Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

JoannaDe 11:06, 19 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
Odniosę się do zestawu świerków, bo tu czyha wielkie niebezpieczeństwo i kłopoty w przyszłości.

Jest czas by wywalić zwykłe świerki i srebrne. To kłopoty w przyszłości na 100% z ochojnikiem, zieloną mszycą (+ w gratisie encyklopedią chorób iglaków) i gabarytem nie do okiełznania.

Wymień na serby + ew. jakieś sosny typu fastigiata,
Radzę ci to ja, miłośniczka wszelkich iglaków, a zarazem posiadaczka z przymusu jednego zwykłego świerka i arsenału (tylko dla niego) wszelakiej chemii. Dodatkowo o świerkach srebrnych przeczytaj na wątku tematycznym i chorobowym, a także podpytaj Asica, bo ona z ulgą wreszcie pozbyła się srebrnych kolosów i chorób wraz z nimi.



Wiesz co Tosia, dojrzewam u siebie do myśli żeby wywalić swojego świerka zwykłego. Tego co w zeszłym roku przycinałam. A może to było w tym roku? Tego z krzywym pieńkiem. Rośnie mi ni w kij ni w oko. A i uroda nie powala.

Myślę, po Twoim wpisie, ze nie będę żałować.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 11:14, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
JoannoDe, powiem ci, że gdyby to tylko było mozliwe to swojego zwykłego świerka bym wywaliła w radosnych podskokach - płytkie korzenie i ich kłębowisko w promieniu kilku metrów. Te korzenie wrastają w inne rośliny. Wraz z eMem czekamy tylko na sprzyjające okoliczności. Szczerze tego świerka nie znosimy z racji estetyki i chorób. Niestety teść sentymentalny człowiek i nie widzi problemów, a tworami ochojnikowymi zachwyca się, bo to takie ładne szyszki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 11:16, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
A na poprawę nastroju:
ostatnio tak oświetlony był sad a potem wyszła tęcza....




Przyznam sie, ze pierwszy raz widziałam taki łuk, nie objęłam go aparatem
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
lojalna_ 11:17, 19 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Urokliwie
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
AniMa 11:19, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
JoannaDe napisał(a)



Asiu i Asiu,

to była moja pierwsza myśl jak zobaczyłam te plany. Wszystko fajnie pięknie ale patrzymy na to z boku.

To wołać głośno trzeba
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:21, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Msazalka18 napisał(a)


Wymień je na serby a te ciach na święta Piękny ogród się zaczyna robić a Ty już coś chcesz zmieniać Frontowa super

Frontowa dziękuje - wczoraj wyrwałam tam taczkę ChwastówJestemz niej zadowolona:0

Tył już od dawna mnie drażni, więc do przerobienia
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:24, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)
No, niestety te problemy z ochojnikiem i zieloną mszycą powracają co jakiś czas. Zielona mszyca potrafi pojawić się z dnia na dzień. W ilościach równych jak szarańcza. Walory estetyczne takiej rosliny są żadne, a kłopotów i stresu co niemiara. Dodatkowo te świerki z wiekiem brzydną. Łysieją na dole i pomimo tego, że nasz jest strzyżony w walec to jakoś nie idzie ku lepszemu.

Srebrne świerki maja jeszcze jeden mankament - póki małe zachwycają kolorem. W pierwszym roku nakupowałam różnych niebieskich iglaków. Rasowych - od Globosy po Iseli Fastigiatę. Dość szybko okazało się, że ten kolor jest bardzo trudny aranżacyjnie. Z bordo, a nawet różem zbyt ponuro, z zielenią nijako i tylko żółty jest w stanie ożywić ten kolor. Starsze niebieskie iglaki wewnątrz brunatnieją i w całości sprawiają przytłaczające wrażenie.
Jako pojedynczy akcent w ogrodzie mogą ujść, ale w większej ilości już to dobrze nie wygląda.

I tylko na koniec - 9-cio letnie świerki są młodziutkie. Jeśli teraz wydają ci się duże to pomyśl co będzie za następne 9-18 lat.


Oooocho, to dziękuje bardzo takiego drzewisza każdą gałązkę przebierać - do serbów mam dostęp - muszę się umówić na kopanie....Przy okazji posadzę je jeszcze dalej od płotu - 3m - będzie chyba ok?




Kto che srebrne świerki, kto? Oddam w dobre ręce
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:26, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)
JoannoDe, powiem ci, że gdyby to tylko było mozliwe to swojego zwykłego świerka bym wywaliła w radosnych podskokach - płytkie korzenie i ich kłębowisko w promieniu kilku metrów. Te korzenie wrastają w inne rośliny. Wraz z eMem czekamy tylko na sprzyjające okoliczności. Szczerze tego świerka nie znosimy z racji estetyki i chorób. Niestety teść sentymentalny człowiek i nie widzi problemów, a tworami ochojnikowymi zachwyca się, bo to takie ładne szyszki

Mój eM widzi tylko problem w rzędzie butelek z chemia w kotłowni i moich zapachowych wywarach...Robali i ślimaków nie widzi...
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:26, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
lojalna_ napisał(a)
Urokliwie

Uwielbiam takie nastroje jesienne (chociaż jeszcze lato)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:27, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Zadanie domowe mam- obfoce dzisiaj choinki, taras i przód)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies