Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 07:29, 13 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)


Nie googluje ci, bo napisałam po polsku...
nie chciałam sobie i wam łamać języka francuszczyzną
ale jak chcesz to masz
Boulet à la Liégeoise

HIHIHI, bo wisz ja lubie różnego rodzaju nowości kulinarne a o tym to jeszcze nie słyszałam - od razu sie wygooglowało
Brzmi apetycznie - zwłaszcza sosik (masz tę przyprawę czy rozgniatasz ziele angielskie?, syrop pewnie tez ma wielkie znaczenie....?)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 07:31, 13 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
lojalna_ napisał(a)
No niestety już wiem że nie dojadę


U mnie zmysłów wszelakich brak zwłaszcza tych co ostrzegają przed wpedzaniem się w kłopoty hihihi

Straszna szkoda.....
Joluś pycha wyszła mi bokliem...myślałam, że mam jakowyś zmysł estetyki....Cieszę się, że dziewczyny tutaj mają siły do takich upiorków jak ja
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 07:33, 13 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
anna_t napisał(a)
Ania podczytuję całą dyskusję i coś czuję że tą zimę spędzę w Ogrodopolu
Może i mi trochę wiedzy skapnie bo po pinach widzę że w tą samą mgłę weszłyśmy Holandia kusi


Aniu - Zapraszam z otwartymi ramionami i bardzo się cieszę, ze nie jestem osamotniona w błądzeniu przez mgłęDobrze, że Ty swoje tyły miasz już wyklarowaneJa to nawet kształtu nie jestem pewna....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 07:35, 13 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wczoraj znowu siedziałam z nosem przyklejonym do szyby i patrzyłam na ogród...nawet eM zauważył.... ale jak mu pobiedziłam o co chodzi- to nie wiedział....o co chodzi....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Kawa 09:54, 13 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911

Anuś
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
lojalna_ 12:57, 13 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
buziolki w mniejszym czy wiekszym stopniu wszyscy mamy tak samo ) ile radosci tyle nerwow z tym ogrodem oby rdaosci było wiecej ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Toszka 14:51, 13 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AniMa napisał(a)

HIHIHI, bo wisz ja lubie różnego rodzaju nowości kulinarne a o tym to jeszcze nie słyszałam - od razu sie wygooglowało
Brzmi apetycznie - zwłaszcza sosik (masz tę przyprawę czy rozgniatasz ziele angielskie?, syrop pewnie tez ma wielkie znaczenie....?)


Syrop jest podstawą sosu. A pojęcie syrop ma wielorakie znaczenie, bo to gęsta niby marmolada zrobiona z tłoczonego soku z jabłek i gruszek, a potem bardzo długo gotowana/odparowywana do konsystencji marmolady. To regionalny "syrop", który używają do różnych potraw: od smarowania croissantów, tart, omletów lub chleba po gotowanie sosów. Smak słodko-kwaskowy. Słodki ale nie tak jak nasze marmolady, bo sok gotowany jest bez dodatku cukru. Kolor niemal jak smoła
Boulety mają tyle przepisów ile gospodyń...zupełnie jak nasze mielone
Ja używam rosołu (zamiast piwa), daję 4 gożdziki, 4 ziela i dwa liście laurowe, tymianek.
Ważny jest chleb na zakwasie, a mięso z założenia ma być gorszej jakości.
Dla mnie olśnieniem było odmierzanie równych kulek mięsa - robi się to przy pomocy łyżki wazowej Ciekawa jestem czy któraś z was wpadła na to. Ja nigdy, a teraz będę tylko tego sposobu używać nawet do kotletów mielonych.

Same kotleciki są warte zrobienia, bo smak jest zupełnie inny niż naszych mielonych. Kulki po obtoczeniu w bułce tartej piecze się w piekarniku, ok. 40min w 170 stopniach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Basilikum 17:05, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ja jak robie mniejsze kotlecii uzywm lyzki do lodow, no wlasciwie to ona kiedys byla do robienia kulek z ziemniakow.

Toszko juz rozpracowalam rabate zrobilam szkic i zdjecia pogladowe sa tu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5901-pod-bialo-niebieska-chmurka-ogrod-basilikum?page=1153#post_6
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Zana 07:47, 14 wrz 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Oj Ania, Ania! Ty mnie u Asi zapraszasz na terapię, a ja tu widzę, że to całkiem błędny adres na moje zwątpienia. Dzieje się u Ciebie, oj dzieje. Na pyszne ciasto zawsze jestem chętna, to będę zaglądać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AniMa 07:53, 14 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Kami
Już mi lepiej Tak na opak - brzydka pogoda czasami poprawia mi humor

Jolu
A bo ja mam taka brzydką cechę...nie lubię czekania (i nic nie robienie).... (spóźniania też nie)...Wiesz jaki horror przeżywam u lekarza ???? Wiadomo jak każdy, ale mam przez te moją wadę mam 3x wzmocnionego nerwa....

Iwonka
Na pewno zrobię na niedzielny obiad...muszę tylko tej mermelady wyszukać
Patent z łyżka wazową -no popatrz - w życiu by mi do głowy nie przyszło

Izuniu
Ja tez łyżkę do lodów używałam aby kulkować puree ziemniaczane
Też masz kawał rabaty do zagospodarowania
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies