Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Roocika 14:31, 25 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Może kup sobie brzozę fastigiatę
Widać, że Ci ewidentnie chciejstwo się włączyło i dobrze, każdego dopada Cmok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rojodziejowa 15:07, 25 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8530
A musi być czochrate? A może byś się pobawiła w formowanie jakiegoś plaskacza - np dwa kwadratowe parasole symetrycznie do schodkow? Byłyby takim nawiązaniem do pergoli. Nie wiem jak tam jest wysoko i jaka jest różica poziomów - czy dałoby się im te korony poprowadzić na takiej wysokości jak jest pergola?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
polinka 15:56, 25 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Magda70 napisał(a)
Dokładnie, więc też się tego obawiam...tych pni.
Moje graby nie dostają za dużo nawozu to i chyba wolniej rosną...nie mniej jednak ciągle rosną. I te "wielopniowe" mogą troszkę komicznie wyglądać.


Madzia, moje od dwóch lat nawet grama gnojówki nie dostały, a w tym roku przyrost mają taki, że zaczynam się ich bać...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Johanka77 21:01, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
A musi być czochrate? A może byś się pobawiła w formowanie jakiegoś plaskacza - np dwa kwadratowe parasole symetrycznie do schodkow? Byłyby takim nawiązaniem do pergoli. Nie wiem jak tam jest wysoko i jaka jest różica poziomów - czy dałoby się im te korony poprowadzić na takiej wysokości jak jest pergola?


O w życiu...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:02, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia73 napisał(a)
Wszystkiego dobrego


Cmok!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:07, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasya napisał(a)

Miłorząb
Ambrowiec


Oba prześliczne, tylko ta czerwień...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:19, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
polinka napisał(a)
Jak jesteście przy temacie grabów to widział ktos takie zwykłe graby, wsadzone do jednego dołka po kilkunastu latach? Jestem ciekawa jaki jest przyrost pnia?
Moje Fastigiaty po 6 latach zaczynają mnie przerażać z tempem wzrostu...


leon60 napisał(a)

Dokladnie moje maja pnie jak lydka strach pomyslec jak beda wygladaly za nastepne 6 lat


Magda70 napisał(a)
Dokładnie, więc też się tego obawiam...tych pni.
Moje graby nie dostają za dużo nawozu to i chyba wolniej rosną...nie mniej jednak ciągle rosną. I te "wielopniowe" mogą troszkę komicznie wyglądać.


polinka napisał(a)


Madzia, moje od dwóch lat nawet grama gnojówki nie dostały, a w tym roku przyrost mają taki, że zaczynam się ich bać...


Cześć Dziewczyny!
Tak, dotknęłyście istotnej kwestii.
Ja raczej cykam się tych zwykłych drzew w ogrodzie. Wyjątek to brzozy, ale je mam w okolicy i ich pnie są raczej ok.

Natomiast to drzewko ma rosnąć na skarpie. Skarpa będzie miała pewnie nieco ponad metr szerokości, czyli każdy taras po jakieś 60cm. Więc chciała bym coś, co przez najbliższe 10 lat relatywnie się nie rozsadzi mi tej skarpy

Generalnie to drzewko to ma być taki akcent, taka przeszkadzajka na tej skarpie.
Żeby nie było za płasko i za symetrycznie. Kumacie, o co mi chodzi?


Dlatego tez pomyślałam o klonie, bo to trochę namiesza w tych brzozach, ale będzie taki fajny akcencik na skarpie.

No to tyle

A Miłorząb i ambrowiec tez mi się bardzo podobają
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:23, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
tulucy napisał(a)
Wygląd wyglądem, ale jak pnie będą się od siebie odpychać, to w końcu mogą się przewrócić.


No właśnie...
Położą się na ognisku i co?!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kim 22:28, 25 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Asiu no co ja tu czytam burza mózgów klonowa
Ty się nie zastanawiaj tylko kupuj ja kupiłam ostatnio klona Aureum ,cudny jest
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Johanka77 22:29, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)
A widziałaś u Tarci buka Franken?
A może dereń pagodowy albo parocja.



galgAsia napisał(a)
Klon ussuryjski?



TAR napisał(a)
mam dla ciebie idealnego klona, roztrzepanego, zielonego, nie jest palmowy wiec wytrzyma wiatry (bo patrzac po okolicy musi wiac, a klony palmowe przecież sa wrazliwcami). Aska zerknij na klona Paldiski. Palmowego bym na wygwizdowo bala sie dac, u mnie w okrywie lesnej nawet o Ussuryjskiego sie balam a on ponoc wytrzymaly.

Paldiska moge Ci obfocic, jest przesliczny i z klonikow ruszyl mi najszybciej.


aaa moj buk Franek tez by przypasil do tych brzozek, jest zaczepisty, bo docelowo duzy nie rosnie.


Od godziny nic nie robię, tylko googlam te drzewa! Ile ich jest..?! Masakra!
Jak Wy to ogarnięcie w tych Waszych wielogatunkowych ogródkach !?

A tak serio to dziękuję Wam dziewczyny.
Chyba sobie jutro rozpiszę na kartce te wszystkie drzewa z kolorami, wymiarami i rozmiarami...
Bo chciała bym, żeby taki osobnik nie przekraczał nigdy wysokości 4m.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies