Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 19:13, 24 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Polinka już zapodała Decis. Substancja czynna ta sama co we wrotyczu. Działanie mocniejsze. Natychmiastowe, kontaktowe. Dżdżownice są w stanie uciec.
Na samą myśl o Dursbanie ciarki mnie przechodzą...pomijam wybicie wszystkiego co żywe w glebie, ale smród oparów unoszący się 3 dni nad ogrodem i wdychanie tych toksycznych oparów jest przerażające

Tak wiem czytałam o tym !
Czyli powtórzyć Decisem?
Toszko czy wymieniany często Basudin lub Diazinon też są tak szkodliwe dla środowiska?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 19:22, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powtórz, ale najpierw zrób kontrolny odcinek. Nie wiem, np. 1m kwadratowy. Podlej wodą licząc czas przez litry. Odczekaj aż wsiąknie. Potem Decis. I znów woda. Na koniec np. po 30min. przekop i sprawdź na jaką głębokość nasiąkła ziemia i czy pędraki jeszcze żyją.
Nie ma wyjścia, trzeba eksperyment zrobić i sprawdzić ile wody i roztworu potrzebujesz aby nasączyć swoją ziemię.
Polinika wytłukła w ten sposób opuchlaki. Znajoma pędraki w trawniku. Ja tępiłam opuchlaki i larwy komarnicy. Efekty są. Ważne tylko by wiedzieć ile wody potrzeba by nasączyć ziemię. Im lepiej nawodniona ziemia tym lepsza nasiąkliwość i penetracja substancji czynnej (także z wrotyczu).

Dursban to ostateczność i pójście na łatwiznę w aplikacji
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 19:36, 24 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Powtórz, ale najpierw zrób kontrolny odcinek. Nie wiem, np. 1m kwadratowy. Podlej wodą licząc czas przez litry. Odczekaj aż wsiąknie. Potem Decis. I znów woda. Na koniec np. po 30min. przekop i sprawdź na jaką głębokość nasiąkła ziemia i czy pędraki jeszcze żyją.
Nie ma wyjścia, trzeba eksperyment zrobić i sprawdzić ile wody i roztworu potrzebujesz aby nasączyć swoją ziemię.
Polinika wytłukła w ten sposób opuchlaki. Znajoma pędraki w trawniku. Ja tępiłam opuchlaki i larwy komarnicy. Efekty są. Ważne tylko by wiedzieć ile wody potrzeba by nasączyć ziemię. Im lepiej nawodniona ziemia tym lepsza nasiąkliwość i penetracja substancji czynnej (także z wrotyczu).

Dursban to ostateczność i pójście na łatwiznę w aplikacji

Spróbuję! ziemia jest wilgotna,to dodatkowy plus a pędraki jeszcze nie uciekły wgłąb.Gdyby padało byłoby idealnie.
U mnie wszystko jest okupione ciężką pracą więc o łatwiźnie nie ma mowy!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 19:46, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sylwik69 napisał(a)


Toszko czy wymieniany często Basudin lub Diazinon też są tak szkodliwe dla środowiska?


Oba te środki mają tą samą substancję czynną czyli diazinon ( grupa fosforoorganiczna)

Dla ludzi szkodliwy, dla pszczół bardzo toksyczny, dla organizmów wodnych bardzo toksyczny

Substancja czynna w Decisie należy do grupy pyretroidów, które działają wybiórczo. Są trujące dla owadów, a mało szkodliwe dla ludzi i innych organizmów wyższych. Nie działają na grzyby.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 19:52, 24 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)


Oba te środki mają tą samą substancję czynną czyli diazinon ( grupa fosforoorganiczna)

Dla ludzi szkodliwy, dla pszczół bardzo toksyczny, dla organizmów wodnych bardzo toksyczny

Substancja czynna w Decisie należy do grupy pyretroidów, które działają wybiórczo. Są trujące dla owadów, a mało szkodliwe dla ludzi i innych organizmów wyższych. Nie działają na grzyby.

Bardzo dziękuję! czyli skreślam definitywnie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 14:05, 25 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Zamówiłam Decis przez internet,bo w Ogrodniczych nie jest już dostępny.Dziś zlałam pseudotrawnik wrotyczem,od rana pada więc to ułatwia wchłanianie
Czytałam też o pułapkach z przekrojonych ziemniaków,buraków i marchwi,które zakopuje się w ziemi na ok 10 dni i służą jako wabiki dla pędraków..to jeden z ekologicznych sposobów
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Mazan 17:18, 28 wrz 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwik69

Oprócz decisu jest jeszcze wiele pyretroidów stosowanych np do zwalczania turkucia, jak Apron czy Cyperkill. U wielu sprawdziły się w zwalczaniu rolnic i pędraków na użytkach zielonych, a w ogrodach przeciw "krewewtkom", czyli opuchlakom, a kilka osób twierdzi, że i przeciw cydalimie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
AniazUroczyska 00:15, 30 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mazan napisał(a)
Sylwik69

Oprócz decisu jest jeszcze wiele pyretroidów stosowanych np do zwalczania turkucia, jak Apron czy Cyperkill. U wielu sprawdziły się w zwalczaniu rolnic i pędraków na użytkach zielonych, a w ogrodach przeciw "krewewtkom", czyli opuchlakom, a kilka osób twierdzi, że i przeciw cydalimie.

Pozdrawiam

Walerku, Toszko,
Apron i Cyperkill skuteczniejsze od Decisu? Czy jednocześnie bardziej szkodliwe dla rosnących obok roślin i dla środowiska? Pod nazwą Apron ukazuje się kilka preparatów. Który wybrać , aby był najskuteczniejszy i najmniej szkodliwy? Najlepiej jakby działał jednocześnie na chrząszcza majowego i opuchlaki! Przyjaźnie wygląda Biomass, ale czy te nicienie naprawdę takie skuteczne i czy teraz jest odpowiedni czas na to , aby go zastosować? Czy da radę jednym i drugim paskudom?
sylwik69 11:07, 01 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ekspertem nie jestem,ale czytałam o różnych preparatach na bazie nicieni...stosowałam także u siebie,ale to raczej zapobiegawczo podobnie jak wrotycz.Moje pędraki miały się dobrze i te preparaty ich nie uśmierciły
Decis lałam wczoraj i dzisiaj,czekałam na deszcz a wczoraj zdążyłam przed burzą,więc ziemia jest wystarczająco nasączona.
Mazan wspomina też o herbatce z gałązek tuji,która ma te same właściwości co wrotycz,a jest dostępna prawie w każdym ogrodzie.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
malgol 11:40, 01 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
AniazUroczyska napisał(a)

Walerku, Toszko,
Apron i Cyperkill skuteczniejsze od Decisu? Czy jednocześnie bardziej szkodliwe dla rosnących obok roślin i dla środowiska? Pod nazwą Apron ukazuje się kilka preparatów. Który wybrać , aby był najskuteczniejszy i najmniej szkodliwy? Najlepiej jakby działał jednocześnie na chrząszcza majowego i opuchlaki! Przyjaźnie wygląda Biomass, ale czy te nicienie naprawdę takie skuteczne i czy teraz jest odpowiedni czas na to , aby go zastosować? Czy da radę jednym i drugim paskudom?


Sylwia, ja osobiście nie stosowałam tych nicieniowych preparatów ,ale mój sąsiad tak i wybił tym pędraki chrząszcza majowego. Stosował według zaleceń :wiosna-jesień-wiosna.Chodzi tu o zakres temperatur przy których nicienie są w stanie przeżyć i żerować.Trawnik miała okrągły rok bo tego co po pierwszej aplikacji dosiał już mu nic nie zżarło

On stosował Nemasys
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies