Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 08:31, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)


No wymyśliła, wymyśliła, i co? leży ta koncepcja i się dezakutalizuje.

Weź trochę powera od Margerytki

Wcale nie leży- już pokazuję dowody , że coś się dzieje na azie ide w poszerzanie bocznych rabat....Zaczęłam od prawej strony Dzisiaj będzie c.d.
Powiedz mi tylko jeszcze jakie żywopłoty miałaś na myśli , bo zaczyna się dobry sezon na graby.....
Przed:

Po:
folia też poszła wek
zostały tylko siewki stipy
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:32, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
anna_t napisał(a)

dokładnie, chyba myślimy o tym samym

Super
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:33, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)


Ja też.

Za każdym razem jak go o coś proszę o to jest tyyyle gadania i narzekania, że skórka przestaje być warta wyprawki.

Właśnie doznałam olśnienia: mój starszak, jak ma się zabrać za czytanie albo pracę domową, to też takie histerie odstawia....
To całe jego narzekanie w sumie dłużej trwa niż odrabianie lekcji.

No to już wiadomo, że prędko mu nie przejdzie.

O ja biedna - to dopiero druga klasa!....


Moja młodsza też tak ma przy lekcjach...a wszyscy jeszcze tak mają jak proszę o sprzątanie... Szybciej sama ogarniam Ale ostatnio się zaparłam - palcem nie ruszam
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:35, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Toszka napisał(a)


Pod tuje nie dajemy dolomitu, bo to klasyczne iglaki. Bardzo ważne jest przekopanie z korą, bo ta działa p/fytoftyrozie.
Przepraszam za sprostowanie

Dzięki za sprostowanie.
Przekopałam z korą - do dołka sporo jej poszło, na wierzch też , tej małej - potem przegrabiłam po wierzchu i na to znowu warstwa kory (no początkowo z folią ale już powoli usuwam)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:36, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Magda70 napisał(a)

ha ha ha..padłam!

Poleż sobie królewno, potem powstań załóż koronę i ...machaj husteczką
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:38, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)


z oddali, i aparat trzymać poziomo, a nie w dół

Myślałam, że nie chcesz po prostu pokazywać domu i nie za bardzo rozumiałam dlaczego, bo przecież i tak zdjęcia ogrodu wystarczą, żeby poznać, że tu AniMa mieszka


HEHEHEHE
Nie,.. dom już kilka razy był na widoku - nawet na pierwszych stronach Chodziło mi o ten spadek
Dzisiaj zrobię

Uciekam do roboty, bo mnie dopadła
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
JoannaDe 08:51, 21 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
AniMa napisał(a)

Iwonka sprostowała - bez dolomitu...a ja wrzuciłam cały komplet dobrodziejstwa...łups


No ja też ups bo kory nie dałam. A ta bardzo ważna pod tuje. Eh, i znowu poprawianie...
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
makadamia 09:05, 21 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AniMa napisał(a)

Wcale nie leży- już pokazuję dowody , że coś się dzieje na azie ide w poszerzanie bocznych rabat....Zaczęłam od prawej strony Dzisiaj będzie c.d.

Aniu, ja pisałam do Makusi! I żartowałam sobie tylko, jako że Makusia znana jest z ciętego poczucia humoru. Nikomu bym się nie ośmieliła wypominać, że za wolno działa w swoim własnym ogródku

AniMa napisał(a)
Powiedz mi tylko jeszcze jakie żywopłoty miałaś na myśli , bo zaczyna się dobry sezon na graby.....


Teraz to mnie przeraziłaś, bo ja tu sobie bez pośpiechu dumam nad drugą koncepcją do Twojego ogrodu (taką z bardziej poszatkowanym trawnikiem), pewna, że mamy całą zimę na planowanie, a Ty chcesz już graby kupować.
Ale masz rację, że jak żywopłoty, to teraz będzie dobry czas kupować i sadzić.
Zaraz coś napiszę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:17, 21 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No więc tak:
żywopłot zasadniczo wiadomo jaki najlepszy - cisowy

Ale można pokombinować i z grabami/bukami.

Co więcej, można zrobić dwa rodzaje żywopłotu np.: cis z tyłu, a grab z przodu (dlatego w tą stronę a nie inną, bo żywopłot liściasty będzie miał "grubszą" fakturę niż cisowy, przez co da wrażenie większej głębi)

Z tym, że jeśli ktoś by się decydował na takie zabawy, to rabatki moim zdaniem powinny być wtedy bardziej oszczędne.

Mnie żywopłoty liściaste bardzo się podobają. bałabym się jedynie, czy wiosną/jesienią, jak inne rośliny jeszcze zielone, takie suche liście mogą dawać smutny efekt. Ale dziewczyny z liściastymi żywopłotami chyba nie narzekają

Tutaj masz przykład na kontrast zielonego i brązowego w zimie

Tutaj przykłady na dwa różne żywopłoty:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859345214/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860397812/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859895442/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MirellaB 10:57, 21 wrz 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fajnie będzie z tą powiększoną rabatą
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies