Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 14:06, 18 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)
Aniu - jestem

Ty myślałaś, że się obraziłam, a ja po prostu myślałam
Nic mi do głowy nie przychodziło, dopóki próbowałam ten basen przykleić do pergoli (czyli do obecnego placyku na basen).

Dżisass Asia dziękowac
Asiu szkoda, że nie powiedziałam, żeby się tym basenem tak przejmować - teraz jest ale być nie musi....nie jest wieczny a zanim zrobię ogród wedle Twojego pomysłu to ten basen sparcieje cały...
Poza tym tam, gdzie go przykleiłaś, zaraz za ogrodzeniem w sadzie jest "ścieżka spacerowa" wszystkich sąsiadów z pieskami....już nie wspominając o całych wakacjach z panami rwaczami czereśni i wiśni (zza wschodniej granicy) Tak jakoś zapomniało mi się o tym szczególe wspomnieć...
Ale....
Tak szczerze...to kształt rabat mi się BARDZO podoba....niekoniecznie te same żywopłoty...ale nie wiedziłabym co zamian, natomiast ten zostawiony placyk byłby idealny na warzywniak...
Jeszcze ten pin:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860243806/
coś do mnie szepta ale nie wiem gdzie miałby być

Takim:https://pl.pinterest.com/pin/285486063860105633/
mogłabym zasłonić iglaki i za nim zrobić ten wspomniany warzywniak....też do mnie mówi
Zastanawiam się nad pionowymi rabatami...- w kierunku domu???

Nie za dużo chce???

____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 14:06, 18 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
AngelikaX napisał(a)
Podglądam plany, oj zima się bardzo fajnie zapowiada... na nudę nie będziesz narzekać


Juz sie nakręciłam a to dopiero początek.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 14:42, 18 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu ten pierwszy pin to myślałam, że byłby ten tylny żywopłot.

Generalnie, chodziło mi o to, żeby uzyskać efekt wielowymiarowości.
Patrząc od tarasu, miałabyś:
Z samego tyłu - serby,
przed nimi - wysokie trawy/krzewy (jak na tym pinie)
żywopłot wyższy
przed nim rabata z bylinami/trawami niższymi
ścieżka (częściowo schowana)
żywopłot niższy
jeszcze byliny i trawy.

Patrząc od strony obecnego basenu na prawą ścianę też jest chyba ok, mimo że mniej "warstw".

Warzywniak zamiast basenu jak najbardziej może być w tym miejscu.

Jedna rzecz mnie niepokoi: dziewczyny nic nie komentują, to znaczy że im się nie podoba
Dziewczyny, do jasnej anielki - piszcie otwartym tekstem, co jest nie tak, bo jak Ania wprowadzi mój pomysł w życie i wyjdzie kicha, to tylko zastrzelić mi się przyjdzie!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
JoannaDe 15:17, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Asia, szczerze?

Ja się nie znam ale dla mnie zajebi... to wymyśliłaś. Duża działka to i poszaleć można.

Nie piszę czy i jak można ulepszyć bo ja to nie ta liga.

Oj będę ja Cię wołać do siebie , bedę.

Asiu będzie zacnie
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 15:17, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Dubelek

To napiszę jeszcze raz że jestem na tak
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 18:49, 18 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aśko, zima długa to i plan można będzie obgadać. Mnie brakuje poprzecznych nasadzeń przecinających ten wielki trawnik jak boisko.
Nie wiem też, czy serby nie odbiorą sadowi słońca. One szybko rosną. Po co zgrzyty z sąsiadem sadownikiem (jaka jest wystawa słoneczna na sad????)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 09:11, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Dziewczyny na tylnej ścianie rosną 2 serby, 4 zwykłe świerki NN, 2 sosny czarne i 2 świerki srebrne (kupowane bez nazwy).
Sad ma wystawę południową (dla mnie to jest północna ściana ogrodu) Wszystkie iglaki sa posadzone w odległości 2 m od siatki....Wiem, ze będą rosły - na razie sąsiad nic nie mówi a pytałam go o zdanie na samym początku jak sadziłam....


Też mi brakuje jeszcze czegoś co będzie wchodziło w poprzek trawnika....

Wczoraj chodziłam z tym zdjęciem po ogrodzie i mierzyłam....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
lojalna_ 09:24, 19 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Fajne pomysły trochę Ci zazdroszczę tych nowych planow i emocji z tworzeniem.

Lebek zaś Cię będzie bolał ) ale z tego co czytam to już o coś się zahaczylas"))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
makadamia 09:44, 19 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu - nie pokazywałaś chyba jeszcze swojego tarasu - nie wiem jak tam wygląda zejście, ale może przy schodach dałoby się coś wykombinować.

Ja zwykle unikam rozwiązań typu "kwadratowy trawnik otoczony rabatami" ale w tym wypadku dookoła trawnika tyle się dzieje, że sam trawnik powinien mieć jak najprostszy kształt. Tak mi się wydaje.

Chciałam też zauważyć, że powierzchnia trawnika to chyba połowa tego, co jest obecnie

Ale pomyślę jeszcze nad inną wersją
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AniMa 09:46, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Pokombinowałam troche i cos takiego wymodziłam....- kształ rabat taki a wypełnienia Asiowe....

Zmieniłam kształt rabaty przy kotłowni, bo tam mam wyjście na ogród i wolę mieć przesmyk z trawy .....
Zmieniłam też trochę układ drzew i wcięcie rabaty po prawej stronie od tarasu, aby mieć możliwość przejścia dookoła domu...
ZOstało by miejsce (na razie trawiaste aby przesunąc basen a na warzywniak byłoby miejsce po prawej stronie....
Przyjmuję krytykę na klatę
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies