Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 15:05, 20 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 15:20, 20 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gdzieniegdzie jeszcze placki ziaren oraz perzy się tu i ówdzie. Ale w ogólnym rozrachunku rośnie...

A ja oczywiście pohasałam dziś już do ogrodnictwa na zakupasy.
Przytargałam brakującą kocią trawę, ale oczywiście na tym się nie zakończyło.
Jeszcze 2 miskanty giganteusy, jeden ferner osten.
Oraz 18 śmiałków darniowych. Pani w ogrodnictwie mocno mnie namawiała na niego, bo jest dobrze zimujący, ponadto jest wczesną trawą.
Śmiałka zaplanowałam w szpalerze przed jałowcami.
Miskanty planuję posadzić na dole za brzozami.
Okazy następujące:
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 15:38, 20 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A to moje chorwackie łupy

Pierwszy to ów krzak
Drugi to popularny plażowy pnący, przypominający mi delospermę. Trzeci podobnie, ale ma kwiaty jak nasz rozchodnik. No i gigantyczna agawa w mini odnóżce.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Grodzia 16:57, 20 sie 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
niezłe łupy! a ja mam pytanie z innej troszkę beczki...bo strasznie spodobała mi sie elewacja twojego domku a właśnie jestem na etapie planowania swojej - to drewniane wykończenie to drzewo egzotyczne? i jeśli można wiedzieć jakie Pozdrawiam ja też zabieram się wkrótce za ogród
____________________
Ogród Grodzi
Johanka77 17:43, 20 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Witaj Grodziu! Dziękuję
To drewno to pierwszy gatunek świerka skandynawskiego.
Więcej o wykonaniu tej elewacji znajdziesz w naszym blogu budowlanym:
http://forum.muratordom.pl/entry.php?127939-Drewniana-elewacja-na-finiszu
http://forum.muratordom.pl/entry.php?127906-Drewno-w-kolorze-w%C5%82a%C5%9Bciwym
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Grodzia 21:38, 20 sie 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
o dziękuje bardzo! zaraz zerkam
____________________
Ogród Grodzi
Johanka77 11:44, 21 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Trawa dziś I niespodzianka dla naszej Lenki po powrocie z wakacji, będzie jeszcze domek, też bejcowany na biało.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 11:57, 21 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wczoraj zgłosiliśmy uwagi końcowe naszemu Ogrodniczemu.
We wtorek ma zakończyć nawadnianie na rabatach, bo trochę byłam "zaskoczona", jak okazało się, że podczas naszego urlopu nikt miskanta nie podlewał... A on pod gzymsem, więc nawet deszcz go oszędzał.
Na szczęscie żyje.

Rabaty przekopane z obornikiem ("podobno" przekompostowanym) i maczką.
Trawa rośnie, wyłazi trochę perzu, ale to już drobiazg.
Drobne korekty na nawadnianiu trawnika, bo gdzieś tam za słabo leje...
Ale w ogólnym rozrachunku jest ok.
Teraz planuję rabaty. Powoli... Myślę, że raczej wiosną będę je relizować.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sylwik69 19:12, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Fajne zakupy trawkowe,podobnie jak u mnie.Nie można się oprzeć!ogród rozwija się w oczach,masz już czysto bez budowlanych resztek,zazdroszczę!to fajny moment kiedy widzisz całą przestrzeń uporządkowaną
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gruszka_na_w... 08:23, 22 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
O ! Widać, że wypoczęłaś, bo aż tryskasz energią. Zakupy trawkowe wielce obiecujące.
Perzem w trawniku się nie przejmuj. Systematyczne koszenie nadwyręża system korzeniowy, który nie nadąża z produkcją zielonych kiełków i perz sobie zamiera. Gorsze byłyby chwasty wieloletnie typu mniszek, rdest czy oset.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies