Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

AgataBC 11:26, 08 sie 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
To oby ogrodnicy też robili to bezwietrzny dzień bo poleci wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Rojodziejowa 11:28, 08 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8583
Faktycznie rozpiętości są niesamowite

Ja znalazłam takie info:
"Jak dawkować mączkę bazaltową? Jeszcze nie ustalono jednoznacznego dawkowania. Sugerowana dawka wynosi od 100kg - 1t na ha/rok. Skąd ta rozpiętość? Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do nawozów sztucznych mączki bazaltowej nie można przedawkować. Jeśli użyjemy jej więcej po prostu pozostanie ona w glebie i rozłoży się, gdy... będzie roślinom potrzebna. Na zachodzie przed założeniem np. sadów ekologicznych rozprowadza się mączkę bazaltową w ilości 10t/ha. Zapewni to zapas mikroelementów dla danego sadu prawdopodobnie na okres całego życia(albo i więcej) właściciela danego obszaru. "
Źródło: http://permakulturnik.blogspot.com/2009_11_29_archive.html
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 23:34, 08 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No właśnie Ja chyba zamówiłam stosunkowo mało
Póki co jutro lecimy na wakacje, a sprawy glebowe pozostawiamy fachowcom.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:37, 09 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Pozdrawiam Was z Chorwacji! Tu to dopiero jest ogrodowisko
Takie piękne dziś widziałam:
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
asiak 21:41, 09 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Udanego wypoczynku
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Johanka77 21:44, 09 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dziękuję Asia! Teraz to jesteśmy mega zmęczeni, ale od jutra planujemy bardzo odpocząć
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
babka 00:26, 10 sie 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ja przychodzę w gości a Ty wyjeżdżasz Udanego urlopu życzę
Wielu tu masz doradców, z nimi nie zbłądzisz a ja przy okazji też z ich rad skorzystam
Ładny masz teren wokół domu, podoba mi się to zróżnicowanie poziomów. To zdecydowany jego walor i myślę, że podpowiedź Toszki by iść w kierunku ogrodu Magnolii jest strzałem w dziesiątkę.
Czytam że tak jak i ja zachłysnęłas się ogrodem Malkulki O tak, też wiele się od niej nauczyłam, przede wszystkim konsekwencji.

Jeśli mogę słówko wtrącić na temat rabat, planistką jestem żadną ale w chwili gdy zobaczyłam wytyczoną rabatę ze skarpą to zobaczyłam tam nic innego jak lawendę. Już ktoś wcześniej Ci o tym wspomniał i ja wtóruję. Przenieś lawendę, zrób tam pole lawendowe podbite stipą.Na górze róże, dołem spływająca lawenda
Popatrz tu: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1972-stary-dom-zapomniany-ogrod-i-ja-na-francuskiej-ziemi?page=68
Zresztą u Magnolii znajdziesz jeszcze piękniejsze pole

Z drugiej strony tak teraz myślę, że pewnie chcesz mieć na lawendę widok z okien a skarpa tego efektu nie da niestety.
No tak takich doradców jak ja jak najmniej Ci życzę
Z przyjemnością będę tu zaglądać a w wolnej chwili chętnie rzucę oko na domek
Pozdrawiam, baw się dobrze


____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Johanka77 08:58, 10 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Olu dziękuję za wizytę! A i dobre rady. Ja lawendę mogłabym dać dosłownie wszędzie
Po pierwsze uwielbiam.
Po drugie rośnie na mojej piaskownicy
Będę się jeszcze zastanawiać.
Póki co macha z daleka!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 19:56, 11 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Udanego urlopu i mnóstwa wrażeń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 14:58, 20 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No to wakacje, wakacje i po wakacjach.
Wróciliśmy z Chorwackiego kraju-raju.
Ja oczywiście wyposażona w cztery sadzonki-szczypki z chorwackich plaż. Bo jak tam rośnie, to może i u nas na piachu będzie.
Tego cuda z postu powyżej też wykopałam Może się przyjmie...

A tak nawiasem, to ostatniego dnia podczas spaceru dziecko zadało mi pytanie: Mamo, po co Ci ta łyżka?
Na to Mąż: Mama będzie dziś robiła łyżką zakupy...

A wracając do domu pojawiły się poerwszw ślady trawostanu
Zaraz puszczę fotki.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies