Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 22:15, 05 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
chagall napisał(a)
Asiu, wielka ta skarpa!!!
Mam taką sugestię - przesadź te małe roślinki gdzie indziej, a na skarpie posadź większe i szybciej rozrastające się rośliny. Może na szczycie lawenda w dużej ilości? Ona lubi słońce i sucho


Wiesz, lawendy mama bardzo duż obok skarpy przed ddomeme. I będzie tam prawie na całej połaci.
Skarpę planowałam poszatkować w kratę i posadzić na niej regularnie wrzosy różne oraz kostrzewy.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
chagall 22:33, 05 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
A ja myślałam, żebyś przeniosła lawendę na skarpę. Ja ją widzę w lawendzie i różach okrywowych i nie w kratkę, tylko w trójkąty, coś jak kawałki tortu z góry na dół.

Wiesz co, ja się nie poznaję. U siebie nie potrafię się zdecydować przez rok, a innym doradzam
____________________
Ania - Atacama pod lasem
Toszka 22:43, 05 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Johanko, wgryź się porządnie w wątek Malkul i szukaj zdjęć z ogrodu Magnolii. Czuję, że to będzie to
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 22:45, 05 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O tak! Magnolię znam jeszcze z Muratora! Marzenie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:46, 05 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
chagall napisał(a)

Wiesz co, ja się nie poznaję. U siebie nie potrafię się zdecydować przez rok, a innym doradzam


Haha!
Ja też myślałam, ze jestem taka pewna, czego chcę... A tu klpos!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:59, 05 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Świetna robota. Ciekawa jestem jak to miejsce będzie wyglądało za rok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 23:13, 05 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Świetna robota. Ciekawa jestem jak to miejsce będzie wyglądało za rok.


No ja też... Bo jeszcze nie wiem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gardener27 10:09, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam, przyszedłem z rewizytą
Dobrze że wątek ma niewiele stron, pozwoliło mi to wnikliwie przeanalizować całość Do dziennika z budowy domu też nie omieszkałem zajrzeć, konsekwentny styl obrałaś
Teren wokół domu powoli zaczyna przypominać ogród Linie rabat wyznaczone, trawników tez będzie trochę i już są pierwsze nasadzenia Jeśli mogę wtrącić to nie polecam wierzb Hakuro Bardzo szybko rosną, wymaga to ciągłego przycinania by utrzymać je w ryzach Po jakimś czasie się zestarzeją i nie będą dobrze wyglądać a posadziłaś je na froncie Jeśli chcesz coś bardzie trwałego i eleganckiego polecam dwa warianty :
- tańsza wersja, tuja wycięta od dołu z uformowaną kulą na wierzchołku lub świerk w ten sam sposób prowadzony
- wersja droższa, cis ( cena ok. 250 zł)
Wspomniałaś że ziemia u Ciebie podobna do tej u Agatki z ogrodu pachnącego lasem czyli piach Nie masz jeszcze dużo posadzonych roślin Wzbogacaj tę glebę w każdy dostępny sposób, potem rośliny się odwdzięczą
Będę podglądał i mocno kibicował dalszym pracą nad wyczarowaniem ogrodu marzeń Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Johanka77 10:27, 06 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dziękuję Ci za miłą rewizytę i rady. Chętnie ich słucham i wdrażam (ku siwieniu wykonawcy )
Hakuro już są od dwóch lat, więc się porostu przekonam niestety. Póki co, podobają mi się.
Cisy na pewno wykorzystam. Podobają mi się. Będę myśleć, gdzie
Zatem zapraszam i czekam na dobre rady. Miłego dnia!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 10:31, 06 sie 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A póki co, w ten pochmurny dzień (przynajmniej w kujawsko pomorskiem ) polecam wszystkim gotowanie węgierskiego lecsó. Smacznego!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies