Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

Pokaż wątki Pokaż posty

Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

Oliffka 07:34, 09 mar 2021

Dołączył: 13 wrz 2016
Posty: 10
Dzień dobry, bardzo proszę podpowiedź co dolega laurowiśni, czy to jest spowodowane mrozem? najwięcej tych brązowych liści jest od środka drzewka. Białe plamy na liściach są spowodowane opryskiem miedzianu, bo najpierw myślałam, że to jakiś grzyb ją dopadł.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.


lilarose 19:48, 07 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
widzę w innych wątkach, że temat przemarzniętej laurowiśni wyjątkowo aktualny, więc zamieszczam moją bidulę z prośba o rady, jak i gdzie ją ciąć. Mój krzaczek ma zielone łodygi i na ich końcach zielone wiechy liści. Czy mimo to powinnam ciąć przy ziemi?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Rogaltom 10:36, 27 lip 2022

Dołączył: 27 lip 2022
Posty: 1
Dzień Dobry,
Chciałem odświeżyć wątek. Od ubiegłego roku mam w trzech dużych donicach na tarasie laurowiśnię wschodnią odmiana 'Rotundifolia'. Taras o ekspozycji południowo zachodniej o znacznym nasłonecznieniu. Podłoże uniwersalne z formułą R+. Laurowiśnia bardzo szybko przyrastała, ale w pewnym momencie zaczęły brązowieć i usychać brzegi liści. Po odpadnięciu suchego fragmentu liść staje się karbowany i dalej nie usycha. Ubiegłej jesieni niewielki procent krzewów był zaatakowany tą przypadłością. Natomiast w okresie zimowym prawie wszystkie liście posiadały brązowe obrzeża. Zastosowałem drastyczną metodę przycięcia dość znacznie krzewów, tak aby usunąć częściowo zbrązowione liście.
Krzewy dość długo i późno rozpoczęły proces wegetacji, ale gdy już ruszyły, to ponownie wszystkie nowe przyrosty od razu atakowane są przez brązowienie obwódek.
Gleba była nawożona jesienią i wiosną nawozem dla roślin zimozielonych.

Nie jest to raczej grzyb. Ale nikt nie potrafi mi pomóc i wskazać, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Załączam kilka zdjęć, aby lepiej zobrazować problem.





Plus171 09:51, 18 paź 2022

Dołączył: 18 paź 2022
Posty: 1
Witam mam pytanie co może dolegać mojej Laurowisni sadzonki są posadzone około 2 tygodnie temu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies