Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

galgAsia 11:14, 19 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, a pomiędzy sosnami nie będą miały za sucho? Napisz na priv do Toszki, ona będzie wiedziała. Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwik69 11:54, 20 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
AnnaCh napisał(a)
Ja bym już chyba nie cięła, bo pobudzisz je do rośnięcia.
W dołek obornik, kompost, mączka, dolomit i coś z fosforem, bez azotu. Roztrzep im korzenie, bo pewnie bardzo zbite w tych doniczkach.
To zwykłe baccaty? Jak tak, to nie sadź gęto, one na boki pójdą. Ja mam co 60 cm, a Toszka mówi, że i tak za gęsto.

Aniu to baccata!! bardzo Ci dziękuję,zrobię jak piszesz...posadzę co 70 cm a przytnę wiosną!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 11:57, 20 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
galgAsia napisał(a)
Sylwia, a pomiędzy sosnami nie będą miały za sucho? Napisz na priv do Toszki, ona będzie wiedziała. Buziaki

Będą między brzozami,sama nie wiem... to pierwsze cisy w moim ogrodzie...jak będzie im tam żle,przesadzę zamysłem jest ładna zielona ściana widoczna z salonu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 12:56, 20 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zrób im głębokie i szerokie doły (doły! nie dołki) zmieszaj swoją ziemię z dobrociami. Zachęcisz korzenie do głębokiej penetracji. Cis ma potężny i głęboki system korzeniowy. Jeśli dobrze się ukorzenią to konkurencja brzóz nie powinna im szkodzić. Jesli masz trochę gliny to wrzuć w dołki, bo glina dłużej utrzyma wilgoć. Glina, czyli ciężka ziemia.

Wymęczone są cisy. na zimę trzeba będzie je osłonić (nawet firankami) przed słońcem styczniowo-marcowym. Obawiam się, że do końca lipca trzeba będzie je osłonić, bo już są wyprażone i podsuszone.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 12:29, 21 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Zrób im głębokie i szerokie doły (doły! nie dołki) zmieszaj swoją ziemię z dobrociami. Zachęcisz korzenie do głębokiej penetracji. Cis ma potężny i głęboki system korzeniowy. Jeśli dobrze się ukorzenią to konkurencja brzóz nie powinna im szkodzić. Jesli masz trochę gliny to wrzuć w dołki, bo glina dłużej utrzyma wilgoć. Glina, czyli ciężka ziemia.

Wymęczone są cisy. na zimę trzeba będzie je osłonić (nawet firankami) przed słońcem styczniowo-marcowym. Obawiam się, że do końca lipca trzeba będzie je osłonić, bo już są wyprażone i podsuszone.

Niestety z gliną u mnie kiepsko...ale dałam im mączkę i obornik przekompostowany! 10 sztuk kupiłam za 60 zł i wiem,że w tej chwili wyglądają nędznie zaopiekuję się nimi tak jak napisałaś.Cis potrafi ładnie odbić i mam nadzieję,że wiosną się zazieleni
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 18:11, 12 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Wszystkim składam spóźnione życzenia noworoczne: dużo zdrówka,sił witalnych,wspaniałych pomysłow i inspiracji w tworzeniu przepięknych ogrodów
Choć dawno mnie tu nie było,cały czas coś działamy wokół domu. Pogoda sprzyja,więc prawie skończyliśmy ogrodzenie,umocniliśmy skarpę przy rowie melioracyjnym,dosypaliśmy wywrotkę ziemi,zrobiliśmy wejście do domu i wjazd do garażu a teraz przyszedł czas na otoczenie budynku gospodarczego i wjazd na posesję.
Można wręcz rzec,że nie odpoczywamy i nie zapadliśmy w sen zimowy,bo zimy u nas nie ma. Zauważyłam nawet " kotki" na wierzbie... więc z nadzieją rozglądam się za wiosną.
Planów na ten rok dużych nie czynię...ale trawnik wreszcie chciałabym założyć,a z rabatami to mi pomożecie,bo jeszcze trochę pozostało do obsadzenia.
No i koniecznie żadnego robactwa w tym roku!!! co pewnie nie jest takie oczywiste przy braku mrozów.
Jeszcze raz życzę Wam wszystkiego naj naj
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
galgAsia 18:16, 12 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Samych dobrych dni w Nowym Roku
Wcześnie zaczęliście sezon - albo wcale nie skończyliście poprzedniego
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Johanka77 18:31, 12 sty 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Sylwik!
Witam się Noworocznie!

Niech zdrowy będzie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 18:42, 12 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Witaj pracusiu

Dzięki za życzenia i wzajemnie , niech ten rok upływa nam w zdrowiu a reszta sama się ułoży...

pozdrawiam Noworocznie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 19:52, 12 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Fajnie, że jest więcej osób co zima działają i przerwy nie robiły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies