Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 14:59, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Ale chyba są wysokie? Ambrowce mi się bardzo podobają, ale to wielkie drzewa chyba. Chyba ze jakaś odmiana gumball. Ja bym cos chciala przy scianie domu i zeby okna nie zaslonilo
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Milka 15:03, 10 paź 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ambrowce też są w wersji kolumnowej i wtedy sa smukłe i nie zajmują dużo miejsca. U kogos też widziałam, szczepione na pniu. Pozdrawiam, ogród zapowiada się ciekawie Juz jest bujnie...a sosny bym zostawiła, dołem wycięła i masz miejsce na kolejne rośliny, cieniste, typu paproć, brunery i zimozielone bergenia i azalie japońskie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Nett 15:54, 10 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj Kasiu

Trafiłam do Ciebie szukając na forum osób, które mają platany i zostałam na dłużej. Śliczny masz ogród, te hortensje pod oknami wspaniałe, trawnik godny pozazdroszczenia i piękne widoki. Podziwiam efekty.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
kasia_c 18:27, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
ren133 napisał(a)


Kasiu
Ten żywopłocik bukszpanowy zrobiłaś sadząc na mijankę bukszpany? Pamiętasz w jakich odległościach?


Mirzyłam są co ok 20-25 cm. Ten stary zywoplot zmierzylam jedna odległość to było 25 cm i teraz wygląda tak

Ma szerokość 50 cm.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 18:29, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Podobno taki zywoplot trzeba co jakiś czas trochę prześwietlić bo jak będzie za gęsto to łatwiej o grzyba.

Teraz zmierzyłam i dochodze do wniosku że jeden rząd by wystarczył
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 18:36, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Nett napisał(a)
Witaj Kasiu

Trafiłam do Ciebie szukając na forum osób, które mają platany i zostałam na dłużej. Śliczny masz ogród, te hortensje pod oknami wspaniałe, trawnik godny pozazdroszczenia i piękne widoki. Podziwiam efekty.


Dziękuję. Dziś wieczorem jak będę do Was zaglądać. Część znam ale nie wszystkie
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 18:39, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Milka napisał(a)
Ambrowce też są w wersji kolumnowej i wtedy sa smukłe i nie zajmują dużo miejsca. U kogos też widziałam, szczepione na pniu. Pozdrawiam, ogród zapowiada się ciekawie Juz jest bujnie...a sosny bym zostawiła, dołem wycięła i masz miejsce na kolejne rośliny, cieniste, typu paproć, brunery i zimozielone bergenia i azalie japońskie.


To myślicie że nad tymi dereniami ambrowce by pasowały? Bardzo mi się podobają ale czytałam że takie wysokie rosną więc sie przeraziłam, ale możnaby koronę ciąć. Umbre też myślałam żeby ciąć. Muszę poczytać i pogłówkować. A wiecie kolumnowe jaka to odmiana?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
ren133 20:54, 10 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
kasia_c napisał(a)


Mirzyłam są co ok 20-25 cm. Ten stary zywoplot zmierzylam jedna odległość to było 25 cm i teraz wygląda tak

Ma szerokość 50 cm.


Dzięki za info Fajny taki gruby
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Nett 20:57, 10 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
kasia_c napisał(a)


To myślicie że nad tymi dereniami ambrowce by pasowały? Bardzo mi się podobają ale czytałam że takie wysokie rosną więc sie przeraziłam, ale możnaby koronę ciąć. Umbre też myślałam żeby ciąć. Muszę poczytać i pogłówkować. A wiecie kolumnowe jaka to odmiana?


Ambrowiec Slender Silouette- też na niego poluję
http://www.futuregardens.pl/ambrowiec-amerykanski-slender-silouette-liquidambar-styraciflua.html
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
kasia_c 21:10, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
ren133 napisał(a)


Dzięki za info Fajny taki gruby

Słabe zdjęcie bo oczywiście PADAŁO
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies