Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

Pokaż wątki Pokaż posty

Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

hanka_andrus 18:17, 21 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ludzie,kto się liśćmi przejmuje!Jak jest ładnie od wiosny do jesieni,to spadające liście powinny być atrakcją!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 18:17, 21 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Trochę liści wiatr zabierze,trochę sąsiadowi spadnie,i tylko połowa do ogarnięcia.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 16:34, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Laurowiśnia w centrum ogrodniczym



Kwiaty laurowiśni





Owoce

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 19:38, 24 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
anula_wn napisał(a)

O, i to jest temat którego szukałam - mam wielką laurowiśnię, która ma przyrosty jak szalona --od ubieglego roku przyrasta w szybkim tempie dwa razy (wiosna i po cięciu latem) o ok 20 cm każdorazowo. Teraz w ciągu 2 tygodni jest prawie 2 x większa będę próbowała robić sadzonki i chętnie obdaruję jesli znajdzie się chętny


ja Ana, ja poproszę


Anula, no moje sadzonki nie przetrwały ale teraz będę kilka pędów przyginac do ziemi i myslę, że na wiosnę się ukorzenią lepiej niż te w donicach
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
moni 20:23, 02 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Czy łatwo ją dostać kupić ?. Bo bardzo mi się spodobała ze względa na kwiaty podobne jak u wierzby takie puchate.
____________________
Mona
Sebek 08:53, 03 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że powinna być dostępna.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 22:10, 07 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja na zdjęciach widzę chyba min otto luyken (ta z podłużnymi listakami i poziomym pokrojem. Podobno otto jest mniej wrażliwa na mróz, ale wschodnia jest ładniejsza w sezonie. Obie posadziłam w ogrodzie i po tej zimie się przekonam czy wytrzymały. Moja przyjaciółka ma w ogrodzie żywopłot z laurowiśni wschodniej. W ubiegłym roku wymarzła ale w sezonie przepięknie odbila do 50-70 cm. Wszystko chyba zależy od regionu,osłoniętego stanowiska, lub pogodzenia się z faktem, że czasami zredukuje sie do 50 cm. We Francji kolo Grenoble a więc w alpejskiej doliniewidziałam przepiękne żywopłoty 3-4 metrowe, sczyście zielone w styczniu. Dla takiego widoku warto posadzić je w ogrodzie, ale może nie we wschodniej Polsce.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marzenka 17:03, 29 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 4
Witam ,proszę o porady dotyczącą rozmnażania tej ładnej rośliny .
Czy mogę odciąć zielone pędy i zasadzić w ziemi czy też zdrewniałe gałązki ?
Czytałem o przeginaniu pędów zdolnej części i zakopaniu ich w ziemi lecz mam mało miejsca w donicy
Za porady dziękuję .
Gardenarium 22:55, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można ukorzeniać niezdrewniałe sadzonki pobierane w lipcu, odkłady też są możliwe i bardziej pewne.
Sadzonkujemy w piasku.

Tutaj podano dokładną instrukcję ukorzeniania laurowiśni wraz z pokazaniem jak wygląda sadzonka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:04, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam jeszcze inną instrukcję Tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies