Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pszczelarnia 11:30, 19 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Toszka napisał(a)
Aśko, zima długa to i plan można będzie obgadać. Mnie brakuje poprzecznych nasadzeń przecinających ten wielki trawnik jak boisko.
Nie wiem też, czy serby nie odbiorą sadowi słońca. One szybko rosną. Po co zgrzyty z sąsiadem sadownikiem (jaka jest wystawa słoneczna na sad????)


Popieram wypowiedź Toszki. Nawet jak sąsiad strzela dubeltówką na szpaki, to nie powinno mu się świerków fundować.


Aniu Radosna, czytam z doskoku. Widziałam wiele ogrodów holenderskich i nie wydawały mi się nudne. Podobało mi się to poukładanie i bujność.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Toszka 11:36, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ewo, już zostało wyjaśnione, że świerki nie zasłonią słońca sadowi, bo dla sadu rosną od północnej strony. Jednak dla Ani ogrodu będą zasłaniać południowe słońce... nie wiem czy to dobra opcja aby zasłonić sobie słońce na pół ogrodu

W takiej rzeczywistości nie robiłabym szpaleru ze świerków - co najwyżej sekwencję 3-5. reszta coś niższego z mozliwościa strzyżenia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 11:40, 19 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
AniMa napisał(a)

To wołać głośno trzeba


No toż wołam
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Pszczelarnia 13:30, 19 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zapytam tutaj, Toszka, jak jeszcze dopchałabyś ogród hortensjami, tzn. w jakim sąsiedztwie byś je sadziła, ne chodzi o szpalerki i rządki ale o mieszankę roślin? Szukam jakiegoś pomysłu na upchanie 2 hortensji i nie wiem ... .

Może ktoś podpowie?

Edit: tak to jest jak się z doskoku czyta.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 13:47, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No to ja wrócę do świerków - posadzone przez moich rodziców, bez planu tak wetknięte w ziemię, by rosły i zasłoniły siatkę na ogrodzeniu. Po latach ja musiałam się z nimi mierzyć.
Świerk srebrny usunięty, bo od strony światła był ładny, od północnej badziew, akurat musiałam na to patrzeć. W środku brunatny i koszmarny.
Świerki zwykłe, rosły jak chciały od kilku lat je strzygę wiec są zwartymi, mocno gęstymi i zielonymi choinami. Miałam atak ochojnikow, masakra.
Potraktowane mospilanem w korzenie. Od momentu jak wiosną podlewam miksturą kasztanowce tak ochojnika nie mam. Świerki w przyszłym roku będą strzyżone już na równo, przyjedzie chłopak od tego. Powstanie wysoki żywopłot z nich.
Świerki serby - ja mam go już chyba 18 lat, jest z nich najwyższy, bo nie cięty. Ma ładny pokrój i nic się go nie ima. Podcięłam go od dołu bo "sukienkę" miał o średnicy 3-4 metrów.
Teraz kupiłam globose i kolor ten pasuje mi idealnie do różu rozchodników. No i bardzo mi się podoba
____________________
Z Pszenicznej...
makadamia 13:58, 19 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Muszę w końcu obejrzeć swoje świerki, bo nigdy żadnych ochojników nie wypatrzyłam na nich. Ale może być jak z tym teściem Toszki - jakie ładne te szyszki.

Mnie najbardziej przeszkadzają ich korzenie, wyjaławiające i wysuszające całą okolicę.

Za to mają jedną przewagę nad szlachetniejszymi gatunkami: tylko na nich siadają wróble i późnym latem aż głośno od ich szczebiotu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AniMa 14:21, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)
Ewo, już zostało wyjaśnione, że świerki nie zasłonią słońca sadowi, bo dla sadu rosną od północnej strony. Jednak dla Ani ogrodu będą zasłaniać południowe słońce... nie wiem czy to dobra opcja aby zasłonić sobie słońce na pół ogrodu

W takiej rzeczywistości nie robiłabym szpaleru ze świerków - co najwyżej sekwencję 3-5. reszta coś niższego z mozliwościa strzyżenia.

Iwonka odwrotnie mi rosna na pólnocnym końcu ogrodu ale dla sadu to południowy bok....znowu pokrętnie napisałam....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 14:23, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Pszczelarnia napisał(a)


Popieram wypowiedź Toszki. Nawet jak sąsiad strzela dubeltówką na szpaki, to nie powinno mu się świerków fundować.


Aniu Radosna, czytam z doskoku. Widziałam wiele ogrodów holenderskich i nie wydawały mi się nudne. Podobało mi się to poukładanie i bujność.


Sąsiad strzela dubeltówka jeździ motorkiem bez tłumika, ma podłączone stereo (do mnie) z wrzaskiem jakiegoś drapieżnika no i jeszcze lubi jodłować

Już sie przyzwyczaiłam
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 14:24, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
JoannaDe napisał(a)


No toż wołam

Wołaj wołaj Do mnie przez megafon czasami trzeba
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 14:26, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
AgataP napisał(a)
No to ja wrócę do świerków - posadzone przez moich rodziców, bez planu tak wetknięte w ziemię, by rosły i zasłoniły siatkę na ogrodzeniu. Po latach ja musiałam się z nimi mierzyć.
Świerk srebrny usunięty, bo od strony światła był ładny, od północnej badziew, akurat musiałam na to patrzeć. W środku brunatny i koszmarny.
Świerki zwykłe, rosły jak chciały od kilku lat je strzygę wiec są zwartymi, mocno gęstymi i zielonymi choinami. Miałam atak ochojnikow, masakra.
Potraktowane mospilanem w korzenie. Od momentu jak wiosną podlewam miksturą kasztanowce tak ochojnika nie mam. Świerki w przyszłym roku będą strzyżone już na równo, przyjedzie chłopak od tego. Powstanie wysoki żywopłot z nich.
Świerki serby - ja mam go już chyba 18 lat, jest z nich najwyższy, bo nie cięty. Ma ładny pokrój i nic się go nie ima. Podcięłam go od dołu bo "sukienkę" miał o średnicy 3-4 metrów.
Teraz kupiłam globose i kolor ten pasuje mi idealnie do różu rozchodników. No i bardzo mi się podoba

A oprócz serbów jakieś inne choineczki, które nie rosną na 50 m? Znacie?????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies