Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 20:39, 12 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
Asiu przeleciałam na szybko co tu się działo.... i powiem Ci masz rozmach kobieto
I jak już coś wymyślisz to się nie miotasz jak ja

Będę tu częściej zaglądać, bo kopa dostaje zaraz jak widzę jak Ci to idzie sprawnie i jak jest pięknie! Ścieżka super w żwirku. Ja się zastanawiam czy ta moja w trawie zostawić, czy jednak przerobić ją na zwirkową, bo jest trochę roboty z tym obcinaniem trawska przy płytach.


Asia, inspiruj się, ile wlezie

Nas tak w tym roku wzięło na rozmach, w zeszłym było tak powolutku...
Na szczęście chęci mamy oboje - ja i Mąż - to idzie nam szybciutko
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 21:46, 12 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Asia
jest super uwielbiam ten Twój minimalizm i konsekwencję
Pierwszy dzień za nami ….oby jutrzejszy był też taki ładny i słoneczny ,chociaż deszczyk by się przydał
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Johanka77 22:28, 12 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)
Asia
jest super uwielbiam ten Twój minimalizm i konsekwencję
Pierwszy dzień za nami ….oby jutrzejszy był też taki ładny i słoneczny ,chociaż deszczyk by się przydał


Madzia, u nas od rana ma padać... choć na jutro mamy plany!
Mąż chce placyk układać, a ja bukszpany ciąć. I lawendę, jak starczy mi zapału

Pozdrawiam świątecznie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 22:37, 12 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18158
U mnie też zapowiadają deszcz a ja mam rabatę rozgrzebaną, rośliny wykopane czekają na wsadzenie. Miałam nadzieję jutro to skończyć...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Katte 09:19, 13 kwi 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
U mnie część cebulek pożarły jakieś robaki , wykopywałam właśnie narcyzy i okazało się że właściwe cebulki są zjedzone , jest trochę przybyszowych jeszcze nie ruszonych .

Trzeba je czymś podlać ,od jakiegoś cholerstwa podejrzewam że tulipany też może coś podjadać ,chyba ze po prostu z czasem obumierają.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Johanka77 10:46, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
U mnie też zapowiadają deszcz a ja mam rabatę rozgrzebaną, rośliny wykopane czekają na wsadzenie. Miałam nadzieję jutro to skończyć...


Padało rano... Czekam, aż przestanie. Od 13 ma być już bezdeszczowo...

Muszę posadzić piwonie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 10:49, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Katte napisał(a)
U mnie część cebulek pożarły jakieś robaki , wykopywałam właśnie narcyzy i okazało się że właściwe cebulki są zjedzone , jest trochę przybyszowych jeszcze nie ruszonych .

Trzeba je czymś podlać ,od jakiegoś cholerstwa podejrzewam że tulipany też może coś podjadać ,chyba ze po prostu z czasem obumierają.


Tfu... tfu..., ale do tej pory nic mi nie wyżerało.
Po prostu z czasem karłowacieją.

A mi się nie chce z nimi babrać co roku, więc te malutkie to już w tym roku wyjmę i najwyżej wrzucę z donice.
Zresztą tulipany traktuję jak sukienki.
Lubię mieć inne co dwa lata. W końcu moda się zmienia.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 11:20, 13 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Katte napisał(a)
U mnie część cebulek pożarły jakieś robaki , wykopywałam właśnie narcyzy i okazało się że właściwe cebulki są zjedzone , jest trochę przybyszowych jeszcze nie ruszonych .

Trzeba je czymś podlać ,od jakiegoś cholerstwa podejrzewam że tulipany też może coś podjadać ,chyba ze po prostu z czasem obumierają.


Prawdopodobnie to muszka narcyzowa - nie wiem, czy naprawdę się tak nazywa po polsku Składa jaja w ziemi w pobliżu narcyzów, potem z tego wykluwają się poczwarki, które wyjadają cebule od środka i tam zimują. Po przepoczwarzeniu wylatują jako muszki i składają jaja w pobliżu narcyzów. Tu u mnie nie ma żadnych środków dopuszczonych dla amatora ogrodnika zwalczających tego szkodnika.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katte 12:22, 13 kwi 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Anda napisał(a)


Prawdopodobnie to muszka narcyzowa - nie wiem, czy naprawdę się tak nazywa po polsku Składa jaja w ziemi w pobliżu narcyzów, potem z tego wykluwają się poczwarki, które wyjadają cebule od środka i tam zimują. Po przepoczwarzeniu wylatują jako muszki i składają jaja w pobliżu narcyzów. Tu u mnie nie ma żadnych środków dopuszczonych dla amatora ogrodnika zwalczających tego szkodnika.


Dokładnie po rozgnieceniu cebuli w środku siedziała sobie poczwarka ;-/ to co dało się uratować wydłubałam .
Upatrzyły sobie moje Bridal Crown , a u sąsiada zwyczajne jak rosły tak rosną ;-/

Mam niedaleko rolniczy punkt maja dużo różności - moze akurat utrafię coś.
Dzięki
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Johanka77 12:22, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Prtzestało padać, jest słonko
Wiatr głowy urywa, ale co tam Lecę...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies