Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 13:00, 12 maj 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziękuję Ewuniu
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 10:42, 13 maj 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Pytanie do Ewy (Anda) i nie tylko
Od początku, bo Ewa nie w temacie
Chcę zmienić nasadzenia na obrzeżu rabaty (zdjęcia ciutkę wcześniej). Jak już wcześniej pisałam żurawki się wypiętrzają i mnie denerwują. Ale postanowiłam je dzielić. Chcę je łączyć z begonią stale kwitnącą różową. Teraz pytanie jak je sadzić? Naprzemiennie czy po kilka sztuk np.5 żurawka i 5 begonii. Czy może jeszcze inaczej? Brałam pod uwage też szałwię niską różową bright rose. Co będzie najładniej wyglądało, z czym i jak połączyć? Miejsca tyle, co na żurawkę, słoneczne. Jeśli miałaby być żurawka to mam Rio i Milan, jakoś najmniej się wypiętrzają u mnie.
Podsuniesz jakiś pomysł Ewuniu, bo zwarjuje od tego myślenia Całą dobę non stop o tym myślę hihihi
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 10:46, 13 maj 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuniu mogą to być całkiem inne rośliny, ale żeby się nie wyradzały szybko, że co i rusz trzeba sadzić młode Mogą też być jednoroczne, tanim kosztem sama wysieję.
Biorę różne opcje pod uwagę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Wiaan 10:50, 13 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Hej, ja nie Ewa ale wg mnie ładnie byłoby takimi pasmami zamiast naprzemiennie. Może zamiast żurawek niskie trawki, np. sesleria jesienna, ona ponoć szybko rusza. Sama jej nie mam, ale u dziewczyn strasznie mi się podoba. Ładnie zasłoniłaby liście po tulipanach w tej nieciekawej fazie po kwiatach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
asiak 11:17, 13 maj 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mam seslerie jesienną i też powoli ja wyrzucam z ogrodu. Po jakimś czasie robi się łysa w środku, a poza tym u mnie rosną duże kępy
Ale bardzo dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 12:30, 13 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Basiu, Ewa na poprzedniej stronie fajnie doradziła. Mogą być naprzemiennie jednego rodzaju. Jeśli pasmami, to pasma po trzy byliny wg mnie. Tak chyba byłoby najładniej i pasowałoby do stylu w Twoim ogrodzie
Zamiast żurawek może przywrotnik, ale ten niższy Alchemilla epipsila albo Alchemilla erythropoda. Nie pamietam, czy go lubisz… Albo Tiarella, wg mnie ładniejsza od żurawek

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 12:34, 13 maj 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuniu dziękuję Ci bardzo
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 22:44, 14 maj 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mam już wsadzone begonie na dużej rabacie Pomiędzy nimi będą żurawki
Dopiero robię sadzonki Trochę późno się za to wzięłam, ale wcześniej nie wiedziałam jeszcze co będę sadzić.
Będą rosły naprzemiennie z bordową żurawką nn. Jak zakwitnie, może uda mi się ją zidentyfikować Wybrałam taką, która w miarę ładnie wyglądała po zimie
Obrazki z dzisiaj





Pomarańczowe tulipanki po przekwitnięciu przejdą na inną rabatę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 07:46, 15 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Ślicznie tulipanowe, czosnki też już niedługo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 10:08, 15 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale moc tulipanów Asiu! Przepięknie wyglądają w tej ilości-wyjątkowo podoba mi się ten biało-zielony pasiaczek
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies