Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 09:28, 04 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)
Nie dostawałam powiadomien a tu się tyle dzieje.... Kawał roboty za Wami! Brawo!


____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
polinka 10:08, 04 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
sylwik69 napisał(a)


Kolejny głos na Tak tylko Polinko jak to mądrze zrobić?

Byłam u Ciebie ale pięknie wyszło to miejsce do odpoczynku wow! a graby wspaniałe sztuki!!


Myślę, że póki jeszcze nie ma upałów to dobry czas na takie przesadzanie. Wykop z jak największą bryłą korzeniową i po posadzeniu scięłabym wszystkie gdzieś tak o 1/3 wysokości plus do tego każdą najmniejszą gałązkę skróciła. Nie wiem czy znasz patent Toszki na cięcie cisów? Myślę, że w przypadku berberysów również znajdzie zastosowanie takie cięcie. Póżniej tylko pilnować podlewania tych przesadzanych. No i koniecznie grub rękawice do przesadzania
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Agi2006 10:32, 04 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
sylwik69 napisał(a)


Pomysłów dużo,ale na razie sadzić nie mogę,bo zniszczą mi rośliny przy robieniu ogrodzenia.Rozrzucę kilkanaście kul bukszpanowych i wplotę jakąś bylinę,może seslerię...mam jej dużo rozmnożone


Pytam bo przede mną tez planowanie rabaty przy ogrodzeniu. Tez muszę czekać na ekipę. U siebie myślałam o 3 drzewach albo graby albo wiśnie. A pod nimi coś zimozielonego z trawami. Z tyłu np.gracki a z przodu sesleria jesienna. No i może białe jezowki.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
sylwik69 22:06, 04 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
polinka napisał(a)


Myślę, że póki jeszcze nie ma upałów to dobry czas na takie przesadzanie. Wykop z jak największą bryłą korzeniową i po posadzeniu scięłabym wszystkie gdzieś tak o 1/3 wysokości plus do tego każdą najmniejszą gałązkę skróciła. Nie wiem czy znasz patent Toszki na cięcie cisów? Myślę, że w przypadku berberysów również znajdzie zastosowanie takie cięcie. Póżniej tylko pilnować podlewania tych przesadzanych. No i koniecznie grub rękawice do przesadzania

Zrobię jak piszesz... czytałam gdzieś że tnie się w miesiącach w których nazwie jest R . Nie bardzo wiem gdzie takie ekrany stworzyć
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 22:10, 04 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Agi2006 napisał(a)


Pytam bo przede mną tez planowanie rabaty przy ogrodzeniu. Tez muszę czekać na ekipę. U siebie myślałam o 3 drzewach albo graby albo wiśnie. A pod nimi coś zimozielonego z trawami. Z tyłu np.gracki a z przodu sesleria jesienna. No i może białe jezowki.

Gracki nie chcą u mnie rosnąć choć bardzo mi się podobają! na pewno będę eksperymentować,mam tam taka patelnię i tak kiepską ziemię,ze na jednym zestawie roślin się nie skończy podoba mi się Twój pomysł z białymi kwiatami,bo u mnie są wiśnie,więc bordowo będzie...po głowie mi chodzi perowskia lubi takie ekstremalne warunki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Johanka77 23:29, 04 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jessooo! Sylwia, ale robota z tą ziemią.
Niezły postęp!

Ładnie działasz i konsekwentnie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:31, 04 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sylwik69 napisał(a)

Gracki nie chcą u mnie rosnąć choć bardzo mi się podobają! na pewno będę eksperymentować,mam tam taka patelnię i tak kiepską ziemię,ze na jednym zestawie roślin się nie skończy podoba mi się Twój pomysł z białymi kwiatami,bo u mnie są wiśnie,więc bordowo będzie...po głowie mi chodzi perowskia lubi takie ekstremalne warunki


U mnie na piachu perovskia rośnie dobrze.
I gracki też
Ale jak u Ciebie nie rosną, to trzcinniki polecam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sylwik69 08:35, 05 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Asia dzięki że wpadłaś,trzcinniki na front raczej nie! mam je w dużej ilości i wciąż łapią rdzę...

U Ciebie też niezła rewolucja,więc jak patrzę jak trudzą się inni to od razu lżej na sercu,że nie jestem sama szkoda tylko,że nie młodsza o kilkanaście lat
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 09:30, 05 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale miła niespodzianka w niedzielny poranek przy kawce w "Mai w Ogrodzie" piękny nowoczesny ogród i Danusia Młożniak
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasiab 09:40, 05 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ja oglądam z dziećmi bajki więc mnie zawrzeszczą jak spróbowałabym przełączyć u mnie jutro wjeżdża koparka w końcu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies