Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 21:10, 17 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Anda napisał(a)


Ja zostawiam, robi się naturalna ściółka, dobra dla roślin. Poza tym dżdżownice uwielbiają takie opadłe liście Wiosną sypię na wierzch kompost a mikroorganizmy glebowe robią swoje


W takim razie i ja zostawię. Przynajmniej trochę. Zabezpieczą może trochę rośliny bo ściółki się nie dorobiłam. Dziękuję za radę
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 21:13, 17 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Madzenka napisał(a)
Sosny zostaw, czy przycinałaś je kiedyś wiosną? Możesz je przycinać aby się ładnie zagęszcza"y. Najlepszy czas na to to maj.
Przed sosnami fajnie by wyglądały drzewa o innym kolorze np buk dawyck gold (mozesz go formowac lub puscic swobodnie), graby frans fontaine, wymienione juz ambrowce slender silluette. W nogach widziałbym trawy np rozplenice, selserie jesienne. Poczochrane sosny wymagaja bardzije uporządkowanego wyoeknienia z przodu, czegos geometrycznego. Rownie dobrze wyglądałby szpaler miskantów gracillimus
Jaki szeroki jest ten pas?


No i teraz główkuję nad tymi drzewami. Ten buk ma piękny kolor i rzeczywiście może i fajnie by to wyglądało. Wzdłuż garażu nad dereniami rzeczywiście by się drzewa przydały. Myślę teraz czy ambrowce gumball czy wiśnie umbra coś tam. Oba mi się podobają. Ambrowce chyba troche bardziej i chyba wolniej rosną, a że to wzdłuż domu to nie mogę przesadzić z dużym drzewem.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 21:14, 17 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Cała zima na myślenie
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 13:44, 23 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dziś natknęłam się na przeceny cebul. Żal było nie skorzystać. Dokupiłam tulipanów i szafirki
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
TeresaSz 15:02, 23 paź 2016


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Witam
Bardzo ładny ogród powstaje. Mam pytanie o rozplenicę, jak się nazywa i jak wysoka rośnie?
____________________
Ogród ze skarpą
kasia_c 21:13, 23 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Niestety nie wiem jak sie nazywa. Jak byłam w szkółce to nie wiedziałam że są różne odmiany. Ma pewnie ponad 50 cm. Jest wysoka w porównaniu z rozchodnikiem z którym rośnie
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
beata_m 15:56, 25 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Hej Kasieńko przejrzałam Twój wątek .... masz wspaniały ogród czy to pierwszy sezon??!!!??!!??
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Jagodaa 17:09, 25 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Z mojego doświadczenia... sosny z biegiem lat zniszczą Ci ścieżkę. Mój sąsiad ma posadzone sosny, tylko trzy, metr od mojej granicy i można oszaleć z korzeniami na podjeździe. Ciągle wyciąganie kostki i wycinanie ogromnych korzeni, bo robią się takie wyboje, ze.można sobie zeby wybić nie patrząc pod nogi. Wiem, że zawsze z żalem rozstajemy się z pierwszymi prowadzonymi na działce drzewami, ale często bez radykalnych decyzji denerwują nas przez długie lata. Tak jaki piszesz, ogoloca się, pod nimi nic nie będzie chciało rosnąć, bo wiecznie będzie tam dywan z igieł. Ja szczerze niecierpie sąsiedzkich sosen i nawet myśleć nie mam co o Nowym podjeździe.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 17:30, 25 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Pazdzierzowy napisał(a)
korzeni sosny też nie trzeba się obawiać, bo są dość słabo rozwinięte. W każdym razie podsadzam mój lasek cisami, wrzosowatymi i innym cienioznośnymi roślinami z dobrym skutkiem.
Pozdrawiam


Kompletnie się nie zgadzam. Mam doświadczenie z sosnami przy domu i na działce na Jurze i korzenie z czasem pojawiają się daleko od pnia, wystają znad ziemi i są bardzo uciążliwe. Nie mówiąc o wszedobylskich iglach, co w takim zadbanym ogrodzie, jak Kasi będzie udręką.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
kasia_c 20:25, 25 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
beata_m napisał(a)
Hej Kasieńko przejrzałam Twój wątek .... masz wspaniały ogród czy to pierwszy sezon??!!!??!!??


Dziękuję. W sumie pierwszy. Murek powstał w zeszłym roku i posialiśmy trawniki. Z zeszłego roku są też hortensje limelight i vanilki. Reszta posadzona na wiosnę i potem
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies