Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

asiak 20:49, 21 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja też mam gazony po poprzednich właścicielach, nie koniecznie mi się podobają
Póki co, na razie je mam... ale nie specjalnie na widoku
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Elka 22:24, 21 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim za odwiedzinki taaaaaaaaką burzę mózgów

Faktycznie nie zaznaczyłam granic działki, ale blisko była Asia
Od północy - tuż za tujami.
Od wschodu - zaraz po zcięciu skarpy. Ta łąka w górę to już nie moja.
Od południa - linia lasu.
Od zachodu - linia mniej więcej na równi z drewnianym domkiem.

Asiu sad (parę dosłownie drzewek) chciałam od skarpy na południe, w stronę lasu. Tak jakby wprost nad drewnianym domkiem.

Wątek "ogród pod górkę" piękny, ale to w totka musiałabym wygrać Asia ma rację - grupa wsparcia by się przydała. Inaczej nie da rady.
Już i tak kuzyn mi ciągle powtarza, że kamieniołom wokół domu robię Mnie się podoba ten kamieniołom.

Toszko ja już nie wiem czy to typowo japońskie, ale podobają mi się azalie, pierisy, skimie, klony i różnego rodzaju karłowate iglaste. Jeśli to udałoby się jakoś skomponować. Ja mam tak, że coś mi się podoba, a już za nic nie potrafię tego w rabatę ułożyć.

Macie rację co do tego, że nie może to być w przyszłości ogród formalno - geometryczny. Nie chce nazwać tego co mi się podoba "bałaganem", ale raczej podobają mi się ogrody wyglądające na niepoukładane. Może dlatego Toszko napisałaś, że te próby nasadzeń przeze mnie są pomieszane gabarytowo.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 22:26, 21 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Ha, a uciekać nie mam zamiaru, jak tu takie Towarzystwo
Asiu - nie wpadło mi do głowy, żeby nasadzenia zrobić i zasłonić się od kostki, a faktycznie to może robić robotę...

Aniu po pobieżnym póki co przejrzeniu podsuniętego wątka (ale obszerny! - zadanie na weekend) dużo mogę skorzystać. Bardzo Ci dziękuję za pomysł.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
makadamia 08:05, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aaa, czyli ja źle zrozumiałam - myślałam, że ten sad to ma być tam wysoko nad domem, a tu zaraz nad skarpą działka się kończy. No to faktycznie łączek nie będzie. Buuu

Toszka-oddaję pole
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 09:54, 22 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)
Aaa, czyli ja źle zrozumiałam - myślałam, że ten sad to ma być tam wysoko nad domem, a tu zaraz nad skarpą działka się kończy. No to faktycznie łączek nie będzie. Buuu

Toszka-oddaję pole


Tchórz! tchórz!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 09:56, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ROTFL

Znaj swoje miejsce, Mocium Panie...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
gierczusia 19:46, 23 wrz 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Hej przyszłam się przywitać imienniczko ,a tu widzę..burza ale żałuję ,że weszłam na ogrodowisko dawno po tym jak założyłam ogród..uniknęłabym wielu błędów..nie poddawaj się, walcz nie przejmuj się chwilowym brakiem wizulanych efektów - choć wiem , że to może być dołujące..zobaczysz potem..będzie nagły strzał i ogród już będzie
Trzymam kciuki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Elka 22:08, 23 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Witam Cię serdecznie Z utęsknieniem czekam na wizualne efekty, ale to jeszcze baaaardzo daleko.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 21:52, 24 wrz 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Zrobiłam zdjęcia tego co już posiadam:
Buk Rohan

Wiąz holenderski

Wspominany już rodek roseum elegans

Perukowiec

Kiścienie

Iglaki

Irga


Klony palmowe





Czy z tego co mam dałoby się coś wrzucić na rabatę po lewej stronie domu?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
sylwik69 19:46, 25 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Na pewno wszystkie te rośliny wykorzystasz w przyszłym ogrodzie,ale ja w projektowaniu raczej nie pomogękibicuję!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies