS 22:25, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
adkawi napisał(a)
Cudne łany tulipanow kochana.Magnolia super .Jeszcze nie mam w ogrodzie, ale myslę nad jakąś zwarta odmianą.Ja mam bez black lace wygląda jak klon palmowy


Dzięki Ada, warto było sadzić w ubiegłym sezonie i nieco dosadzić jesienią! Cieszy każdy kolor, kształt, odmiana, nawet jeśli okazuje się być ciut inna niż na obrazku

Magnolia od dawna była moim planem do kupienia, ale tylko Lennei Alba siedziała mi w głowie i odkładałam zakup z roku na rok, bo wysyłkowo nie bardzo chciałam, a stacjonarnie widziałam ją tylko w Auchan jako pojedynczy patyk (co prawda tani), ale oznaczało to bardzo długi czas oczekiwania na kwiaty. Ale tak sobie myślę nad moim wybranym miejscem i wychodzi na to, że znalazłam jeszcze jedno więc pewnie jeszcze jakaś magnolia do mnie zawita

Eva Black lace też miałam kupić jako zamiennik dla klinika, ale b ponoć rośnie mega szybko i ogromny rośnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:03, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Niezłe zakupy, w ogóle cudnie u Ciebie Kasiu, chyba dziś nasączyło się trochę bo tak mokro się wydaje


Jak robiłam te fotki, to jeszcze kropla wody nie spadła.. i chyba do teraz jakoś specjalnie nie podlało nic a nawóz na trawie rozsypany czeka

Mam nadzieję, że będę z tych moich zakupów zadowolona dzięki Basiu!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:05, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)
wszystko zależy od perspektywy, więc to co widać jest cacy


Cieszy mnie to niezmiernie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:08, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)
Cisy ślicznie ci się Kasiu zagęściły jest nadzieja dla moich drapaków
Zakupy super, bo wszystkie magnolie piękne
edit. zapomniałam piękne graby pochwalić


Oczywiście, że Twoje też się fajnie uformują-masz zresztą doświadczenie przy buksach. A wiesz, że u cisów inaczej niż u buksów można ciąć też młode przyrosty zanim ściemnieją?

No tylko niech to będzie ta moja wymarzona magnolia, please!

Zobacz jakie graby były chudziutkie na tym zdjęciu z cisem przed cięciem-widac je w tle, hihi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:21, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


Tulipki cytuję bom ich fanką też.

Za instrukcję ciskową dziękuję, pamiętam jak ciachałaś. Ale wiesz, to moje pierwsze ciski, moje wymarzone kuleczki i miałabym na nie jeszcze dwa lata czekać? No nieeee! Przy następnych planach cisowych może się już skuszę na tę opcję, chociaż mam wrażenie, że to formowanie to mnie jednak przerasta.

A graby to Ci się faktycznie niezłe grubasy zrobiły. Czy magnolia tam się docelowo zmieści? Chyba będziesz musiała odchudzić grabiki


No instrukcji Tobie nie trzeba, foty stare już z tym zaznaczeniem wygrzebałam z czeluści dysku, ale chodziło mi o porównanie przed i po Twoje to piękne kuliszcza są, więc bez porównania. Moje takie nawet za rok nie będą, więc efekt masz natychmiastowy

Ale przy jakiejś dobrej okazji cenowej to bym sobie kupiła jeszcze jakiegoś ciska do uformowania. Szkoda, że się nie udało dostać w tej cenie podanej przez pana na początku..

Magnolię sądziła będę na froncie rabaty-teraz stoi cofnięta o jakieś pół metra, bo tam tulipany są i hosty do wysadzenia.. i poletko liriope, które u mnie nie chce rosnąć jak powinno. Więc jest szansa, że graby nie będą zawadzać. Choć strzyc zawsze mogę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 01:08, 29 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
malinia napisał(a)

a ja walnełam gafe to nie rosebud tylko rokoko ale ma piękny kolor amarantowy bo właśnie zakwitła jak mój avatarek z specjalna dedykacją dla Ciebie hehhe


Oo i z avatarkiem to już zupełnie inaczej łatwiej rozpoznać kto co pisze, bo jak go brak, to często się czyta coś i nie zwraca uwagi na nick, bo oko się nie zatrzymuje na żadnej fotce, tylko leci dalej

Kilka lat temu mieszkałam na osiedlu, gdzie całe patio było obsadzone azaliami, które kwitły na taki fuksjowy kolor. Jak zaczynały swój spektakl, to kilkanaście metrów kwadratowych fuksjowego dywanu było, coś przepięknego!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 01:12, 29 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
asiak napisał(a)
W końcu Kasiu dorwałaś swoją wymarzoną magnolię
Pięknie u Ciebie


Tak! A żebyś widziała w jaką euforię wpadłam na jej widok w szkółce dzięki Asieńka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 01:14, 29 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
zakupy fajneee niech zdrowo rosną

Kasiu pewnie pisałaś ,a nie doczytałam ….z jakiego cisa te poduchy formujesz? z baccaty ?


Ps. pięknie tulipanowo-te fioletowe czad

Tfu tfu

A cisowe poduszki, kulki robi się z baccaty, zgadza się

Fioletowe z zielenią niespodzianka sezonu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies