Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 12:14, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja wymieniam na Hansestadt Rostock

Ps. Myślałam, że tylko u mnie te China Girl takie kapryśne. Ale pierwsze kwitnienie mają piękne, trzeba im przyznać Dlatego na razie zostawiam przy alejce
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 12:18, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Anda napisał(a)


Działasz jak błyskawica Brawo


Ewuniu ja tak mam Jak sobie coś zamyślę, to muszę mieć natychmiast
____________________
AsiaDziałeczka Asi
sylwia_slomc... 13:19, 18 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
asiak napisał(a)


Ewuniu ja tak mam Jak sobie coś zamyślę, to muszę mieć natychmiast

Skąd ja to znam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:22, 18 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
asiak napisał(a)
Kochani potrzebuję Waszej rady
Chodzi o tą rabatę z kulą bukszpanową, konkretnie o prawą stronę.




Muszę wsadzić coś w miejsce róż China Girl, ponieważ z powodu choroby bardzo szybko gubią liście i sterczą tylko takie gołe gałązki. Pryskanie nic nie daje i jednym słowem denerwują mnie. Ogólnie na wiosnę są piękne, pięknie kwitną, ale są zbyt chorobliwe. Mam je też wzdłuż alejki, ale tam zostają.
Do rzeczy...
- myślałam o innych różach, ale musi być koniecznie zdrowa, to jest priorytet. Musi
być mała 50-60 cm, tworzyć zgrabny krzaczek. No i długo kwitnąć i nie za bardzo
śmiecić Pachnieć nie musi, ma wyglądać.
- myślałam też o tujach Danica
- a może całkiem coś innego?
Między różami rosną tegoroczne jeżówki, więc jeszcze słabo rozrośnięte. Na samym brzegu turzyca Silver Sceptre i begonia stale kwitnąca. W przyszłym roku begonii będzie więcej. Ta co jest była sadzona jak były inne nasadzenia, dlatego jest tak rzadko. Bardzo proszę Was o rady, bo się miotam

Polecam z całego serca różę Kimono, 100 procent zdrowa nawet mszycy nie łapie, codnie kwitnie cały sezon i spełnia Twoje wymagania.
Bajecznie kolorowy ogród masz cudowny i romantyczny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 13:59, 18 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


A Hansestadt Rostock Ci nie pasuje?


A to zerknę. Ja myślałam, że piszecie o innych kolorach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:01, 18 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
asiak napisał(a)
Ja wymieniam na Hansestadt Rostock

Ps. Myślałam, że tylko u mnie te China Girl takie kapryśne. Ale pierwsze kwitnienie mają piękne, trzeba im przyznać Dlatego na razie zostawiam przy alejce


Pierwsze kwitnienie cudne. Jak bukiecik. Ale już wtedy jej żółkną liście a potem to już dramat . I jeszcze jak ona cholernie kłuje . Nawet ciężko ją poobrywać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
asiak 14:29, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
sylwia_slomczewska napisał(a)

Polecam z całego serca różę Kimono, 100 procent zdrowa nawet mszycy nie łapie, codnie kwitnie cały sezon i spełnia Twoje wymagania.
Bajecznie kolorowy ogród masz cudowny i romantyczny


Rzeczywiście śliczna ta Kimono, ale już zamówiłam Hansestadt Rostock. Szkoda, że nie można mieć wszystkiego, co się podoba
Dziękuję bardzo
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Dorota123 21:45, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ogród jak zawsze piękny i kolorowy, może tych róż nie wyrzucaj tak całkiem. Może gdzieś przy ogrodzeniu posadź. Mnie zawsze jest szkoda każdej rośliny i dlatego męczę się z kilkoma różami kolejny rok. Brak mi zdyscyplinowania.
Kawy robisz świetne, podpowiedz jakiego mleka używasz, moje mleko gaśnie po dodaniu espresso.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
asiak 10:43, 25 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dorotko nie mam miejsca ani kawałeczka... mama się ucieszyła
Jak coś mi nie pasuje w roślinkach, to wyrzucam. Też mi szkoda, ale nie lubię się męczyć tak jak piszesz. Troszkę kasy w roślinkach już oddałam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Annak 12:10, 25 wrz 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Twój ogród niezmiennie podziwiam. Ostatnio przeleciałam po obrazkach cały ten sezon w poszukiwaniu inspiracji. Cały czas mam w głowie Twoje zestawienie seslerii jesiennych z tymi żarówiastymi berberysami Ponieważ mi się to bardzo podoba chciałam podpytać w jakich odległościach je sadziłaś, bo pamiętam, że pisałaś, że seslerie chciały Ci opanować berberysy
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies