Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 07:37, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
anna_t napisał(a)
no niewiem mi te zęby jakoś tak ni w pipke ni w oko... może gdyby były zdecydowanie większe.. takie male to ja niewiem
Jak wyżej Aniu -na zdjęcie zerkniesz, to zobaczysz, ze większe mogą być, ale ociupinkę - przejście na drugą stronę domu mi się wtedy bardzo zwęży (kosiarka, chodzenie, etc...)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
nawigatorka 08:04, 13 paź 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
AniMa napisał(a)

Czyli, że jeszcze ja wyciągnąć bardziej w kierunku środka schodów?
mozna ale wiem ze nie chcesz skracać szarości schodów. Ale dobrze by rabata była przed schodami bo to sprawi ze schody się schowają. Rabata tylko z boku dodatkowo schody poszerza. Ale to i tak lepsze od zębów
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
AnnaCh 08:12, 13 paź 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
AniMa napisał(a)
Bez zębów zdecydowanie lepiej.
Pogoda mnie ściga....Wczoraj się śmiałam, że jak jestem w pracy słonko świeci a jak wychodzę na ogród to pada...i co...
wyszłam na ogród i naszła wielka czarna chmura i zaczęło padać....naciągnęłam mocniej czapę na głowę, zgięłam kark i udawałam, że nie nie widzę

Śmiałam się z przekorności losu
Aniu, znam to bardzo dobrze, wczoraj świeciło słońce... jak byłam w pracy, a jak wyszłam, lało.
Mam ogromne tyły w ogrodzie, ale oststnio mam ogromne tyły wszędzie, czuję się powoli jak chomik w kołowrotku
Bez tego dodatkowego zęba wygląda rabatka super
____________________
Ania - Malutki pod lasem
iwka 08:57, 13 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
miałaś rację i u mnie padało, pod wieczór przestało ale już ciemno było
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
AniMa 08:58, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
nawigatorka napisał(a)
mozna ale wiem ze nie chcesz skracać szarości schodów. Ale dobrze by rabata była przed schodami bo to sprawi ze schody się schowają. Rabata tylko z boku dodatkowo schody poszerza. Ale to i tak lepsze od zębów

Asiu poszerzenie tarasu mi nie przeszkadza - stoi tam zestaw wypoczynkowy a w sezonie stół z krzesłami i jeszcze donice z trawami, jego wielkość i tak sie gdzieś gubi.... bardziej kwestia schodzenia po schodkach i przyzwyczajenie robi swoje. Wczoraj sama się łapałam kilka razy, że chciałam wejść w środek nowej rabaty
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 09:03, 13 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na schodach trzeba ustawić donice

Aniu, jest dobrze.
Jeśli to przejście okaże się w praktyce za wąskie i będziesz czuła potrzebę przeróbki, to można zrobić tak:


Ale to już kwestia Twojej wygody.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AniMa 09:05, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
AnnaCh napisał(a)
Aniu, znam to bardzo dobrze, wczoraj świeciło słońce... jak byłam w pracy, a jak wyszłam, lało.
Mam ogromne tyły w ogrodzie, ale oststnio mam ogromne tyły wszędzie, czuję się powoli jak chomik w kołowrotku
Bez tego dodatkowego zęba wygląda rabatka super

Dokładnie
Jeszcze pomyśle w przyszłym sezonie, czy tego pierwszego nie pociągnąć trochę w kierunku środka trawnika...ale to sie wyjaśni jak trawki się rozrosną...
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 09:06, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
iwka napisał(a)
miałaś rację i u mnie padało, pod wieczór przestało ale już ciemno było


Czarownica jestem z losem na bakier
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 09:14, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)
Na schodach trzeba ustawić donice

Aniu, jest dobrze.
Jeśli to przejście okaże się w praktyce za wąskie i będziesz czuła potrzebę przeróbki, to można zrobić tak:


Ale to już kwestia Twojej wygody.

Asiu w sezonie na schodach zawsze mam dodatkowe donice - w tym roku były po 1 na każdym stopniu - jedna ze stipą i ipomea a druga z trawą cytrynową i agapantami. Agapanty już schowane a te z ipomea ściągnięte bo mi wichura całe poniszczyła....
Na razie przejście jest ok. Patrzyłam wczoraj jak możliwie poszerzyć tę rabatę od tarasu....tam jest spad i może to nieciekawie wyglądać - jakby roślinki krzywo rosły ...na razie nie robie tam też obrzeża, bo od strony trawnika byłoby za wysoko i przy koszeniu niewygodne (chyba, ze zrobię skośnie)...
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 09:18, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Podany ostatnio przez Was link i na mnie działa - zwłaszcza ten ogród i zdjęcie z taczką (to obok też). Zwłaszcza bardzo, bardzo podobają mi się nasadzenia.
https://www.partero.cz/lhota/

Jak myślicie co to za trawa (jasno zielona podobna do hakone) pomiędzy buksami?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies