Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 11:57, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
ren133 napisał(a)


A mogłabyś sprawdzić jaki szeroki jest? plisss


Jak wrócę do domu postaram się zrobić zdjęcie i sprawdzić.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 12:02, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
jazzy napisał(a)

Tak sobie patrzę na to zdjęcie i czegoś mi tu brakuje
Nasadzenia są bardzo ładne, ale przydałoby się wyższe piętro. Chyba posadziłabym tu po prawej stronie w trawniku kilka brzózek Doorenbos. One mają cudne białe pieńki. Tylko że jesienią listki będą spadać na ten idealny zielony dywan


W trawniku chyba nie bardzo, ale przeszło mi przez myśl żeby w dereniach posadzić wiśnie umbry 3 szt. Coś takiego widziałam u gabisi i mi się podobało, ale czytałam też że korony mogą być spore i się zastanawiam żeby mi na dom nie wchodziły. Nad tym się głowię.

Teraz przed tymi jasnymi drzwiami są miskanty, są już dość duże i bardziej się zagęściło. Tam jest też cis baccata, tylko nie uformowany w stożek. Chcę go formować, ale to chyba będzie trwało wieki.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
jazzy 12:18, 10 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
To może zamiast wiśni dać jakieś kolumnowe drzewa?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Andrzej_ 12:36, 10 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
kasia_c napisał(a)
Teraz poproszę o radę, bo to miejsce w moim ogrodzie najbardziej mnie denerwuje i jest największym dylematem.



Chodzi o rabatę z sosnami naprzeciwko tarasu.
Te sosny posadził mój mąż kilka lat temu. Są jak widać dość wysokie, ale nikt o nie nie dbał. Teoretycznie przed sosnami miały być posadzone miskanty, śliwa dziecięca, lilak palibin, ale to całe zestawienie mi jakoś nie pasuje. Z jednej strony wysokie miskanty tuż przy kostce zrobiły by taki korytarz roślin, z drugiej strony te sosny będę się pewnie ogałacać od dołu i raczej z biegem czasu będą wyglądać gorzej niż lepiej.
Koncepcji jest kilka:
1. posadzić miskanty i coś jeszcze przed sosnami
2. uciąć sosnom dolne gałęzie (skoro i tak mają się ogołocić), z tyłu pod sosnami dokończyć drewniane ogrodzenie, żeby nie mieć widoku z tarasu na siatkę i chwastowisko za płotem. Pod sosnami posadzić miskanty i z przodu coś jeszcze, ale nie wiem co bo lilak palibin i śliwa dziecięca mnie nie przekonują do końca. Może rh?
3. pozbyć się całkiem sosen i zastąpić np świekami serbskimi, ale ta koncepcja trochę nas przeraża (usuwanie korzeni, znowu małe rośliny i czekanie aż się zagęści itd)

Proszę poradźcie.


Z decyzją o wycince sosenek nie spieszyłbym się
Dolne gałęzie nie muszą się ogołocić, pod warunkiem że będą miały słońce, ale oczywiście taka sosna będzie zabierała dużo miejsca. Sosna która rośnie przy moim tarasie ma ok 6-7 m wysokości i pewnie tyle samo średnicy u dołu. W każdym razie dolne gałęzie układają się na ziemi:



Sosny można też podkrzesać od dołu i podsadzić np. cisami i nie ma obawy o widok za płotem. Korzeni sosny też nie trzeba się obawiać, bo są dość słabo rozwinięte. W każdym razie podsadzam mój lasek cisami, wrzosowatymi i innym cienioznośnymi roślinami z dobrym skutkiem.
Pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
kasia_c 12:43, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
jazzy napisał(a)
Piękny ogród tworzysz! Bardzo lubię derenie Ja też jako chyba jedyna na forum nie mam rozchodników, ale Twoje połączenie ich z dereniami bardzo mnie zainspirowało


Dziękuję. Bardzo mi miło
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Andrzej_ 12:57, 10 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
kasia_c napisał(a)

Zapomniałem: ten murek jest prześwietny, fajnie nawiązuje kolorem do elewacji. Z czego jest wykonany?
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
kasia_c 14:15, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
jazzy napisał(a)
To może zamiast wiśni dać jakieś kolumnowe drzewa?


A masz pomysł jakie?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 14:17, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Pazdzierzowy napisał(a)

Zapomniałem: ten murek jest prześwietny, fajnie nawiązuje kolorem do elewacji. Z czego jest wykonany?


Cegła Certusa. To rzeczywiście projektantka nam tą cegłę pokazała i też bardzo się nam spodobała
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Andrzej_ 14:19, 10 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Dzięki za info. Jest świetna, wygląda jak piaskowiec!
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
jazzy 14:21, 10 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
kasia_c napisał(a)


A masz pomysł jakie?
Nie wiem jakie Ci się podobają, ale mogą być graby, buki, dęby, ambrowce... One wszystkie mają kolumnowe odmiany.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies