Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 11:03, 15 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
kilka fotek z moich prac (kurczę, tak się namachałam a na fotkach to wszystko takie małe)

Tu lawendowy kącik (kule w kolejce do fryzjera, czekam na mniej słoneczne dni), "wał" z lawendy na razie miry, ale licze na przyszły rok na bujne kwiecie





Moje clematisy czekają na posadzenie przy kratce



I pachnie lawenda

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 11:05, 15 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808


Rabata pod kosodrzewinę i bukszpanowy zawijas


Wykopki pod piaskownicą - czekam na agrowłókninę i kamyk


I razem (w tle rośnie górka pod "japoński" kąt )


____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 11:07, 15 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
I na deserek zaczątki mojego tarasu





W tym kolorze się zakochałam, pięknie postarzył i wyeksponował strukturę drewna!

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
alinak 17:37, 15 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
witaj Aniu. przeczytałam od deski do deski cały twój watek.jestem z tobą całym sercem, bo przypominasz mi mnie 10 lat temu. przeżywałam to samo , tylko ,że wtedy nie było ogrodowiska.i poprawianie zajmuje mi czas do tej pory.

mam dla ciebie dwie rady : katalpa bardzo póżno w naszym klimacie zaczyna wegetacje, czyli prawie w czerwcu.(może klon czerwony lub flamingo -taki różowy). wprowadziłabyś troche koloru przy bramie.
-nie łącz świerka conica z thujami ,bo te zasłonią conici.
-jeżeli zdecydujesz sie jednak na katalpę . to kup wysoko szczepioną ,bo conica dorasta nawet do 2 m.i zasłoni drzewo

nie chcę ci dużo mącić bo zgłupiejesz na końcu ,ale z host zrezygnuj całkiem ,też póżno wychodzą ,podczas gdy tawułam golden princes lub troszkę wyższa( 50 cm.) gold mund zaraz na wiosnę aż świeci barwami . jak przeglądnę dokładnie projekty rabat ,to wrzucę ci moje myśli
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 21:37, 15 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Taras będzie ślicznie wyglądać. Tego koloru mamy meble w salonie i rzeczywiście wyglądają na stare - ale o takie chodziło
A włókninę dajesz po całości??? Bo tam gdzie rośliny to nie dawaj bo cię nerwica przy sadzeniu weźmie.
PS. ani kosodrzewiny ani zawijaska nie widzę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 22:35, 15 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
sebek ma racje-włóknina kiepski pomysł

1-grzyb za kilka lat
2- nisko ukorzenione rośliny
3-słaba kondycja roślin

rabata koło piaskownicy- nie widzę tych proporcji,ale coś mi z nimi nie pasuje. a poza tym kącik dla dzieci na pewno zamieni się kiedyś w miejsce wypoczynkowe -uwzględnij to. tam bym planowała pergolę i drzewo wysokie powinno być jak najdalej od domu ,czy nie wyrysowałaś go czasem pod oknami
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Ana 22:39, 15 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Alinko, bardzo dziękuję za rady, z tą catalpą to cały czas myslę, zaraz oglądnę te dwa proponowane przez Ciebie drzewka.
Z conicami w sąsiedztwie tujek to jak już pisałam może być problem - tzn. z ich przesadzaniem, bo mój mąż jest straszne uparty i nie chce przesadzać tak dużych krzewów Nie umiem go przekonać...
Podobnie z agrowłókniną, chce po calości, ja chcę tylko tam, gdize będzie sam kamyk - męża argument to to, że kamyki i kora mieszają się potem z ziemią i jest bałagan (fakt, kora pod żywoplotem wygląda okropnie wymieszana z ziemią). Jak go przekonać?
Póki co zerwałam agrowłókninę w kąciku lawendowym calkowicie i na wrzosowisku, bo to mój "rewir"

Sebciu - no kosodrzewina będzie, spokojnie, daj mi trochę czasu (i troszkę pieniędzy) Bukszpan ma przyjechać jutro - zamawiałam ten po 2 zł na allegro 100 szt, zobaczymy jak wyglada na żywo...mam tremę małą..

Póki co obrabiam mebelki do pokoiku córci, pomalowałam latarenkę na taras, zrobiłam rodzicom półki do łazienki i robię po-dziadkowy stolik - także się nie nudzę czekając na roślinki
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 22:43, 15 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Alinko - to drzewo jest bliżej płotu niż domu i tam planuję patio też (zrobiłam taki wstępny projekt). wiem wiem, że plac zabaw kiedyś zniknie, ale to jeszcze ładnych parę lat - moje dzieciaczki mają 3 latka i roczek, więc dopiero zaczynają się tam bawić A ja już chciałabym mieć kącik z leżakiem otoczony lawendą i różami

A która rabata - ta na której jest piaskownica? Bo tam kfiotków nie będzie, tylko kamyk sam...Jutro zrobię zdjęcie z lotu ptaka - czyli z okien dachowych to może uda się uchwycić proporcje, bo na płasko to ciężko.
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
alinak 22:49, 15 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
aniu przesadzanie dużych drzew to rzeczywiście problem, ale nie rzecz niemożliwa.a tak na marginesie to te thuje nie są jeszcze takie duże.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 22:56, 15 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aha - przyszła rabatka. Myślałem, że Ci się zdjecia pomyliły czy coś
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies