Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

atena35 10:53, 10 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
kasia_c napisał(a)
I tu mnie pocieszyłaś. Też mi się wydaje że goło i już bym chciała gęściej. A z drugiej strony boję się że potem będę roślinki wyrzucać. Dziękuję za odwiedziny


Nie ma sensu gęściej, to tylko szkodzi roślinom. Uwierz -2 lata w ogrodzie to krótko.

____________________
Ogród Tosi
ren133 10:59, 10 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
kasia_c napisał(a)


Dziękuję.
Tak zamówiliśmy projekt i ścieżki i murek są według projektu. Z nasadzeniami już różnie. Np tam gdzie mam pas dereni ivory halo wzdłuż garażu miały rosnąć tawuły i jałowce. To mi się nie podobało do końca i zaczęłam po swojemu. No i tak część nasadzeń zmieniłam, część jest według projektu.
Najgorszy to pas sosen, które mój mąż posadził gdy dom budował. Nie wiem co z nimi zrobić. W projekcie w sumie są, ale mi tam jakoś nie pasują i chętnie bym je usunęła, ale i męża ciężko przekonać i nie wiem co tam posadzić i boję się że się kostka zniszczy przy okazji.


A pokazałabyś ten pas
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:05, 10 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
kasia_c napisał(a)


Kasiu
Ten żywopłocik bukszpanowy zrobiłaś sadząc na mijankę bukszpany? Pamiętasz w jakich odległościach?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
kasia_c 11:13, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
ren133 napisał(a)


Kasiu
Ten żywopłocik bukszpanowy zrobiłaś sadząc na mijankę bukszpany? Pamiętasz w jakich odległościach?


Tak zrobiłam mijankę co jakieś 20 cm, chyba. Liczyłam jakieś 7 szt na metr. Ale teraz chyba bym nie robiła na zakładkę. Mam taki kilkuletni żywopłocik też robiony na mijankę i wyszedł dość szeroki i teraz tak sobie myślę, że ten też może być za szeroki i mi dużo rabaty zajmie. A ja tam mam plan na jażmianki i szałwię pomiędzy żywopłotem i hortensjami
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
jazzy 11:13, 10 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Piękny ogród tworzysz! Bardzo lubię derenie Ja też jako chyba jedyna na forum nie mam rozchodników, ale Twoje połączenie ich z dereniami bardzo mnie zainspirowało
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
kasia_c 11:19, 10 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
ren133 napisał(a)


A pokazałabyś ten pas


Pewnie.

Jest naprzeciwko tarasu. Po drugiej stronie dróżki mam hortenske vanilla Frise

Według projektu miały sosny zostać i przed nimi miały być miskanty i jakaś śliwa dziecięca. Ale tak się zastanawiam, że sosny na dole i tak mi się ogołocą, trawy za nim wyjdą to będę miała pole zza płotu prze nosem na wiosnę.

Ogólnie koncepcja tych traw z brzega mi się nawet podoba. Byłby taki "tunel roślin" do spacerowania, ale te sosny z tyłu coraz bardzie mnie tam denerwują.

Tym bardziej że wczoraj jak robiłam obchód po urlopie zauważyłam że brązowieją im igły i wyglądają coraz gorzej


____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
ren133 11:28, 10 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
kasia_c napisał(a)


O nie. Naprawdę za wcześnie?
Ja początkująca i nie wiedziałam kiedy wysadzać.
To znaczy że mogą teraz zacząć wschodzić?


Teraz nie będą wschodzić spokojnie ... ale nawet w październiku i listopdzie się sadzi:
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jazzy 11:29, 10 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
kasia_c napisał(a)

Tak sobie patrzę na to zdjęcie i czegoś mi tu brakuje
Nasadzenia są bardzo ładne, ale przydałoby się wyższe piętro. Chyba posadziłabym tu po prawej stronie w trawniku kilka brzózek Doorenbos. One mają cudne białe pieńki. Tylko że jesienią listki będą spadać na ten idealny zielony dywan
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ren133 11:30, 10 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
kasia_c napisał(a)


Tak zrobiłam mijankę co jakieś 20 cm, chyba. Liczyłam jakieś 7 szt na metr. Ale teraz chyba bym nie robiła na zakładkę. Mam taki kilkuletni żywopłocik też robiony na mijankę i wyszedł dość szeroki i teraz tak sobie myślę, że ten też może być za szeroki i mi dużo rabaty zajmie. A ja tam mam plan na jażmianki i szałwię pomiędzy żywopłotem i hortensjami


A mogłabyś sprawdzić jaki szeroki jest? plisss
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:34, 10 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
kasia_c napisał(a)


Pewnie.

Jest naprzeciwko tarasu. Po drugiej stronie dróżki mam hortenske vanilla Frise

Według projektu miały sosny zostać i przed nimi miały być miskanty i jakaś śliwa dziecięca. Ale tak się zastanawiam, że sosny na dole i tak mi się ogołocą, trawy za nim wyjdą to będę miała pole zza płotu prze nosem na wiosnę.

Ogólnie koncepcja tych traw z brzega mi się nawet podoba. Byłby taki "tunel roślin" do spacerowania, ale te sosny z tyłu coraz bardzie mnie tam denerwują.

Tym bardziej że wczoraj jak robiłam obchód po urlopie zauważyłam że brązowieją im igły i wyglądają coraz gorzej




Już znalazłam ale dzięki ... a cały ten pas przed sosnami chcesz zagospodarować na rabatę? jakie tam są wymiary?
A może jakaś architektura ogrodowa? bo to w okolicy tarasu jest? Jakaś ścianka wodna?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies