Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Toszka 21:01, 22 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sylwik69 napisał(a)


Dziękuję,ale ja tego tak nie widzę coraz częściej mi się nie chce,a choroby w ogrodzie mnie dobijają!


Przez pierwsze lata zakładania ogrodu niestety choroby są nieodłączną częścią. Gleba musi nabrać życia i stabilizacji. Rosliny muszą się zaaklimatyzować, a te kupione ze szkółek muszą odbyć swój detoks po pompowaniu nawozami przez producenta.
Ten okres trwa zazwyczaj 3-4 lata i wymaga cierpliwej opieki nad ogrodem. Pierwszym sygnałem, że wszystko idzie ku dobremu jest masowy wysiew "rasowych" roslin i ładne wschody oraz turgor siewek.
Tak więc głowa do góry, otrzep kieckę, popraw koronę i wypnij pierś
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 22:28, 22 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)
Kibicuję ogrodowi, żeby szybko się zazielenił. Urządzanie ogrodu to studnia bez dna, ja juz bym używane średniej klasy auto kupiła gdybym podliczyła koszty 2,5 rocznego urządzania ogrodu... Strach liczyć, więc tego nie robię. Każdy grosik idzie w rośliny. Nie kupuję sobie ciuchów, butów, nie wydaje na pierdoły, wszystko w ogród
Kibicuję wyprzedaży garażowej!!! Też mam kilka rzczy do sprzedania, zmotywowałaś mnie

Dzięki i zachęcam do działania,bo taka wyprzedaż to same korzyści
Moje koszty to już 2 średniej klasy autka,a dopiero jestem na etapie gleby i jej przygotowania
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 22:35, 22 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)


Przez pierwsze lata zakładania ogrodu niestety choroby są nieodłączną częścią. Gleba musi nabrać życia i stabilizacji. Rosliny muszą się zaaklimatyzować, a te kupione ze szkółek muszą odbyć swój detoks po pompowaniu nawozami przez producenta.
Ten okres trwa zazwyczaj 3-4 lata i wymaga cierpliwej opieki nad ogrodem. Pierwszym sygnałem, że wszystko idzie ku dobremu jest masowy wysiew "rasowych" roslin i ładne wschody oraz turgor siewek.
Tak więc głowa do góry, otrzep kieckę, popraw koronę i wypnij pierś


Toszko kochana a co zrobić jak piersi już obwisły? a tak poważnie dziękuję za wspieranie !

Masowy wysiew chwastów obserwuję w miejscu w którym działałam w ubiegłym roku,tam poszła mączka /ale za mało/ i obornik oraz 2 wywrotki ziemi z wykopu.Tak więc widać chwasty i widać nadzieję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Zakrecona 23:48, 22 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Sylwia, przy takiej gimnastyce, gdzie tam obwisły

Lepiej chyba zacząć od gleby, czytając co dziewczyny piszą, będzie dobrze
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 08:53, 23 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U siebie ziemię szykowałam 3 lata. W tym czasie wschodziły chwasty z nasion wysianych latami (niektóre chwasty mają zdolność kiełkowania z nasion nawet i kilkadziesiąt lat). Po dodaniu dobroci i spulchnieniu ziemi owe nasiona zachęcone i skuszone sprzyjającymi warunkami zaczynają masowo kiełkować i wschodzić. I prawda jest taka, że dopóki nie są posadzone docelowe rosliny, to eliminacja poletka siewek chwastów jest banalnie prosta- wystarczy grabić lub pazurkować na bieżąco.
Schody zaczynają się kiedy rosną już ogrodowe rośliny i wtedy pielenie jest kopciuszkową robotą.

Na cycki jest prosta rada - dobry biustonosz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 20:30, 01 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Mimo 2-krotnego oprysku Mospilanem bukszpany dalej chorują,choć ładnie odbiły.Niestety w środku dalej widoczny śnieżny puszek
Trawnik zdecydowanie odżył i wykiełkowała trawa.Szałwia króluje


werbena po deszczu poszła w masę, ta która przezimowała niedługo będzie kwitnąć
Mam przedszkole werbenowe! rozsadzę po całym ogrodzie!

____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Agi2006 23:54, 01 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ale wielka ta werbena. U mnie ,wysiana z Twoich nasionek, jeszcze w domu ale chyba czas już ja wysadzic na zewnątrz. Szałwia u Ciebie boska! !!!!!!!Co to za odmiana? Co jej towarzyszy?sesleria?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
sylwik69 12:06, 02 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Agi2006 napisał(a)
Ale wielka ta werbena. U mnie ,wysiana z Twoich nasionek, jeszcze w domu ale chyba czas już ja wysadzic na zewnątrz. Szałwia u Ciebie boska! !!!!!!!Co to za odmiana? Co jej towarzyszy?sesleria?

Werbena pierwszy raz przezimowała i cieszę się,bo niedługo będzie spektakl
Na tej rabacie jest Caradonna i mniejsza Depp Blue/chyba tak się pisze/ w towarzystwie seslerii jesiennej i Heufleriana oraz stipy
Spokojnie możesz przenieść siewki do gruntu







____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 16:39, 02 cze 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Sylwia a ja się dziś cieszyłam że szałwia u mnie jakieś pąki wypuściła Cudnie u Ciebie
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
mrokasia 16:56, 02 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Szałwia pięknie wygląda z seslerią . Też mam podobny zestaw.
Czytam, że masz szałwię Deep Blue. Jak duża u Ciebie rośnie i czy nie rozkłada się? Musze wymienić swoją nn na niższą i bardziej zwartą bo mi się rozwala na samym brzegu rabaty a miała za obwódkę robić...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies