Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 18:05, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
pawel2806 napisał(a)
Ta stipa jest podobna do Trzcinnika krótkowłosego ale chyba to to samo bo internet podaje obie nazwy


Anda napisał(a)


Tak, to ta sama bylina


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 18:46, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)
Anafalis?


Anda napisał(a)
Santolina


Obie podobają mi się bardzo, choć rzeczywiście Anafalis nawet chyba fajniejszy, bo biały.

Ewa, kiedyś podawałaś mi nazwy różnych białych bylinek o drobnych kwiatkach. Możesz coś podpowiedzieć?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 18:59, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Gaura ładnie wygląda. Na tą rabatę mogłabyś posadzić biale irysy bródkowe, nie syberyjskie. Ich liście po kwitnieniu pięknie wyglądają, jak zielone szable

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiklasia 19:43, 07 mar 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Asiu,
Mam santolinę u siebie. Rozrasta się na potęgę. Trzeba ciąć ostro by zachowała ładny pokrój. Lubi się rozłazić. No i ma charakterystyczny zapach.
W tym roku na przedwiośniu mocno pociachałam - ciekawe czy się odrodzi,
Zaczęła mnie irytować, bo się za bardzo zaczęła panoszyć i pełzać po rabacie.
A, no i santolina ma srebrne listeczki.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 19:43, 07 mar 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
A do lawendy jak szukasz towarzystwa to mnie zawsze zachwyca zestawienie lawendy z różowymi różami.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Dorii 20:17, 07 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Albo białe
Sama planuję dosadzić do lawendy róże i ciągle się waham białe czy różowe. Stanęło na różowych ale do puki nie kupię to nie wiem czy mi się nie zmieni.
Chciałabym Herzogin Christiane ale sadzonki nie schodzą poniżej 50 zł sztuka a trzy potrzebuję, trochę dużo wyjdzie.

https://pin.it/3mr0EE1
https://pin.it/1tOYwLt
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Katte 20:24, 07 mar 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej, hej!
O widzę poważne plany na rabacie
Mam lawendę ze stipą, piękne zestawienie póki stipa nie zaczęła rosnąć jak szalona ze nawet największe odmiany zakryła kłaczkami :-/
I teraz mus rozsadzić towarzystwo.

I tak masz pięknie!
Sporobolusy mnie urzekły, ale ja to idę w innym kierunku
Ale coś strzelistego by tam ładnie wyglądało jak właśnie Molinie Karl Foerster lub Heidebraut.

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Johanka77 20:33, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Anda napisał(a)
Gaura ładnie wygląda. Na tą rabatę mogłabyś posadzić biale irysy bródkowe, nie syberyjskie. Ich liście po kwitnieniu pięknie wyglądają, jak zielone szable



Tak, gaurę mam na liście

A te irysy brzmią dobrze! Szukam!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:41, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
wiklasia napisał(a)
Asiu,
Mam santolinę u siebie. Rozrasta się na potęgę. Trzeba ciąć ostro by zachowała ładny pokrój. Lubi się rozłazić. No i ma charakterystyczny zapach.
W tym roku na przedwiośniu mocno pociachałam - ciekawe czy się odrodzi,
Zaczęła mnie irytować, bo się za bardzo zaczęła panoszyć i pełzać po rabacie.
A, no i santolina ma srebrne listeczki.


No srebrne to ładnie, ale rzeczywiście niesforna.
Podpatrzę u Ciebie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:42, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
wiklasia napisał(a)
A do lawendy jak szukasz towarzystwa to mnie zawsze zachwyca zestawienie lawendy z różowymi różami.


Tylko tam na tym piachu, gdzie piaskolubna lawenda i jałowiec… róże? No chyba słaba gleba, co?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies