Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 09:45, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Kawa napisał(a)

co to za miskant?
bardzo ładne ma kwiatostany

Kupowany był u pana na targu jako gracimullus ale Polinka stwierdziła, że do gracka mu daleko. Mam go 3 sezon i ciągle jest niewysoki w liściach a wysoki w kwiatostanach. Co roku mi kwitnie (pióropusz przebarwia się potem na brązowy kolor)

U tego pana już od dawna nic nie kupuję...jak tam jestem i już troszeczke się znam - to widzę ile ma roślin źle nazwanych....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 09:46, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Michu87 napisał(a)
Hej hej hej, witam Cię. Trzymam kciuki za Twoje ogrodowe poczynania. Jako, że zaczynam niemal od zera będę kukać i słuchać cennych rad koleżanek i kolegów

Witam Cie Ewelinko . Cieszę, sie że do nie zaglądnęłaś, chociaż mój ogród dopiero w powijakach Jak coś wiem, to zawsze wiedzą się dzielę Zapraszam i idę do Ciebie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Kawa 10:06, 14 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
aaa no to szkoda że nie wiesz bo ładny
a może na tą rabatę gdzie chcesz kolor dodać hortki/
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 10:22, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Jeszcze coby nie uciekł temat - moja brzozowa rabata do poprawy


Podpowiedzcie czy teraz dobrze kombinuję????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 10:24, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Kawa napisał(a)
aaa no to szkoda że nie wiesz bo ładny
a może na tą rabatę gdzie chcesz kolor dodać hortki/

Trochę za ciasno tam na hortki...poza tym będą rosły tuż przed tą rabatą w mniejszym zębie.
Na wiosnę wyśle ci tego miskanta Na pewno 2 będę dzielić
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 10:28, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
A i poprawiłam jeszcze mój cudny rysuneczek - niestety ja nie mam wrażliwości do painta


i tak sobie myślę...jakbym zostawiła pas na tylne choiny o szerokości ok. 3 m. przez całą szerokość....na tym pasie nic - bo i tak choiny zjedzą....
przed tym pasem zostawiłabymmiejsce na warzywniak (szerokość miewielka) a przed tym pasem dopiero nasadzenia piętrowe????
Oczywiście jeszcze bok prawy i lewy do poszerzenia....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Toszka 12:15, 14 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiesz co?a jakbyś dała ten plan widoczny, duży jak się da to by było cudownie... wiesz? Nawet nie próbuję domyślać się gdzie co jest i rośnie, bo plotki stworzę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 12:28, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999

Pewnie jeszcze by się przydało...
Zaznaczyłam tylko kólkami rosnące drzewa - na froncie brzozy a z tyłu serby, sosny i inne.
Mniejszych roślin nie zaznaczyłam - bo poza bukszpanami, obecnie wszystkie traktuję jako rosnące w przechowalniku
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:52, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wrzucam jeszcze zdjęcia jakie mam - frontu - dla Asi:


tu zza plota (szmata czeka na kamyczki)

a tu pod oknami kuchennymi:



No i właśnie: latem i jesienią brakuje tu czegoś poza zielonym (kępki szałwii świeżo po ścięciu suszków)....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 13:09, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Co do nasadzeń istniejących - na froncie rosna doorenbosy - dojdą jeszcze po bokach przy furtce i bramie (szambie) (w sumie już rosną ale na razie maja ok 20cm
Wzdłóż domu od okien kuchennych idąc: najpier rabata z bukszpanami, potem (w planach) będzie trawiaste (hakone) i kulowe przejście w miskanty ML i hortensje limelight, w nogach mają tez hakone a następnie za wykuszem przejście w Red baron, czerwone żurawki, hortensję vanille fraise i klona palmowego. Tu kończy się rabata przy tarasie.

Przt tujach, na wysokości tarasu znowu kulkowisko z klonem palmowym, obecnie zarośniętym przez stipę
Za nimi w kierunku końca ogrodu jest rabata, gdzie w rzędzie od thuj rosną kolejno: miskant ML wymieszany w werbeną, hortensje ML i VF, szałwia deep blue - na zakończenie tej rabaty śą stożki z cyprysa, trzmieliny i żurawce o bordowo - złotych liściach (prezent NN). Potem same świerski serbskie aż do rabaty na końcu tzw. schodowej.

Ja na razie pominę
Z drugiej strony domu przy wjeżdzie jest duży placyk z szambem i tam w planach tez będa wysypane kamyczki. Od strony kostki rosną (na razie) 2 rzędy po 5 sztuk rozplenicy. Niestety posadziłam je cco 70 cm i wiem że w przyszlym roku bedzie tam ciasno. Przy wjeździe do garażu jest rabata 3mx1,5m i tam pośrodku rosną 3 kulki na pniu trzmieliny, z przodu ma ID, pośrodku seslerię z tyłu rozplenice - planuję tam jeszcze cebulowe.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies