Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 13:56, 12 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)


Uwierz, czar pryska jeśli niemal każdy ogród jest na to samo kopyto... pierwsze dwa lata zachwycałam się, bo było to w owym czasie dla mnie coś innego niż w Polsce. Teraz nawet nie chce mi się latać po takim ogrodzie, bo wiem doskonale co mogę zastać, zobaczyć. One są zbyt oczywiste...
No i braknie mi tam ferii barw jesieni. Tego co u nas zachwyca ich (i nie tylko ich).


Widzisz , Ty przynajmniej wiesz o czym mówisz: byłaś , widziałaś, porównałaś - masz opinię.... za którą i tak będę ci bić pokłony...będę bo tak mam
Niestety tak jak mi kiedyś powiedziałaś - na zdjęciach to inaczej wygląda niż w realu
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 13:57, 12 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)


Otóż to.
Minimalizm jest łatwiejszy w naszych forumowych warunkach.
Jak się narysuje na kartce szpaler hortensji, to wszyscy potrafią sobie to wyobrazić. Ale jak się chce na jednej rabacie dać więcej niż 3-4 różne rośliny, to już trzeba tęgiej ogrodniczej głowy, żeby ogarnęła wszystkie zmienne.

Zwłaszcza na przestrzeni kilku lat - kiedy wiadomo, ze te rośłinki ida w masę
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 14:00, 12 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)


Węża w kieszeni mamy, bo co najmniej pięć razy mniej zarabiamy, a pracujemy tygodniowo więcej godzin niż oni

U nas 500+ i naród się podniecił, a przecież to zaledwie ciut więcej niż 100 euro. Tam dodatek na KAŻDE dziecko jest ok. 1500euro...
tyle w tym temacie

(uwierz mi, produkty spozywcze mają tą sama cenę co i u nich, a czasami u nich taniej)

No i nic dodać nic ująć.... Jak się nie żyje za ponad przeciętną średnią krajową, to faktycznie nieciekawie wydawać na fanaberie kwiatowe....
Doskonale wiemy, ilu ludzi się puka w czoło jak widzi nasze ogrody (nawet mój)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
nawigatorka 14:00, 12 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Toszka napisał(a)


Uwierz, czar pryska jeśli niemal każdy ogród jest na to samo kopyto... pierwsze dwa lata zachwycałam się, bo było to w owym czasie dla mnie coś innego niż w Polsce. Teraz nawet nie chce mi się latać po takim ogrodzie, bo wiem doskonale co mogę zastać, zobaczyć. One są zbyt oczywiste...
No i braknie mi tam ferii barw jesieni. Tego co u nas zachwyca ich (i nie tylko ich).
mi przesyt nie grozi bo u nas do takich masowych nasadzeń daleko chetnie bym popatrzyła
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
AniMa 14:16, 12 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
nawigatorka napisał(a)
mi przesyt nie grozi bo u nas do takich masowych nasadzeń daleko chetnie bym popatrzyła



Ale łany traw...robią wrażenie...niedługo u Ciebie - pasy
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Basilikum 14:45, 12 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Toszka napisał(a)



(uwierz mi, produkty spozywcze mają tą sama cenę co i u nich, a czasami u nich taniej)

ha, wlasnie zjadlam Jogurt za 9 centow

Toszko bede mogla Cie o pomoc poprosic?? mam jedna nieduza rabate do przerobienia, bo po postawieniu plotu tam sie zmienilo.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Toszka 15:07, 12 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Izabelo, do usług
Za chwilę wpadnę tylko bullety ( w temacie - belgijskie) dokońcżę, bo mi dziecko ze szkoły wraca i z głodu padnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
lojalna_ 15:09, 12 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
)) a ja lubie te "oszczedne nasadzena " )
) bardzo "__

buziali zostawiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Basilikum 15:16, 12 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Toszko ale to nie na dzis. Musze najpierw pomierzyc i fotki zrobic pogladowe. W pracy jeszcze jestem No i nie spieszy sie zupelnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AniMa 15:43, 12 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Basilikum napisał(a)

ha, wlasnie zjadlam Jogurt za 9 centow

Toszko bede mogla Cie o pomoc poprosic?? mam jedna nieduza rabate do przerobienia, bo po postawieniu plotu tam sie zmienilo.

U Was jogurty jak pensje-tez bardziej wypasione.
Tez przyjdę oglądać nową ramatkę
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies