Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 18:07, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Małgosia ja od maja borykałam się z problemem pędraków.Uwierz,eż niechętnie zastosowałam Decis wciąż jeszcze leję wrotycz i ciągle mam wrażenie,że one gdzieś tam są...przekopałam prawie 100m2,wybrałam te osobniki które napotkałam i z trwogą będę wiosną siać trawę!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 18:11, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Obecnie suszę cały worek wrotyczu w garażu.Posprzątałam skrzynie warzywne i przekopałam z mączką i obornikiem poza tym nic się nie dzieje...do ogrodu wychodzę codziennie,nawet jak pada ! jakoś szybko mi lato zleciało
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 19:29, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Dominika11 19:31, 10 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Piękna podwójna tęcza
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AniazUroczyska 00:33, 11 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwik69 napisał(a)
Małgosia ja od maja borykałam się z problemem pędraków.Uwierz,eż niechętnie zastosowałam Decis wciąż jeszcze leję wrotycz i ciągle mam wrażenie,że one gdzieś tam są...przekopałam prawie 100m2,wybrałam te osobniki które napotkałam i z trwogą będę wiosną siać trawę!

Sylwio, jak walka z paskudami? Zrobiłaś gnojówkę , czy wywar? Ja polałam wywarem, jak na drugi dzień przekopywałam ,to miałam wrażenie,że są nieżywe- nie ruszały się, ale też wyglądały normalnie ,tylko dwa były jakby podsuszone i czerwonawe. Ciekawe , może one tylko udawały ,że są kaput? Czy ten wrotycz pomógł? Przeczytałam calutki wątek o opuchlakach- jedni mówią że wrotycz zabija inni ,że tylko odstrasza. Jeśli to drugie, to znaczyłoby że po zlaniu wrotyczem paskudy szukają sobie innego miejsca....
Doczytałam też że gorczyca zabija robactwo w glebie. Trochę już późno ale mówią ,że można jeszcze posiać - nawet jak nie wzejdzie teraz, to wiosną szybciej wykiełkuje. Może warto jeszcze wysiać po przyszły trawnik?
TOSZKO -co o tym myślisz?
A ... i podobno płyn na wszy jest skuteczny( i tani). Ktoś stosował?
Toszka 12:14, 11 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sylwik69 napisał(a)
(...)
Mazan wspomina też o herbatce z gałązek tuji,która ma te same właściwości co wrotycz,a jest dostępna prawie w każdym ogrodzie.


Tak, bo zawierają ten sam związek, czyli tujon - organiczny związek chemiczny, terpenowy... jest rozpowszechniony w wielu rodzajach roślin, np. Thuja (żywotnik), bylica czyli piołun (Artemisia), wrotycz (Tanacetum), szałwia (Salvia), jałowiec (Juniperus). W małych dawkach pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Wywołuje stan pobudzenia psychicznego i ruchowego. Nasila tonus mięśni. W nadmiernych dawkach powoduje drżenie mięśni, a nawet drgawki. Jest też środkiem halucynogennym.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 12:24, 11 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Robiłam gnojowkę i faktycznie paskudy udawały martwe. Kopiąc w skrzyniach znalazłam żywe osobniki ale tylko 2 sztuki. Wątek także przeczytałam cały. Nasz kolega Mazan nie kazał już siać poplonu, ale mnie też kusi, bo prognozy na zimę czytam i jeśli się sprawdzą to będzie ciepła podobna do ubiegłego roku. A preparat na wszy wypróbuję na wiosnę
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:54, 19 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kupiłam cisy. Chciałabym stworzyć parawan pomiędzy brzozami. Nie są wnajlepszej kondycji, czy po posadzeniu przyciąć wszystkie gałązki o połowę? Czy już za późno?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:57, 19 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
AnnaCh 11:14, 19 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja bym już chyba nie cięła, bo pobudzisz je do rośnięcia.
W dołek obornik, kompost, mączka, dolomit i coś z fosforem, bez azotu. Roztrzep im korzenie, bo pewnie bardzo zbite w tych doniczkach.
To zwykłe baccaty? Jak tak, to nie sadź gęto, one na boki pójdą. Ja mam co 60 cm, a Toszka mówi, że i tak za gęsto.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies