Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 22:31, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Mi tam pasuje brzoza - ale nie wielopniowa a taka jak są obok. Ew. grab bo masz je wcześniej ale też normalny a nie dwa w dołek.
Być może też inna brzoza ale nie mała parasolowata a taka zestopniowana płacząca Gracilis, wersja nieszczepiona choć ona lepiej by była soliterem.

Można by było się pokusić o magnolię - wielopniową, podkrzesaną od dołu i na biało kwitnącą - Lennei Alba, Alba Superba lub gwiaździsta - ta mogłaby dobrze wyglądać tylko nie wiem, czy dla niej nie za wietrznie by tam było.


Inka u mnie magnolia nie ma szans... to wygwizdów jest, a ten punkt to już centralnie.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:32, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Roocika napisał(a)
Może kup sobie brzozę fastigiatę
Widać, że Ci ewidentnie chciejstwo się włączyło i dobrze, każdego dopada Cmok


Asia, to zadne chciejstwo.
To kolejny poziom wtajemniczenia
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:34, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kim napisał(a)
Asiu no co ja tu czytam burza mózgów klonowa
Ty się nie zastanawiaj tylko kupuj ja kupiłam ostatnio klona Aureum ,cudny jest


Bożenka, ja się już nauczyłam nie kupować kompulsywnie.
Miałam już tu klika drzewek, które dziś są w niebie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 23:14, 25 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Johanka77 napisał(a)


Inka u mnie magnolia nie ma szans... to wygwizdów jest, a ten punkt to już centralnie.
Tak mi się zdawało. Zostały brzoza lub grab )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 23:26, 25 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Johanka77 napisał(a)


Asia, to zadne chciejstwo.
To kolejny poziom wtajemniczenia


Piękne sformułowanie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 23:42, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Takie drzewka po googlaniu wysuwają się na prowadzenie:

QAmbrowiec Amerykański Aurea

Klon Aureum Shirashawy


No i Milorzab
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:43, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


Piękne sformułowanie .


Nieprawdaż?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magara 23:58, 25 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
o matko, kolejny wątek, którego nie nadrobię ale wizytówkę obejrzałam, kilkanaście stron wstecz też, i strasznie Ci zazdroszczę tego porządku mam wrażenie, że dobrze zaplanowany ogród głowę porządkuje i część życia też
wiem, że u mnie w leśno-polnym misz-maszu takie linie i porządek by wyglądały komicznie ale i tak zazdroszczę, głównie strategii i pomysłu na całość
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Johanka77 07:45, 26 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magara napisał(a)
o matko, kolejny wątek, którego nie nadrobię ale wizytówkę obejrzałam, kilkanaście stron wstecz też, i strasznie Ci zazdroszczę tego porządku mam wrażenie, że dobrze zaplanowany ogród głowę porządkuje i część życia też
wiem, że u mnie w leśno-polnym misz-maszu takie linie i porządek by wyglądały komicznie ale i tak zazdroszczę, głównie strategii i pomysłu na całość


Cześć! Miło, że do mnie dotarłaś
No z tym uporządkowaniem w głowie to bym nie przesadzała
Może i dobrze, że nie masz czasu nadganiać mojego wątku, bo przekonałabyś się, że ten ogród wcale nie był taki dobrze zaplanowany od początku. A konsekwentnie to ja głównie stawałam okoniem
Ale ostatecznie jest tak właśnie

No to teraz strzelaj - jakie drzewo na skarpę na pewno masz ich wiele
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
TAR 09:24, 26 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Johanka77 napisał(a)
Takie drzewka po googlaniu wysuwają się na prowadzenie:

QAmbrowiec Amerykański Aurea

Klon Aureum Shirashawy


No i Milorzab


tak szczerze, to moim zdaniem żaden z nich nie nadaje sie na wygwizdowo, ambrowce i miłorzęby nie lubia przewiewów, Shirasavum dodatkowo na sloncu przypali. laska szukaj dalej.
moj poprzedni ogrod byl podobnie jak twoj taki miedzypolny, ile drzew pochowałam to moje. klon palmowy nie przezył żaden, ani magnolia. tylko brzozy, graby, głogi, tamaryszki, kruszyny i wiązy.

moze pasowałby jeszcze tamaryszek, nie jest nachalny i po kwitnieniu azurowy zielony.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies