Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Wendy79 19:51, 25 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mam co prawda dość młode miskanty, tak dwuletnie, ale kompostuję wszystko i problemu nie mam z rozkładem. Gdy są za długie, bo mi się nie mieszczą w torbie lub taczce podczas wycinania, to tnę sekatorem na mniejsze części.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 20:11, 25 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Wendy79 napisał(a)
Mam co prawda dość młode miskanty, tak dwuletnie, ale kompostuję wszystko i problemu nie mam z rozkładem. Gdy są za długie, bo mi się nie mieszczą w torbie lub taczce podczas wycinania, to tnę sekatorem na mniejsze części.


Swoje duże szatkuję na drobniejsze części. Większość wykorzystuję w warzywniku do rozluźnienia gleby i pod truskawki. Na kompost idą trzcinniki, śmiałki i prosa.

Nie macie problemów z paleniem traw? Teraz ludzie są wyczuleni na zanieczyszczenie powietrza i dzwonią od razu po straż miejską.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:19, 25 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Johanka77 napisał(a)

Mrokasia, dziękuję za inspirację.



Kochana, cała przyjemność po mojej stronie, choć skromność nie pozwala mi zapomnieć, że sama na ten pomysł wpadłaś, tylko jakoś wątpiłaś
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 21:37, 25 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Makusia napisał(a)
Johanka a według Twojej wiedzy, kiedy ta słoma z miskantów się przekompostuje? Ty ją "szatkowałaś" na mniejsze fragmenty? Ja stoję przed dylematem, czy to wrzucać do kompostownika, bo się boję, że cały zawalę, a kompost z tego będzie za pół wieku


Według mojej wiedzy... Hahaha! Makusia, na tym forum to Toszka ma wiedzę, nie ja
Ja spaliłam, ale kiedyś Toszka u mnie pisała, że nawet stare i zeschłe wystarczy przelać wodą i dadzą radę.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:38, 25 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
leon60 napisał(a)

U mnie wszystko poszło z dymem było mega ognisko


Ja uważałam, żeby doorenboosów nie popalić, bo palenisko jeszcze nie przeniesione.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:39, 25 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wendy79 napisał(a)
Mam co prawda dość młode miskanty, tak dwuletnie, ale kompostuję wszystko i problemu nie mam z rozkładem. Gdy są za długie, bo mi się nie mieszczą w torbie lub taczce podczas wycinania, to tnę sekatorem na mniejsze części.


Moje takie same. Tylko w kompostowniku nie mam na nie miejsca
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:42, 25 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Swoje duże szatkuję na drobniejsze części. Większość wykorzystuję w warzywniku do rozluźnienia gleby i pod truskawki. Na kompost idą trzcinniki, śmiałki i prosa.

Nie macie problemów z paleniem traw? Teraz ludzie są wyczuleni na zanieczyszczenie powietrza i dzwonią od razu po straż miejską.


Hania, dobry temat!
U mnie na wsi ludzie palą czym popadnie w piecach, ale moje monity na stronie sołectwa napotkały na głuszę, bo niestety przykład idzie z góry. Więc jeśli chodzi o wzywanie straży, to czasem sama mam ochotę ją nasłać na niektórych sąsiadów. Oddychać się zimą nie da...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:42, 25 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


Kochana, cała przyjemność po mojej stronie, choć skromność nie pozwala mi zapomnieć, że sama na ten pomysł wpadłaś, tylko jakoś wątpiłaś


Malin mi było szkoda... przesadzić?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
paulaa 21:10, 01 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Hej JoHanka! Ten Twój ogród spędza mi sen z powiek, opuściłam ogrodowisko od lata wracam a u Ciebie tyle się dzieje, tyle się zmieniło! nie sposób nadgonić. Pięknie masz a plany jeszcze piękniejsze! Moja szczęka opada.. Chylę czoła, wzdycham i jednocześnie proszę, żebyś zajrzała do mnie w końcu planuję w kwietniu wielkie sadzenie w moim ogródku, projekt jest a tu nagle tyle wątpliwości, gdybyś mogła pomóc mi radą... a ja dalej śledzę Twoje poczynania, w końcu nadchodzi wiosna!
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Johanka77 09:12, 02 mar 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
paulaa napisał(a)
Hej JoHanka! Ten Twój ogród spędza mi sen z powiek, opuściłam ogrodowisko od lata wracam a u Ciebie tyle się dzieje, tyle się zmieniło! nie sposób nadgonić. Pięknie masz a plany jeszcze piękniejsze! Moja szczęka opada.. Chylę czoła, wzdycham i jednocześnie proszę, żebyś zajrzała do mnie w końcu planuję w kwietniu wielkie sadzenie w moim ogródku, projekt jest a tu nagle tyle wątpliwości, gdybyś mogła pomóc mi radą... a ja dalej śledzę Twoje poczynania, w końcu nadchodzi wiosna!


Miło mi Cię widzieć i tu, i tam
Wpadnę jutro do Ciebie, bo dziś mam gości urodzinowych w domu.

Dziękuję za miłe słowa! Ale że aż tak...?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies