Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

nawigatorka 10:45, 20 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A gdyby tak na tej skarpie przy tarasie zrobić rabatę albo inaczej mówiąc duży głęboki ale niewysoki stopien obsadzony roślinami i zostawione przejście orzez te rabate
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Toszka 10:52, 20 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
iwka napisał(a)
tak samo myślałam u siebie, później ktoś mi napisał że zamknę sobie w ten sposób przestrzeń ale czy taki kawał trawnika to ładny. Ja też chyba sobie porobię takie przerywniki w trawniku

Ania co masz na tarasie położone, chodzi o te płyty, one duże są chyba nie?


Taką rabatą poprzeczną może być ażurowy lasek lub pas traw. Nie chodzi przecież o szczelny żywopłot tylko o "pozawijanie" przestrzeni zmuszające bladym świtem, z kubkiem kawy w ręku, z rozwianym włosem i koszuli jak biała dama popędzić za zakręt by podziwiać poranną rosę, sekretne kwiatki, ulubiony krzaczek

A przy opcji full-wypas i założonym oświetleniu zwłaszcza jesienią i zimą takie rabaty mogą gwiazdorzyć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 12:05, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
I mam jeszcze świeżutkie zdjęcia frontu. Ostatnio było, ze powinno się i brzydkie zdjęcia wrzucać, niedokończone rabaty....to wrzucam


____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:07, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
anna_t napisał(a)
Mój się jeszcze w trawnik nie wkręcił, ale postanowiłam mu za najbliższą premię kosiarkę kupić to może go wkoncu pokocha.. taki suprice mu zrobię

O co ci chodzi z tym tarasem? Ładnie wszystko jest przecież

Zastanawiałam sie z Asią Macadamią co by tu zrobić przy zakończeniu schodów z tarasu Mam mało roboty narazie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:11, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
iwonkap napisał(a)


Znajde u ciebie gdzieś "przepis" na trawkę ?

Oj u mnie to ciężko będzie - szukałam u innych dziewczyn. Ale powiem, że ziemia rodzinna 2x wymieszana z piachem, obornikiem gr, dolomitem. Pod dołki z roślinkami jeszcze dodatkowo z korą, no i w zależności czy kwasoluby to jeszcze papu dla kwaśnych
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:13, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
JoannaDe napisał(a)
Toszko, Aniu no właśnie nie chciałabym robić żywopłotu wyższego niż 2,5 m. To już taki maks u mnie. Na wprost tarasu to już w ogóle myślałam o niższym. Tylko te wiatry...

Też mam takjie założenie po bokach przy płocie, te kilka szmaragdów przy tarasie będzie też cięte do wysokości " stojącego na tarasie człowieka"
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
iwonkap 12:15, 20 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
AniMa napisał(a)

Oj u mnie to ciężko będzie - szukałam u innych dziewczyn. Ale powiem, że ziemia rodzinna 2x wymieszana z piachem, obornikiem gr, dolomitem. Pod dołki z roślinkami jeszcze dodatkowo z korą, no i w zależności czy kwasoluby to jeszcze papu dla kwaśnych


dziękuję, jakoś nie słyszałam o dolomicie. Muszę poszukać po watkach i przygotować się na wiosnę
AniMa 12:17, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
iwka napisał(a)
tak samo myślałam u siebie, później ktoś mi napisał że zamknę sobie w ten sposób przestrzeń ale czy taki kawał trawnika to ładny. Ja też chyba sobie porobię takie przerywniki w trawniku

Ania co masz na tarasie położone, chodzi o te płyty, one duże są chyba nie?

No właśnie ja też nie chcę zamkniętej przestrzeni takich "pokoi" (chociaż akurat to się nie tyczy warzywniaka". Myśle o pasach, chodzę po ogrodzie.. qurcze duże te moje boisko....


Płyty na tarasie to Libet maxima - niby antracytowe...bardziej przypominają zwykłe betonowe....jestem z nich teraz troche mniej zadowolona niż wtedy, gdy je kupowałam....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:20, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
nawigatorka napisał(a)
Nieczasowa


Ale co???


nawigatorka napisał(a)
A gdyby tak na tej skarpie przy tarasie zrobić rabatę albo inaczej mówiąc duży głęboki ale niewysoki stopien obsadzony roślinami i zostawione przejście orzez te rabate

Myślałam o 2 niezbyt dużych rabatach w kształcie litery L??? W sumie ta skarpa jest wygodna, bo można z każdej strony wchodzić na taras
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:23, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)


Taką rabatą poprzeczną może być ażurowy lasek lub pas traw. Nie chodzi przecież o szczelny żywopłot tylko o "pozawijanie" przestrzeni zmuszające bladym świtem, z kubkiem kawy w ręku, z rozwianym włosem i koszuli jak biała dama popędzić za zakręt by podziwiać poranną rosę, sekretne kwiatki, ulubiony krzaczek

A przy opcji full-wypas i założonym oświetleniu zwłaszcza jesienią i zimą takie rabaty mogą gwiazdorzyć

NO właśnie trafiłaś w sedno z tym kubkiem trawy, rozwianym włosami koszuli nocnej jeszcze dodać papucie i cała ja

O jakimś "połamanym" lasku myślałam...nawet ostatnio oglądałam takie cuś;
https://pl.pinterest.com/pin/301952350008585132/
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies