Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

karlos 23:09, 04 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
sylwik69 napisał(a)

Witaj człowieku z lasu a wiesz ,że ta rusałka też mieszka w lubuskich kniejach?
Bardzo fajnie sobie radzisz! oby tak dalej! kibicuję
Czy też masz tak kiepską ziemię?


Kiepską ??? fatalną, czyli taką jak w sosnowym lesie PIACH a która część lubuskiego ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Zakrecona 23:39, 04 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
sylwik69 napisał(a)
Przywieziono do moich sąsiadów ziemię pod trawnik,zbadałam ją kwasomierzem ma 7 ph,ale kompletnie nie umiem ocenić czy w zmieszaniu z moim piaskiem będzie na tym rosła trawa...ma inną barwę,bardziej glinkową...potrzebuję 2 wywrotki i obawiam się nietrafionego zakupu.Kogo zapytać?



Pisały mi dziewczyny, że bardzo trzeba uważać na taką przywożoną ziemię, bo czarnoziemu, to raczej nikt nie sprzedaje Ale wiem, że niektórzy nawozili sobie i jest ok. Najlepsza ziemia spod kartofliska. Trzeba dobrze wymieszać z rodzimą na pewno. Glina też jest różna. Toszka w tej kwestii to ekspert, ale chwilowo zniknęła
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sylwik69 10:36, 05 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
karlos napisał(a)


Kiepską ??? fatalną, czyli taką jak w sosnowym lesie PIACH a która część lubuskiego ...

Powiat Strzelecko-Drezdenecki,dolina Noteci
Nawozisz ziemię czy użyżniasz zastaną?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:38, 05 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Zakrecona napisał(a)


Pisały mi dziewczyny, że bardzo trzeba uważać na taką przywożoną ziemię, bo czarnoziemu, to raczej nikt nie sprzedaje Ale wiem, że niektórzy nawozili sobie i jest ok. Najlepsza ziemia spod kartofliska. Trzeba dobrze wymieszać z rodzimą na pewno. Glina też jest różna. Toszka w tej kwestii to ekspert, ale chwilowo zniknęła

Niestety poszukiwania trwają...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
karlos 22:41, 05 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
sylwik69 napisał(a)

Powiat Strzelecko-Drezdenecki,dolina Noteci
Nawozisz ziemię czy użyżniasz zastaną?


Trawnik nawożę, ale pod każdą roślinę dół i sypię co tam lubią, obornik koński, torf itd. Działka 18 arów, więc "kilka" wywrotek ziemi by musiało być, a to co proponują i tak pozostawia wiele do życzenia :/
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
sylwik69 08:40, 06 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
karlos napisał(a)


Trawnik nawożę, ale pod każdą roślinę dół i sypię co tam lubią, obornik koński, torf itd. Działka 18 arów, więc "kilka" wywrotek ziemi by musiało być, a to co proponują i tak pozostawia wiele do życzenia :/

Te wywrotki znikają bez śladu dziękuję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Krakus 08:06, 11 kwi 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Twoje nigry na pewno się ukorzenią...podlewaj tylko ale drzewa sobie musza radzić...czytam o ziemi i innych problemach...ciężko cos doradzać ale jak Toszka nie raz pisała o poprawie gleby...nic tylko kompost,oborniki itd...
pozostaje pytanie tylko skąd takie ilości brać ;/
na trawie sie nie znam bo nie mam ładnej ale tam gdzie miałem glinę na wierzchu (np jak mi szambo kopali to z dolnych pokładów iły itp rozplantowali na górze) to tam mi trawa jak głoopia rośnie...zawsze najbujniejsza...
taką ziemię bym z piachem zgryzał + wszystkie dobra wyżej wymienione jak uda sie zdobyć..trawa by dała radę...wiadomo że podlewac by trzeba było...

Edit: na pierwszych stronach widziałem że ładną trawkę miałąś...co sie z nią stało ?


____________________
Zielonym do góry...
malgol 08:23, 11 kwi 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Cześć SylwiaPięknie już masz ! widać planowo działasz i systematycznie.Te zrębki to bardzo fajny pomysł Zawsze chętnie zaglądam do Ciebie bo to takie " moje" strony choć dawno już w lubuskim nie byłam. Może uda się w tym roku. Zakupy zawsze w Goszczanowcu robiłam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
sylwik69 19:59, 11 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
malgol napisał(a)
Cześć SylwiaPięknie już masz ! widać planowo działasz i systematycznie.Te zrębki to bardzo fajny pomysł Zawsze chętnie zaglądam do Ciebie bo to takie " moje" strony choć dawno już w lubuskim nie byłam. Może uda się w tym roku. Zakupy zawsze w Goszczanowcu robiłam

Miło,że zaglądasz
Czas odwiedzić piękne okolice i wpaść na kawkę do mnie byłam już 2 razy w tym sezonie w Goszczanowcu i jestem rozczarowana kiedyś był tam naprawdę duży wybór drzew
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 20:14, 11 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Krakus napisał(a)
Twoje nigry na pewno się ukorzenią...podlewaj tylko ale drzewa sobie musza radzić...czytam o ziemi i innych problemach...ciężko cos doradzać ale jak Toszka nie raz pisała o poprawie gleby...nic tylko kompost,oborniki itd...
pozostaje pytanie tylko skąd takie ilości brać ;/
na trawie sie nie znam bo nie mam ładnej ale tam gdzie miałem glinę na wierzchu (np jak mi szambo kopali to z dolnych pokładów iły itp rozplantowali na górze) to tam mi trawa jak głoopia rośnie...zawsze najbujniejsza...
taką ziemię bym z piachem zgryzał + wszystkie dobra wyżej wymienione jak uda sie zdobyć..trawa by dała radę...wiadomo że podlewac by trzeba było...

Edit: na pierwszych stronach widziałem że ładną trawkę miałąś...co sie z nią stało ?



Dziękuję za Twoje sugestie bardzo przydatne! trochę gliny na pewno by nie zaszkodziło i trzymałoby wilgoć.Zdjęcia trawy to część warzywna,która powstała przed 3 laty.W tym roku wysiało się tam tyle zielska,ze masakra a 1/3 trawy wypaliło słońce.

Teraz pracuję nad terenem przy samym domu i choć ziemia leży z obornikiem i poplonem od jesieni,nie jest to dobre podłoże dla trawnika.Szkoda pracy i pieniędzy na drogie mieszanki po prostu boję się kupić ziemię i potem żałować,następnie zrywać darń i tworzyć od nowa... ostatecznie aby uchronić się przed chwastami posieje koniczynę białą jako poplon
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies