Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 20:45, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)
Albo białe
Sama planuję dosadzić do lawendy róże i ciągle się waham białe czy różowe. Stanęło na różowych ale do puki nie kupię to nie wiem czy mi się nie zmieni.
Chciałabym Herzogin Christiane ale sadzonki nie schodzą poniżej 50 zł sztuka a trzy potrzebuję, trochę dużo wyjdzie.

https://pin.it/3mr0EE1
https://pin.it/1tOYwLt


Piękne te piny.
I zainspirowałam się Warszawiankami

https://pin.it/405EPld
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:50, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Katte napisał(a)
Hej, hej!
O widzę poważne plany na rabacie
Mam lawendę ze stipą, piękne zestawienie póki stipa nie zaczęła rosnąć jak szalona ze nawet największe odmiany zakryła kłaczkami :-/
I teraz mus rozsadzić towarzystwo.

I tak masz pięknie!
Sporobolusy mnie urzekły, ale ja to idę w innym kierunku
Ale coś strzelistego by tam ładnie wyglądało jak właśnie Molinie Karl Foerster lub Heidebraut.



Wiesz, ta stipa to by mi pasowała, bo było by spójnie ze skarpą obok (przy zejściu na placyk).
Sylwik ma taką piękną wysoką.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:58, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
I jeszcze to różowe mi się podoba.
Ktoś wie co to?

Słaba jestem w te kwiatki

https://pin.it/HXamBOY
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Dorii 21:09, 07 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Arcydzięgiel
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Johanka77 21:25, 07 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O! Arcypiękna nazwa!

Edit: wygooglany tak nie wygląda
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 21:36, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33347
To chyba Daucus carota ten różowy. Ale wiesz, te rośliny baldaszkowate sieją się na potęgę

To może posadzisz po prostu dzwonki poszarskiego tylko białe a nie niebieskie. One się rozłażą, więc wrosną w lawendę. Możesz je wtedy świetnie ciąć wraz z lawendą. Są zimozielone. Na dodatek jak lawenda przekwitnie to one kwitną dalej. U mnie tak wrosły dzwonki w lawendę przed domem i ładnie to wygląda

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 21:37, 07 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pimpinella major 'Rosea' (BIEDRZENIEC WIELKI)
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Katte 21:38, 07 mar 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Ewentualnie, ja u siebie przerzedzę, obu roślinkom służy własne towarzystwo ale stipa jeśli zakrywa lawendę to trzeba ją wiązać bo się zaczyna wyciągać i szuka słońca.
Zestawienie gdzie na PINt podpatrzone.
Dziś wynalazłam zestawienie stipy i niebieskiego mikołajka
MEGA!
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Anda 21:44, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33347
Dorii napisał(a)
Pimpinella major 'Rosea' (BIEDRZENIEC WIELKI)


Śliczna jest, nie znałam tej rośliny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 21:48, 07 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Z tego co czytam to anyż jest. Mi też się podoba. Na pierwszy rzut oka myślałam że jakaś odmiana arcydzięgla. Z resztą to chyba ta sama rodzina.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies