Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

anna_t 13:21, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
iwka napisał(a)
tak samo myślałam u siebie, później ktoś mi napisał że zamknę sobie w ten sposób przestrzeń ale czy taki kawał trawnika to ładny. Ja też chyba sobie porobię takie przerywniki w trawniku

Ania co masz na tarasie położone, chodzi o te płyty, one duże są chyba nie?

No właśnie.. i to jest dylemat dla każdego indywidualnie do rozpatrzenia. Albo chcesz ogród tajemniczy albo nie zamykasz przestrzeni ja wybieram pierwsza opcje bo właśnie nie chce mieć wszystkiego na dłoni, chce spacerując po ogrodzie odkrywać jego zakamarki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
JoannaDe 13:28, 20 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
AniMa napisał(a)

Mam wydruk mieszanek pod trawy ozdobne, rodki, cisy, thuje, - i teraz np. jak jadę do lasu to z koszykiem na grzyby i workiem na ściółkę


Ania, podrzucisz mieszankę pod tuje? Bo pewnie swoim nie wszystko co trzeba dałam. Będę sadzić jeszcze jedną to mi się przepis przyda.

Z góry dziękuję
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
AniMa 13:59, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
anna_t napisał(a)

No właśnie.. i to jest dylemat dla każdego indywidualnie do rozpatrzenia. Albo chcesz ogród tajemniczy albo nie zamykasz przestrzeni ja wybieram pierwsza opcje bo właśnie nie chce mieć wszystkiego na dłoni, chce spacerując po ogrodzie odkrywać jego zakamarki

Zakamarki tak, tajemniczy ogród tak, ale zamykana przestrzeń...jednak nie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 14:12, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
JoannaDe napisał(a)


Ania, podrzucisz mieszankę pod tuje? Bo pewnie swoim nie wszystko co trzeba dałam. Będę sadzić jeszcze jedną to mi się przepis przyda.

Z góry dziękuję

Ziemia rodzinna (u mnie dosyć ciężka z domieszką gliny), przekopana z piachem, kompostem, korą i dolomitem, obornika nie miałam, ale jakbym miała to pewnie tez bym wrzuciła. Szmaragdy z doniczki - w tym roku nie dawałam im żadnego nawozu...przyrosty mają ok. 25 cm
Beż ściągi...chyba nie pomyliłam
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
JoannaDe 14:32, 20 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
AniMa napisał(a)

Ziemia rodzinna (u mnie dosyć ciężka z domieszką gliny), przekopana z piachem, kompostem, korą i dolomitem, obornika nie miałam, ale jakbym miała to pewnie tez bym wrzuciła. Szmaragdy z doniczki - w tym roku nie dawałam im żadnego nawozu...przyrosty mają ok. 25 cm
Beż ściągi...chyba nie pomyliłam


Merci.

Kompost, obornik, mączka. To dałam swoim. No nic, mus przekopać jeszcze raz
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
makadamia 14:44, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)
Może jeszcze we wrześniu uda mi się M zmolestowac o zdejmowanie darni bo praktycznie od końca lipca nic w ogrodzie nie robił


Okropność! Aniu, nie można eMowi tak odpuszczać, bo się "ochwaci" że zacytuję klasyka

Bierz przykład z Margerytki - jak dała latem swojemu do wiwatu, to świerki jej wyciął już po pierwszej prośbie! Tego samego dnia!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:48, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AniMa napisał(a)
i jeszcze taras poglądowo:


Anula - jeśli chciałaś się pochwalić trawnikiem, to zdjęcia znakomite: zazdraszczamy wszystkie, bo trawnik piękny, gęsty i bez chwastów.

Jeśli przyświecały Ci jakieś inne cele (przykładowo, pomyślmy...., żebyśmy zobaczyły możliwości zaaranżowania tego tarasu) to porażkę poniosłaś sromotną.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 14:49, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
makadamia napisał(a)


Anula - jeśli chciałaś się pochwalić trawnikiem, to zdjęcia znakomite: zazdraszczamy wszystkie, bo trawnik piękny, gęsty i bez chwastów.

Jeśli przyświecały Ci jakieś inne cele (przykładowo, pomyślmy...., żebyśmy zobaczyły możliwości zaaranżowania tego tarasu) to porażkę poniosłaś sromotną.


hihihihih
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anna_t 14:53, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
makadamia napisał(a)


Okropność! Aniu, nie można eMowi tak odpuszczać, bo się "ochwaci" że zacytuję klasyka

Bierz przykład z Margerytki - jak dała latem swojemu do wiwatu, to świerki jej wyciął już po pierwszej prośbie! Tego samego dnia!

hahahahhahah

musialam mu troche przerwy zrobić bo przecie chłop wogole wakacji nie poczuł

muszę chyba do Asi na lekcje perswazji pójść
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 14:54, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Nadrobiłam! Widzę, że jest rysuneczek piękny!
Ale projektowo się zrobiło- jak już Asia weszła, bo będzie czad Rewolucjonistka z niej, ale przyznaję, że ma Kobieta wyczucie- moją koncepcję ona wymyśliła.


No wymyśliła, wymyśliła, i co? leży ta koncepcja i się dezakutalizuje.

Weź trochę powera od Margerytki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies